Cestovné poistenie do Chorvátska

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Chorvátska.


Dovolenka v ChorvátskuChorvátsko je obľúbenou turistickou destináciou už desiatky rokov. Nachádza sa na pomedzí strednej a juhovýchodnej Európy na brehoch Jadranského mora a nájdete tu jedinečné prírodné krásy na pobreží, ale aj vo vnútrozemí. Chorvátsko bolo súčasťou Juhoslávie. Najbližšími susedmi sú Slovinsko, Srbsko, Maďarsko, Bosna a Hercegovina a Čierna Hora.

Dôležité informácie pred cestou

Na dovolenku do Chorvátska si turisti vystačia s platným občianskym preukazom a ani očkovania nie sú povinné.

Prírodné krásy a zaujímavosti

Ako už bolo povedané, je Chorvátsko obľúbenou turistickou krajinou. Hlavným dôvodom, ktorý láka nielen našich turistov, je priezračné Jadranské more a jeho kúzelné pobrežie s malebnými plážami. Medzi najznámejšie lokality, ktoré sú bohato navštevované, najmä v letných mesiacoch, patria ostrovy Brač, Hvar, Korčuľa, Makarská Riviéra a veľa ďalších.

Okrem pláží je tu možné navštíviť horské pásmo Dinárskych Álp, ktoré delí na severe pobrežie od centrálnych oblastí. Najvyšším miestom Chorvátska je hora Sinjal, ktorá dosahuje nadmorskej výšky 1 831 metrov.

V Chorvátsku sa nachádzajú významné národné parky Plitvice a Krka. Práve Plitvice sú veľmi známe a to vďaka filmu Poklad na Striebornom jazere, ktorý sa tu natáčal.

Hlavnými turistickými destináciami sú tiež mestá Záhreb, Split a Dubrovník. Na prehliadku každého mesta Vám postačí jeden deň a vidieť môžete pekné historické centrá, napríklad v Splite sa nachádza Diokleciánov palác a Dubrovník je zasa celý obohnaný historickými hradbami. Vo vnútrozemí sa potom nachádza mesto Daruvar, kde žije početná česká menšina, ktorá tu zahájila výrobu piva Staročesko.

O cestovnom poistení do Chorvátska

Chorvátsko je určite krásnym miestom na prežitie dovolenky. Pri príprave však nezabudnite tiež na uzavretie cestovného poistenia, s ktorým sa budete cítiť bezpečnejšie a v prípade nečakaných udalostí sa nemusíte obávať starostí a hlavne finančných problémov s tým spojených.

V základnom balíčku vám cestovné poistenie poskytne finančné zaistenie pre prípady:

  • náhleho ochorenia

  • úrazu

  • úmrtia


Keď dôjde k nešťastnej udalosti, poisťovňa uhradí za poisteného nevyhnutné náklady na liečbu vrátane všetkých postupov, ktoré s liečbou súvisia a to do výšky poistného limitu, ktorý si poistený zjednal. Poisťovne obvykle ponúkajú niekoľko variant cestovného poistenia.

Základný balíček je samozrejme možné rozšíriť o ďalšie pripoistenia, ktorými sú najčastejšie: úrazové pripoistenie, pripoistenie straty, poškodenia či zničenia batožín, pripoistenie zodpovednosti, pripoistenie storna zájazdu.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.