0850 100 101 info@superpoistenie.sk

Cestovné poistenie do Chorvátska

Či už do Chorvátska cestujete kvôli oddychu alebo dobrodružstvám v prírode, určite nezabúdajte na kvalitné cestovné poistenie. Úraz alebo choroba môže dovolenku prekaziť kedykoľvek.

pojištění do chorvatska
81 Zákazníkov tu teraz porovnáva
Allianz AXA Assistance Groupama Union Uniqa

Cestovné poistenie a COVID-19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.

Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne dojednať.


Porovnať poistenia s krytím COVID-19

Cestovné poistenie do Chorvátska

Dovolenka v Chorvátsku

Rovinj Chorvatsko

Chorvátsko je obľúbenou turistickou destináciou už desiatky rokov. Nachádza sa na pomedzí strednej a juhovýchodnej Európy na brehoch Jadranského mora a nájdete tu jedinečné prírodné krásy na pobreží, ale aj vo vnútrozemí. Chorvátsko bolo súčasťou Juhoslávie. Najbližšími susedmi sú Slovinsko, Srbsko, Maďarsko, Bosna a Hercegovina a Čierna Hora.

Porovnať ceny cestovného poistenia

Dôležité informácie pred cestou

Na dovolenku do Chorvátska si turisti vystačia s platným občianskym preukazom a ani očkovania nie sú povinné.


Prírodné krásy a zaujímavosti

Ako už bolo povedané, je Chorvátsko obľúbenou turistickou krajinou. Hlavným dôvodom, ktorý láka nielen našich turistov, je priezračné Jadranské more a jeho kúzelné pobrežie s malebnými plážami. Medzi najznámejšie lokality, ktoré sú bohato navštevované, najmä v letných mesiacoch, patria ostrovy Brač, Hvar, Korčuľa, Makarská Riviéra a veľa ďalších.

Okrem pláží je tu možné navštíviť horské pásmo Dinárskych Álp, ktoré delí na severe pobrežie od centrálnych oblastí. Najvyšším miestom Chorvátska je hora Sinjal, ktorá dosahuje nadmorskej výšky 1 831 metrov.

V Chorvátsku sa nachádzajú významné národné parky Plitvice a Krka. Práve Plitvice sú veľmi známe a to vďaka filmu Poklad na Striebornom jazere, ktorý sa tu natáčal.

Hlavnými turistickými destináciami sú tiež mestá Záhreb, Split a Dubrovník. Na prehliadku každého mesta Vám postačí jeden deň a vidieť môžete pekné historické centrá, napríklad v Splite sa nachádza Diokleciánov palác a Dubrovník je zasa celý obohnaný historickými hradbami. Vo vnútrozemí sa potom nachádza mesto Daruvar, kde žije početná česká menšina, ktorá tu zahájila výrobu piva Staročesko.

Cestovné poistenie do Chorvátska

O cestovnom poistení do Chorvátska

Chorvátsko je určite krásnym miestom na prežitie dovolenky. Pri príprave však nezabudnite tiež na uzavretie cestovného poistenia, s ktorým sa budete cítiť bezpečnejšie a v prípade nečakaných udalostí sa nemusíte obávať starostí a hlavne finančných problémov s tým spojených.

V základnom balíčku vám cestovné poistenie poskytne finančné zaistenie pre prípady:

  • náhleho ochorenia
  • úrazu
  • úmrtia

Keď dôjde k nešťastnej udalosti, poisťovňa uhradí za poisteného nevyhnutné náklady na liečbu vrátane všetkých postupov, ktoré s liečbou súvisia a to do výšky poistného limitu, ktorý si poistený zjednal. Poisťovne obvykle ponúkajú niekoľko variant cestovného poistenia.

Základný balíček je samozrejme možné rozšíriť o ďalšie pripoistenia, ktorými sú najčastejšie:

  • úrazové pripoistenie
  • pripoistenie straty, poškodenia či zničenia batožín
  • pripoistenie zodpovednosti
  • pripoistenie storna zájazdu
Cestovné
poistenie
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 7