Zbaľte si na lyžovačku cestovné poistenie

Na lyžovačku nikdy neodchádzajte bez patričného poistenia.

Zbaľte si na lyžovačku cestovné poistenie

Alkohol na svahu vás môže vyjsť draho. Zasiahne vašu peňaženku i zdravie

Partia ľudí na svahu

Patríte k lyžiarom, ktorí si lyžovačku nevedia predstaviť bez vareného vína alebo pohárika na posilnenie? Nerobíte dobre. Alkohol pôsobí na horách ešte silnejšie, ovplyvňuje vaše reakcie a často môže byť príčinou vážnej nehody. Zároveň patrí aj k najčastejším výlukám z poistenia.

Alkohol na horách účinkuje inak

Veľkým problémom býva, že na horách znieme akosi menej ako bežne. A práve to býva rizikom. Motať hlava, spomalené

Už jeden pohárik znižuje vašu pozornosť a ostražitosť. Spomalené reakcie, točenie hlavy a nepozornosť sa na horách dostavia oveľa skôr.  V nadmorskej výške nad 1850 metrov alkohol účinkuje rýchlejšie, a opijete sa tak za oveľa kratší čas. Nehovoriac o tom, že alkohol dodáva guráž a lyžiari nielenže skúšajú svoje limity, ale svoje možnosti aj ďaleko prekračujú. 

Poistenie na lyžovačku, jednoducho, rýchlo a online

  • V súvislosti s lyžovaním v horách, je rozumné pokryť všetky riziká, ktoré sa vám môžu pritrafiť. Lyžujte s väčším pocitom bezpečia vďaka uzatvorenému cestovnému poisteniu.
Chcem výhodné poistenie na lyžovačku

Pod vplyvom alkoholu preto dochádza na svahu k nehodám a ľahšie zraníte seba alebo iného lyžiara. Práve preto sa na svahoch v mnohých krajinách zaviedli kontroly. Na svahu vám môže dať fúkať napríklad horská služba v Rakúsku. V Poľsku vás otestujú ešte pred prechodom turniketom a v Taliansku vám za alkohol vezmú permanentku. V Slovinsku vás vykážu zo svahu a dajú pokutu, a vo Francúzsku vám dokonca hrozí väzenie. No a napokon, lyžiarsku patrolu spustili už aj v Tatrách, kde opitým lyžiarom hrozí zablokovanie permanentky. 

Viete, že...

… až 20 % výjazdov horskej služby je zapríčinené požitím alkoholických nápojov?

Uzavreli ste poistenie? Alkohol ho môže ohroziť

Už niekoľkokrát sme v našich článkoch písali o dôležitosti poistenia na lyžovačku. V prípade nehody na svahu vás ochránia poistenie do hôr, cestovné poistenie či poistenie zodpovednosti za škodu

Poistenia, ktoré sa vám pri lyžovačke určite zídu

Už čoskoro na našich svahoch začne poriadna lyžovačka. Pripraviť sa na ňu však neznamená len vybrať lyže z pivnice, ale aj sa zodpovedne chrániť. Preto vám prinášame sumár základných poistení, ktoré by ste mali mať uzavreté skôr, ako nastúpite na vlek. Takže, aké poistenie na lyžovačku budete potrebovať?

Celý článok >

Ak ste mysleli na uzavretie poistenia ešte pred lyžovačkou, je to pre vás len plus. Avšak konzumácia alkoholu na svahu môže spôsobiť to, že z vašej poistnej zmluvy sa stane len zdrap papiera. Ak sa na svahu zraníte alebo zraníte niekoho iného, poisťovňa vám môže poistné plnenie skrátiť alebo úplne zamietnuť. Vysoké sumy si potom budete musieť zaplatiť z vlastného vrecka. Takto to funguje vo väčšine poisťovní.

Pripoistenie konzumácie alkoholu

Ak si neviete lyžovačku bez pohárika ani predstaviť, uzavrite pripoistenie, ktoré pokrýva konzumáciu alkoholu. Poisťovňa AXA ponúka napríklad pripoistenie k cestovnému poisteniu s názvom “Drink povolený”. Toto pripoistenie platí až do 0,8 promile alkoholu v krvi. Vzťahuje sa na liečebné výdaje pri prípadnom úraze alebo zdravotných komplikáciách. Môžete si ho dojednať k jednorazovým i opakovaným cestám a týka sa, pochopiteľne, len dospelých osôb.

Výpočet cestovného poistenia

*
Spočítať ceny poistenia


Malá rada na záver: Hoci existuje pripoistenie, ktoré umožňuje istú toleranciu alkoholu, na pohárik pred lyžovačkou radšej zabudnite. Doprajte si ho až po nej. Možné finančné a zdravotné následky predsa nestoja za to. Mimochodom, riziko úrazu zvyšuje tiež lyžovačka “s opicou”. Dávajte si teda pozor aj na zostatkový alkohol z večerného popíjania.

Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 8