Môže pri poruche auta pomôcť havarijné poistenie? Môže

Nie je to vaša vina, ani nikoho iného. Jednoducho auto vypovedalo poslušnosť. Porucha auta sama o sebe nie je poistná udalosť z pohľadu povinného zmluvného poistenia, ani z pohľadu havarijného poistenia. No v mnohých prípadoch môže byť havarijná poistka možnosťou, ako sa z nelichotivej situácie dostať rýchlo a lacno.


Spočítať
ceny

Pomoc v núdzi

Porucha na vozidle je situácia, v ktorej často človek nevie, čo robiť. Najmä ak je noc, alebo ste ďaleko od domova. A tu je vhodné povedať, že môžete o pomoc požiadať aj poisťovňu. A to napriek tomu, že sa vozidlo nestalo nepojazdné nehodou. Niektoré základné asistenčné služby pri poruche sú aj v balíku k PZP, no omnoho košatejšie služby môžeme nájsť v poistení KASKO.


Viacero variantov

Pomoc pri poruche možno jedným slovom zhrnúť pod asistenčné služby. Tie poisťovne delia do viacerých kategórií. Pomoc v núdzi pri komplexnej nepojazdnosti vozidla je obvykle služba bezpríplatková a zaistí odtiahnutie auta, alebo uchovanie auta na niekoľko dní. Služba sa líši obvykle tým, do akej výšky je odťah vozidla krytý poisťovňou Niekedy je to do 100 eur, niekedy do 200 eur. Pomoc vám poisťovňa poskytne aj vtedy, ak chcete pokračovať v ceste ďalej, ale auto je nepojazdné, môže vám napríklad preplatiť lístok vlakom alebo autobusom. Tak isto býva v základe kryté napríklad zamrznutie paliva alebo zlyhanie autobatérie. Vtedy sú možné zásahy priamo na mieste, prípadne zabezpečí odťah. Rozdiel je v cene, do akej výšky sa zásah hradí z poistky a kedy sa dopláca z vlastného.


Prémiové služby pre vaše pohodlie

Ak si zvolíte vyššiu starostlivosť, tak v rámci asistencie k havarijnej poistke môžete mať napríklad aj vyhľadanie autoservisu, náhradné ubytovanie, opravu, konzultáciu cez telefón. Bežné je napríklad dodanie paliva, tak isto aj pomoc pri otváraní Poisťovňa môže zabezpečiť aj návrat domov, ak je auto nepojazdné, ale je tu aj možnosť zapožičania náhradného vozidla. Možnosti aj limity, do ktorých poisťovňa služby hradí sú súčasťou poistnej zmluvy.


Záchrana v opitosti

Ak ste pili a zrazu ste si spomenuli, že ste autom, tak niektoré poisťovne poskytujú aj takzvanú službu drink taxi. To v preklade znamená, že prídu dvaja pracovníci poisťovne a jeden sadne do vášho auta a dopraví vás aj auto domov. Aj takáto služba je dostupná v niektorých poisťovniach v rámci poistenia KASKO. Treba však počítať, že takáto taxislužba nie je lacnou záležitosťou a hoci vás poisťovne odvezú a bezpečne auto aj s vami privezú kam chcete, hradiť tieto služby nebudú. Nie sú lacné, no rozhodne lacnejšie ako nechať sa chytiť políciou, alebo nebodaj spôsobiť haváriu.

Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2