Povinné zmluvné poistenie skútra spadá pod kategóriu PZP motocyklov. Skúter má totiž s klasickým motocyklom všetky podstatné znaky rovnaké. Tiež ide o jednostopové motorové vozidlo, ktoré sa od motocykla líši len niektorými technickými parametrami. Najvýraznejšie z nich sú veľkosť, spôsob nastupovania a sedenia, umiestnenie, veľkosť motora a iné. Z pohľadu zákona je ale dôležitá len jedna vec – a to evidované motorové vozidlo. PZP skútra je preto povinnosť.

PZP pre skúter vás o veľa peňazí nepripraví

Skútre sa u nás tešia veľkej popularite. Od roku 2013 totiž platí možnosť jazdiť na motocykli do maximálnej veľkosti motora 125cm3 aj s vodičským oprávnením typu B. Výsledkom bol nielen nárast počtu takýchto motocyklov – skútrov – na cestách, ale aj zvýšená nehodovosť. Mnoho šoférov skútre podceňuje. Myslia si o nich, že sú príliš malé, ľahké alebo pomalé, aby dokázali zapríčiniť nejakú škodu. Prax ukázala, že to nie je pravda. Napriek tomu je výška ceny PZP pre skútre vo väčšine prípadov stále nízka. Poisťovne prihliadajú na fakt, že v prípade škodovej udalosti skúter nespôsobí takú veľkú škodu, ako napríklad kamión.

Kde si uzavrieť PZP pre skúter?

Povinné zmluvné poistenie pre motocykle je rozšírenou a vyhľadávanou službou, takže ju má v portfóliu každá poisťovňa poskytujúca PZP alebo havarijné poistenia. Na výber tak máte celkom vysoký počet možností. Vybrať si môžete podľa ceny, pozitívnej skúsenosti s konkrétnou poisťovňou alebo na základe odporúčania. Keďže základné pravidlá plnenia škodovej udalosti poisťovňou sú stanovené zákonom, väčšina vodičov si vyberá na základe ceny. Pokiaľ sa neviete rozhodnúť, ponuky poisťovní si vopred porovnajte. Našťastie to ide jednoducho, stačí použiť náš online porovnávač. Jednotlivé ponuky sa vám prehľadne zobrazia a vy si budete môcť vybrať tú najlacnejšiu. Následne budete môcť vybrané PZP pre skúter hneď aj uzavrieť.


Zákonná poistka

Najlepšie ponuky PZP na jednom mieste

Porovnáme vám všetky ponuky povinného zmluvného poistenia na trhu a tú najvýhodnejšiu podľa vašich predstáv môžeme hneď uzavrieť. Jednoducho, rýchlo, lacno.