Egyptská pyramída a ťavy

Túžite po teple, vyvaľovaní sa na pláži a sladkom ničnerobení? Ak áno, tak dovolenka vám tieto predstavy pomôže pretaviť do reality. Medzi Slovákmi sú mimoriadne obľúbené výlety práve do Egypta. Prezradíme vám, ako postupovať pri cestovnom poistení a na čo všetko by ste mali myslieť predtým, ako túto krajinu navštívite.

Aké sú podmienky vstupu do Egypta?

Cestovanie do Egypta je stále možné, a to aj napriek nepriaznivej situácii kvôli aktuálnej pandémii. Od 24. júna 2021 môžu na územie krajiny vstúpiť všetci, ktorí sú kompletne zaočkovaní a nemusia sa preukázať PCR testom. Po vstupe do Egypta je potrebné preukázať sa certifikátom o vakcinácii, ktorý obsahuje aj váš unikátny QR kód.

Pre tých, ktorí nie sú zaočkovaní, platí, že sa musia preukázať negatívnym výsledkom PCR testu, ktorý nie je starší ako 72 hodín. Musíte ho predložiť v papierovej forme. Povinnosť sa netýka detí do 6 rokov a tých, ktorí v Egypte tranzitujú. Pre istotu si ale vždy pred cestou skontrolujte, aké sú aktuálne opatrenia, pretože, to, čo platí dnes, zajtra už nemusí.

Samozrejme, pred vstupom do Egypta musíte disponovať platným cestovným pasom a vízom, ktoré by ste si mali vybaviť niekoľko dní alebo týždňov pred odletom. 

Ktoré cestovné poistenie si vybrať, ak chcete ísť do Egypta?

V prípade, že sa vaša dovolenka v Egypte už blíži, pri cestovnom poistení musíte zvážiť niekoľko zásadných parametrov.

Cestovné poistenie do Egypta

Ak budete dovolenkovať pri mori, potápať sa alebo vykonávať rizikové športy, zíde sa vám:

 • Poistenie liečebných nákladov v zahraničí – počas dovolenky v Egypte na vás môže číhať viacero nástrah. Od faraónovej pomsty, nepríjemného zranenia až po otravu jedlom. V tomto prípade myslite na adekvátne poistenie liečebných nákladov. V rámci komerčného poistenia sú často hradené aj extra služby, akými sú lieky či pobyt rodinných príslušníkov a podobne.

 • Pripoistenie batožiny – často sa stáva, že turistická batožina je veľmi často odcudzená na letiskách alebo v hoteloch.

 • Poistenie záchrany a pátrania zíde sa vám vo chvíli, ak sa v Egypte vyberiete na šíre more, prípadne na Saharu. Stáva sa, že po turistoch sú často vyhlásené pátracie akcie.

 • Pripoistenie extrémnych a rizikových športov – oceníte ho najmä vtedy, ak máte v pláne šnorchlovať sa, plánujete zoskok padákom alebo waterboarding.

 • Poistenie zodpovednosti za škodu – je užitočné v momente, keď poškodíte niečí majetok. Kryje škody nielen na majetku, ale aj na zdraví.

 • Pripoistenie storna cesty –v rámci ktorého vám cestovná kancelária preplatí poplatky pri storne cesty.

  Cestovné poistenie

Vedeli ste, že...

… Slováci si najčastejšie vyberajú egyptské lokality, ktorými sú oblasti Hurghady a Sharm El Sheikh? Predtým, ako sa vyberiete do destinácie Egypt, vám odporúčame, aby ste si uzatvorili komplexné cestovné poistenie. Aj keď ide o obľúbené miesta, dovolenkárom sa tu často stáva mnoho nehôd.

Telefónne čísla, na ktoré sa môžete obrátiť, ak sa vám stane nehoda, úraz alebo ochoriete:

 • Polícia – 122,
 • Záchranná služba – 123,
 • Turistická polícia – 126,
 • Slovenská ambasáda v Egypte – Adel Hussein Rostom 3, 117 94, Zahraničie – ostatné, P.O.Box: 450/11794, telefónne čísla – +20 233358240,+20 233357544, +20 233376901, fax – +20 233355810, mobil – +201000060968 – číslo je určené najmä pre prípady núdze, a to po úradných hodinách alebo v dňoch pracovného pokoja,
 • Hasiči – 180,
 • Číslo pre všetky záchranné zložky v Egypte – 112.
 

Poisťovne a ich ponuky

UNION

Poisťovňa UNION ponúka krátkodobé cestovné poistenie, ktoré kryje náklady s liečbou v zahraničí, stratu batožiny, spôsobenie škôd tretím stranám alebo úraz. Je možné aj pripoistenie asistenčných služieb pre motorové vozidlo, kolobežky, bicykle či náklady na technickú pomoc pri záchrannej akcii.

Poistiť sa dajú aj elektronické zariadenia, domáci miláčik alebo vaša domácnosť počas toho, ako ste odcestovaní.

TIP

Pred návštevou Egypta nemusíte absolvovať špeciálne očkovania. Viacerí odborníci odporúčajú očkovanie proti malárii, brušnému týfusu, žltačke typu A a B alebo proti tetanu. Vďaka očkovaniu predídete viacerým zdravotným problémom, ktoré vás môžu ohroziť a skomplikujú vám dovolenku.

Generali

K cestovnému poisteniu je možné pripoistenie nákladov spojených s ochorením COVID-19 alebo storno poplatkov kvôli ochoreniu COVID-19. Vybrať si môžete zo 4 balíkov – KLASIK, PLUS, KOMFORT, KOMPLET. Cestovné poistenie je flexibilné, pretože sa dá uzatvoriť aj na 1 deň.

ČSOB

Cestovné poistenie kryje poistenie liečebných nákladov do sumy 300 000 €. Pripoistenie si môžete kombinovať podľa vášho gusta. K dispozícii sú 3 balíčky – základný, optimálny a prémiový. V rámci pripoistení si môžete vybrať právnu pomoc, storno poplatky, meškanie batožiny, meškanie odletu a podobne.

Porovnať ceny cestovného poistenia

Zhrnutie

Stráviť dovolenku v Egypte je dozaista nezabudnuteľným zážitkom. Môžete tam vycestovať sami, prípadne rodiny s deťmi, na ktoré sa taktiež vzťahuje cestovné poistenie. Rezorty v Egypte každoročne lákajú turistov atraktívnymi službami s množstvom benefitov, vďaka čomu sa dovolenka v tejto krajine vyplatí.