Cestovné destinácie po sezóne: Kam sa oplatí vycestovať aj na jeseň?

Dovolenka na jeseň sa oplatí z mnohých dôvodov. Po prvé bude lacnejšia. Je to fakt, pretože hotely aj cestovné kancelárie chcú kompenzovať výpadok letných prázdnin a náporu turistov nižšími cenami. Tak isto budú chýbať deti, ktorým už začala škola a navyše si užijete ešte leto ako sa patrí s cestovným poistením.

Predĺžte si leto

V našich zemepisných šírkach už začínajú chladné noci a jeseň je obdobím, kedy opäť plavky meníme za dlhé nohavice a prvé jesenné bundy. Zaručeným spôsobom ako si predĺžiť leto a ušetriť, je dovolenka. A máme dobré správy. Aj dve dovolenky mimo sezóny vás môžu vyjsť menej ako jedna v najvyššej sezóne. No a to sa už oplatí, či nie? Už ostáva len zvoliť si správnu destináciu.

Cestujte naplno

Buďte pripravení na každú jednu situáciu s cestovným poistením

Zahoďte obavy z úrazov, stratenej batožiny či storna dovolenky, vďaka cestovnému poisteniu budete za pár eur pripravení na všetky nepredvídateľné udalosti.


Egypt

Jednoznačná voľba. Teploty sú tu vysoké ešte aj koncom októbra, dokonca jaj v novembri. Egypt je pritom približne len štyri hodiny letu. Je pravda, že tu síce klienti často hlásia črevné problémy, ale aj to je často vecou sezóny. Egypt je známy tým, že počas letných mesiacov sú tu teploty extrémne vysoké, na čo náš organizmus nie je príliš stavaný. A tak kombinácia horúceho počasia, rozohriateho organizmu a ľadových nápojov zvykne mať na naše črevá skutočne nepriaznivý vplyv, ktorý často skončí krytím z cestovného poistenia. Avšak po sezóne teploty jemne klesnú, ale stále sa môžete spoľahnúť na 28 – 33 stupňov a more je rozprávkovo teplé. Je to však čas, kedy si môžete napríklad aj lepšie vychutnať fakultatívne výlety, navštíviť pyramídy a netrpieť obrovským teplotných šokom. Pretože na rozpálených pieskoch Káhiry v najväčšej páľave dosahujú vysoké horúčavy, neraz prekračujúce únosných päťdesiat stupňov. Termín po sezóne je tak dokonalý, aby ste si  Egypt  naplo užili v jeho skutočnej kráse.

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty je destinácia, kde sa až tak neoplatí cestovať v najhorúcejšom lete. Skúsenosti cestovateľov dokonca hovoria, že sa v júli a auguste sa ani nedalo kúpať v mori. Problémom nebola kvalita vody alebo jej nízka teplota. Naopak, príliš vysoká. Voda v mori je niekedy tak horúca, že v kombinácii so soľou na tele doslova páli. Avšak počas októbra sa tu teplota pohybuje okolo 30 °C. Tá je na rozdiel od hlavnej letnej sezóny oveľa prijateľnejšia. V lete totiž presahuje aj 40 °C. Ideálne na kúpanie, na večerné vychutnávanie si arabskej kuchyne aj na výlety do Dubaja, ktorý je počas leta prakticky dostupný pešo. Navyše aj v Dubaji je známe, že tu klimatizácia beží na plný výkon. Takže v tom septembri a októbri už ľahšie znesiete aj rozdiely medzi chladeným a horúcim vzduchom a obídete sa napríklad aj bez návštevy lekára s prechladnutím.

V súvislosti s cestovaním, je rozumné pokryť všetky riziká, ktoré sa vám môžu pritrafiť. Myslite preto na cestovné poistenie, vďaka ktorému budete pripravení na všetky nepredvídateľné udalosti vrátane lekárskeho ošetrenia či straty batožiny. Cestujte s väčším pocitom bezpečia vďaka uzatvorenému cestovnému poisteniu.


Grécko

Táto krajina sa oplatí aj na vrchole turistickej sezóny, ale ak zamierite na grécke ostrovy, tak tu sezóna čaká až do októbra. Napríklad také Korfu alebo Lefkada. Teplota je tu veľmi príjemná a hlavne aj ceny klesajú. Pretože Grécko nie je lacná destinácia. Obrovskou výhodou tejto krajiny po sezóne je, že mraky turistov sa rozplynú a vy si môžete užívať skutočné krásy tejto krajiny. Uličky nie sú preplnené, domáci majú viac času aj na kus reči. Po sezóne je skrátka Grécko najkrajšie.

Maroko

Krajina, ktorá vonia orientom a pritom je už dosť západná. Sem chodili aj takí klasici ako Beatles dočerpávať energiu. Je to krajina, kde vonia vodná fajka, má mnoho krásnych miest, zákutí, kvalita hotelov a služieb je podstatne na vyššej úrovni ako napríklad v Tunisku, ktoré je po sezóne cenovo tiež porovnateľné s Marokom. Máte tu možnosti ubytovať sa low cost, ale po sezóne sa dostupnejšími stávajú aj luxusnejšie hotely. Máte si z čoho vyberať. Už len uzatvoriť cestovné poistenie online a môžete odlietať.


Uzavrite si cestovné poistenie do zahraničia

  • Poskytnutie finančnej istoty pre nečakané prípady


  • Krytie nákladov spojených s neodkladnou liečbou choroby či úrazu


  • Za pár centov na deň