zalubenci-na-vylete.

Kam dnes na výlet? Prinášame tipy na výlety, kam môžete ihneď vyraziť

18. 5. 2022
|
Dĺžka čítania: 7 min.

Ortuť na teplomere sa konečne vyšplhala na prijateľné hodnoty a slnečné lúče priam lákajú obuť si túlavé topánky. Ale kam vyraziť? Do prírody, za pamiatkami, k vode alebo za atrakciami? To je ako naschvál! Slovensko je obzvlášť bohaté na zaujímavé výletné miesta, ale keď práve máte čas, zrazu neviete, čo si vybrať. Nechajte sa inšpirovať našimi tipmi na výlet. Ručíme vám za to, že zážitky na týchto miestach budú nezabudnuteľné.

Bojnický zámok

Jeden z najkrajších zámkov na Slovensku láka do známeho kúpeľného mestečka v okrese Prievidza. Prvé zmienky o Bojnickom zámku sa datujú na začiatok 12. storočia. Prekrásna stavba sa vypína na travertínovom kopci. Okrem zachovanej architektúry sa tu môžete pokochať aj expozíciami Slovenského národného múzea. Ak budete mať šťastie, možno natrafíte aj na špeciálny program alebo podujatie, ktoré sa na zámku konajú pravidelne. Mimoriadnu atmosféru majú večerné prehliadky. Veľkým lákadlom je romantický zámocký park s jazierkom a altánkom. Po prehliadke a príjemnej prechádzke v prekrásnom prostredí určite navštívte aj bojnickú ZOO. Návšteva Bojníc patrí medzi výborné tipy na výlet s deťmi.

V súvislosti s cestovaním, je rozumné pokryť všetky riziká, ktoré sa vám môžu pritrafiť. Myslite preto na cestovné poistenie, vďaka ktorému budete pripravení na všetky nepredvídateľné udalosti vrátane lekárskeho ošetrenia či straty batožiny. Cestujte s väčším pocitom bezpečia vďaka uzatvorenému cestovnému poisteniu.


Nový Zéland v Modrovej

Výlet na Nový Zéland znie mimoriadne lákavo, čo poviete? Možno ste ani netušili, že Nový Zéland máme aj na Slovensku. Konkrétne pri obci Modrová v okrese Nové Mesto nad Váhom. Nachádza sa tu  ZOO Farma New Zealand, ktorú obývajú zvieratá z rôznych kútov sveta. Nechýbajú tu klokany, pštrosy, či dokonca škótsky horský dobytok. Ak ste fanúšikom Pána prsteňov, poteší vás údolie posiate typickými obydliami hobitov. Pri čarovných atrapách domčekov sa môžete odfotiť a zhotoviť si jedinečnú spomienku.

Thermalpark Dunajská Streda

Jeden z najobľúbenejších aquaparkov na Slovensku,   Thermalpark Dunajská Streda, je skvelým tipom na výlet s deťmi. Ponuka vnútorných i vonkajších bazénov je tu skutočne široká. Nechýbajú lákavé vodné atrakcie, wellness centrum, saunový svet či masážne centrum. Súčasťou vonkajšieho vodného areálu je aj jazero vytvárajúce možnosti pre vodné športy. Túžite po osviežení, relaxe alebo množstve zábavy? Navštívte jedinečný vodný raj v Dunajskej Strede.

Sklený sen vo Valaskej Belej

Originálnym tipom na výlet je obec Valaská Belá v okrese Prievidza. Korene tradičnej výroby skla tu siahajú až do 18. storočia. Ak aj vás fascinuje krása ručne tvarovaného a fúkaného skla, neváhajte a vyberte sa na výlet do sklárskeho skanzenu  Sklený sen. V ponuke je exkurzia do starých tradičných postupov s podrobným výkladom. Pred vašimi očami sa zrodia skutočné sklenené poklady a dostanete aj možnosť skúsiť si prácu so žeravou hmotou. Zaiste vás upúta aj výstava výrobkov majstra sklára, z ktorých si môžete krásne kúsky aj zakúpiť.

Čadičový kameňopád

Neďaleko mesta Fiľakovo vás túlavé topánky dovedú k skutočnému divu prírody. Obdivovať tu môžete impozantný čadičový kameňopád. Nachádza sa neďaleko obce Šiatorská Bukovinka. Ohromný vodopád vytvorený z čadiča je starý približne 4 milióny rokov. Objavili ho vraj už v 14. storočí pri stavbe hradu Šomoška. Kamenné stĺpy majú výšku neuveriteľných 9 metrov a obdivovať ich chodia turisti z celého Slovenska. Urobíte si sem výlet aj vy?

Habakuky na Donovaloch

Počuli ste už o rozprávkovej dedinke? Ak nie, zaiste ste počuli o obľúbenom turistickom stredisku Donovaly. Práve tu vyrástol kúsok sveta ľudových rozprávok s názvom Habakuky. Žije sa tu v zámkoch a rozprávkových domčekoch, hrajú sa tu interaktívne rozprávkové predstavenia, pestujú sa ľudové remeslá a pozor, platí sa tu habakukmi. Tu stretnete Janka a Marienku, tam beží strašný čert a tu už ide Hlúpy Jano. Na najmenších návštevníkov čakajú aj zvieratká a zábavné detské ihriská. Ak hľadáte tipy na výlet s deťmi, Habakuky si určite nenechajte ujsť.

Skanzen Osturňa

Neveľká dedinka Osturňa v okrese Kežmarok sa môže pochváliť skutočným kultúrno-historickým klenotom. Nachádza sa tu najväčší živý skanzen na Slovensku. Mnohé prvky histórie a kultúry tu zachovávajú samotní občania. V uliciach môžete počuť typické nárečie, stretnete tu babky v tradičných krojoch a iste aj ochutnáte nejaké tie dobroty typickej miestnej kuchyne. Samotný skanzen tvorí až 157 chránených objektov. Okrem zrubových domčekov tu budete obdivovať aj neskorobarokový kostol či drevenú kaplnku.

Vzácne opálové bane

Vedeli ste, že na Slovensku máme najstaršie opálové bane sveta? Nájdete ich neďaleko obce Červenica v okrese Prešov. Slovenské opály boli vzácne intenzívnymi farbami a na celom svete si ich vysoko cenili. Ťažili sa práve v Dubníckych baniach. Sieť podzemných chodieb tu dosahuje približne 35 km. Vy si môžete prejsť zážitkový okruh v dĺžke asi 1 km. Nahliadnete do hlbín zeme a vďaka odbornému výkladu sa dozviete viac o svete vzácneho opálu. Zoznámite sa s ťažkou prácou v bani, ponoríte sa do absolútnej tmy podzemia a ktovie, možno stretnete aj permoníkov. Návšteva baní patrí medzi skvelé tipy na výlet pre každého. Okružná trasa je fyzicky nenáročná, bez prevýšení.

Bez cestovného poistenia ani na krok

Zbaľte si na cestu cestovné poistenie, aby sa vaše cestovateľské dobrodružstvo po Slovensku obišlo bez komplikácií. Cestovné poistenie si môžete uzatvoriť cez našu online kalkulačku, jednoducho, rýchlo a lacno.

Lívia OvcarčíkováViac článkov autora

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • zena - pas - kufor
  19. marca 2024|Lívia Ovcarčíková
  Cestovné poistenie: Čo všetko zahŕňa a ako si vybrať?

  Hlavná dovolenková sezóna sa nezadržateľne blíži. Pri cestovaní v akýchkoľvek končinách našej planéty, ale aj doma na Slovensku, však na nás číha množstvo nepredvídateľných rizík. Myslíte pred cestou na cestovné poistenie? Prečo by ste ho mali uzavrieť a ktoré cestovné poistenie je najlepšie? Čítajte ďalej, všetko podstatné vám prezradíme v nasledujúcich riadkoch.

 • 11. marca 2024|Lívia Ovcarčíková
  Ako prekonať časový posun?

  Spoznávanie vzdialenejších kultúr a miest sa často nezaobíde bez časového posunu. Čím je väčší, tým je jeho schopnosť rozhodiť náš biorytmus intenzívnejšia. Preto sa na časový posun vopred pripravte. Umožní vám to vyrovnať sa s ním, a svoju dovolenku si tak užijete bez obmedzení.

 • cestovni-pojisteni-lyzarske-strediska
  30. januára 2024|Lívia Ovcarčíková
  Čaká vás lyžovačka v Rakúsku? Nezabudnite na poistenie

  Susedné Rakúsko je vzhľadom na jeho blízkosť a perfektné lyžiarske podmienky cieľom mnohých slovenských lyžiarov. Chcete si užiť lyžovanie v Rakúsku aj vy? Pred cestou nezabudnite na jednu dôležitú vec – uzavrieť si kvalitné cestovné poistenie. V opačnom prípade by sa mohla vaša dovolenka neúmerne predražiť.

 • žena s kufrom na letisku
  27. decembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Veľké porovnanie: Ktoré cestovné poistenie sa najviac oplatí?

  Plánujete cestu do zahraničia a hľadáte výhodné cestovné poistenie, ktoré v prípade potreby pokryje náklady na vaše ošetrenie či liečbu? V tom prípade ste na správnom mieste. V tomto článku vám prinesieme prehľad najpopulárnejších ponúk krátkodobého cestovného poistenia, ktoré sú dnes dostupné na slovenskom trhu. Aj s prehľadom cien, ktoré za ne zaplatíte.

 • sjezdovka lyžařů
  18. decembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Poistenie na lyže v zahraničí: Takto si ho vyberiete

  Už je to tu. Mnohé rakúske či talianske lyžiarske strediská otvárajú brány všetkým vášnivým lyžiarom a snowboardistom, ktorí sa už nemôžu dočkať snežných dobrodružstiev. Lákajú lyžiarske dobrodružstvá v zahraničí aj vás? Zarezervujte si ubytovanie, navoskujte lyže a hor sa na cestu! Ešte predtým si však nezabudnite vybaviť jednu maličkosť – kvalitné cestovné poistenie.

 • 28. novembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Šport v zahraničí: Potrebujete poistenie?

  Odpoveď na túto otázku je jasná. Áno. V prípade, že sa rozhodnete za hranicami venovať športu, ktorý nie je úplne bežný, poistite sa. Ak patríte k zdatným cestovateľom, ktorí jazdia či lietajú mimo našej krajiny za adrenalínovými športovými zážitkami, pravdepodobne už viete, čo treba.

 • cestovni-pojisteni-usa
  21. októbra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Cestovanie do USA: Čo vybaviť pred cestou?

  Severná Amerika, predovšetkým Spojené štáty americké, je snom mnohých cestovateľov. Táto krajina je plná nádherných miest, ktoré sa rozhodne oplatí navštíviť. Keď zoženiete lacnú letenku, čo v dnešnej dobe nie je problém, cestovateľský sen sa rýchlo môže stať skutočnosťou. Viete však, na čo by ste pred cestou určite nemali zabudnúť?

 • letenka a cestovný pas
  20. septembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Poistenie storna letenky: Viete, ako na to?

  Tešíte sa na vytúžený oddych v zahraničnej destinácii, letenky máte zakúpené, no zakrátko príde studená sprcha. Náhle ochoriete, prídete o prácu alebo v krajine, ktorú chcete navštíviť, vypuklo nebezpečenstvo. Ak nechcete prísť o všetky peniaze, myslite vopred na poistenie storna letenky.

 • nádherné mesto Krumlov v Českej republike
  15. septembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Pamiatky v Česku: Tieto by ste rozhodne mali navštíviť

  Túžite cestovať, ale na dlhé cesty nemáte čas alebo chuť? Susedná Česká republika ponúka množstvo krásnych cieľov, ktoré si užijete vo dvojici alebo v podobe rodinného výletu. Podobný jazyk, priateľský susedný národ, skvelá strava – to všetko robí z Česka mimoriadne obľúbenú destináciu Slovákov.

 • čakanie muža na lietadlo v hale na letisku
  15. augusta 2023|Lívia Ovcarčíková
  5 tipov a trikov, ako nájsť lacné letenky

  Cena leteniek je kľúčom k lacnému cestovaniu. Práve ona totiž spravidla tvorí najväčšiu časť cestovateľského rozpočtu. Dnes už nie je problém zaletieť si na druhý koniec sveta za niekoľko desiatok eur. Ako však takéto lacné letenky nájsť? V nasledujúcich riadkoch sme pre vás spísali niekoľko osvedčených rád, ako pri cestovaní lietadlom ušetriť.