Cestovné poistenie online

Výlet rozhodne neplánujte bez kvalitného cestovného poistenia.

Výlet neplánujte bez cestovného poistenia
Mladý pár na výlete

Ortuť na teplomere sa konečne vyšplhala na prijateľné hodnoty a slnečné lúče priam lákajú obuť si túlavé topánky. Ale kam vyraziť? Do prírody, za pamiatkami, k vode alebo za atrakciami? To je ako naschvál! Slovensko je obzvlášť bohaté na zaujímavé výletné miesta, ale keď práve máte čas, zrazu neviete, čo si vybrať. Nechajte sa inšpirovať našimi tipmi na výlet. Ručíme vám za to, že zážitky na týchto miestach budú nezabudnuteľné.

Bojnický zámok

Jeden z najkrajších zámkov na Slovensku láka do známeho kúpeľného mestečka v okrese Prievidza. Prvé zmienky o Bojnickom zámku sa datujú na začiatok 12. storočia. Prekrásna stavba sa vypína na travertínovom kopci. Okrem zachovanej architektúry sa tu môžete pokochať aj expozíciami Slovenského národného múzea. Ak budete mať šťastie, možno natrafíte aj na špeciálny program alebo podujatie, ktoré sa na zámku konajú pravidelne. Mimoriadnu atmosféru majú večerné prehliadky. Veľkým lákadlom je romantický zámocký park s jazierkom a altánkom. Po prehliadke a príjemnej prechádzke v prekrásnom prostredí určite navštívte aj bojnickú ZOO. Návšteva Bojníc patrí medzi výborné tipy na výlet s deťmi.

Výpočet cestovného poistenia

*
Spočítať ceny poistenia

Nový Zéland v Modrovej

Výlet na Nový Zéland znie mimoriadne lákavo, čo poviete? Možno ste ani netušili, že Nový Zéland máme aj na Slovensku. Konkrétne pri obci Modrová v okrese Nové Mesto nad Váhom. Nachádza sa tu ZOO Farma New Zealand, ktorú obývajú zvieratá z rôznych kútov sveta. Nechýbajú tu klokany, pštrosy, či dokonca škótsky horský dobytok. Ak ste fanúšikom Pána prsteňov, poteší vás údolie posiate typickými obydliami hobitov. Pri čarovných atrapách domčekov sa môžete odfotiť a zhotoviť si jedinečnú spomienku.

Thermalpark Dunajská Streda

Jeden z najobľúbenejších aquaparkov na Slovensku, Thermalpark Dunajská Streda, je skvelým tipom na výlet s deťmi. Ponuka vnútorných i vonkajších bazénov je tu skutočne široká. Nechýbajú lákavé vodné atrakcie, wellness centrum, saunový svet či masážne centrum. Súčasťou vonkajšieho vodného areálu je aj jazero vytvárajúce možnosti pre vodné športy. Túžite po osviežení, relaxe alebo množstve zábavy? Navštívte jedinečný vodný raj v Dunajskej Strede.

Sklený sen vo Valaskej Belej

Originálnym tipom na výlet je obec Valaská Belá v okrese Prievidza. Korene tradičnej výroby skla tu siahajú až do 18. storočia. Ak aj vás fascinuje krása ručne tvarovaného a fúkaného skla, neváhajte a vyberte sa na výlet do sklárskeho skanzenu Sklený sen. V ponuke je exkurzia do starých tradičných postupov s podrobným výkladom. Pred vašimi očami sa zrodia skutočné sklenené poklady a dostanete aj možnosť skúsiť si prácu so žeravou hmotou. Zaiste vás upúta aj výstava výrobkov majstra sklára, z ktorých si môžete krásne kúsky aj zakúpiť.

Čadičový kameňopád

Neďaleko mesta Fiľakovo vás túlavé topánky dovedú k skutočnému divu prírody. Obdivovať tu môžete impozantný čadičový kameňopád. Nachádza sa neďaleko obce Šiatorská Bukovinka. Ohromný vodopád vytvorený z čadiča je starý približne 4 milióny rokov. Objavili ho vraj už v 14. storočí pri stavbe hradu Šomoška. Kamenné stĺpy majú výšku neuveriteľných 9 metrov a obdivovať ich chodia turisti z celého Slovenska. Urobíte si sem výlet aj vy?

Habakuky na Donovaloch

Počuli ste už o rozprávkovej dedinke? Ak nie, zaiste ste počuli o obľúbenom turistickom stredisku Donovaly. Práve tu vyrástol kúsok sveta ľudových rozprávok s názvom Habakuky. Žije sa tu v zámkoch a rozprávkových domčekoch, hrajú sa tu interaktívne rozprávkové predstavenia, pestujú sa ľudové remeslá a pozor, platí sa tu habakukmi. Tu stretnete Janka a Marienku, tam beží strašný čert a tu už ide Hlúpy Jano. Na najmenších návštevníkov čakajú aj zvieratká a zábavné detské ihriská. Ak hľadáte tipy na výlet s deťmi, Habakuky si určite nenechajte ujsť.

Skanzen Osturňa

Neveľká dedinka Osturňa v okrese Kežmarok sa môže pochváliť skutočným kultúrno-historickým klenotom. Nachádza sa tu najväčší živý skanzen na Slovensku. Mnohé prvky histórie a kultúry tu zachovávajú samotní občania. V uliciach môžete počuť typické nárečie, stretnete tu babky v tradičných krojoch a iste aj ochutnáte nejaké tie dobroty typickej miestnej kuchyne. Samotný skanzen tvorí až 157 chránených objektov. Okrem zrubových domčekov tu budete obdivovať aj neskorobarokový kostol či drevenú kaplnku.

Vzácne opálové bane

Vedeli ste, že na Slovensku máme najstaršie opálové bane sveta? Nájdete ich neďaleko obce Červenica v okrese Prešov. Slovenské opály boli vzácne intenzívnymi farbami a na celom svete si ich vysoko cenili. Ťažili sa práve v Dubníckych baniach. Sieť podzemných chodieb tu dosahuje približne 35 km. Vy si môžete prejsť zážitkový okruh v dĺžke asi 1 km. Nahliadnete do hlbín zeme a vďaka odbornému výkladu sa dozviete viac o svete vzácneho opálu. Zoznámite sa s ťažkou prácou v bani, ponoríte sa do absolútnej tmy podzemia a ktovie, možno stretnete aj permoníkov. Návšteva baní patrí medzi skvelé tipy na výlet pre každého. Okružná trasa je fyzicky nenáročná, bez prevýšení.

Bez cestovného poistenia ani na krok

  • Zbaľte si na cestu cestovné poistenie, aby sa vaše cestovateľské dobrodružstvo po Slovensku obišlo bez komplikácií. Cestovné poistenie si môžete uzatvoriť cez našu online kalkulačku, jednoducho, rýchlo a lacno.
Chcem uzavrieť cestovné poistenie