destinácia Egypt - cestovko

Destinácia Egypt: Ako si vybrať cestovné poistenie?

1. 9. 2021
|
Dĺžka čítania: 10 min.

Túžite po teple, vyvaľovaní sa na pláži a sladkom ničnerobení? Ak áno, tak dovolenka vám tieto predstavy pomôže pretaviť do reality. Medzi Slovákmi sú mimoriadne obľúbené výlety práve do Egypta. Prezradíme vám, ako postupovať pri cestovnom poistení a na čo všetko by ste mali myslieť predtým, ako túto krajinu navštívite.

Aké sú podmienky vstupu do Egypta?

Cestovanie do Egypta je stále možné, a to aj napriek nepriaznivej situácii kvôli aktuálnej pandémii. Od 24. júna 2021 môžu na územie krajiny vstúpiť všetci, ktorí sú kompletne zaočkovaní a nemusia sa preukázať PCR testom. Po vstupe do Egypta je potrebné preukázať sa certifikátom o vakcinácii, ktorý obsahuje aj váš unikátny QR kód.

Pre tých, ktorí  nie sú zaočkovaní, platí, že sa musia preukázať negatívnym výsledkom PCR testu, ktorý nie je starší ako 72 hodín. Musíte ho predložiť v papierovej forme. Povinnosť sa netýka detí do 6 rokov a tých, ktorí v Egypte tranzitujú. Pre istotu si ale vždy pred cestou skontrolujte, aké sú aktuálne opatrenia, pretože, to, čo platí dnes, zajtra už nemusí.

Samozrejme, pred vstupom do Egypta musíte disponovať platným cestovným pasom a vízom, ktoré by ste si mali vybaviť niekoľko dní alebo týždňov pred odletom. 

Ktoré cestovné poistenie si vybrať, ak chcete ísť do Egypta?

V prípade, že sa vaša dovolenka v Egypte už blíži, pri  cestovnom poistení musíte zvážiť niekoľko zásadných parametrov.

Uzavrite si cestovné poistenie do zahraničia

 • Poskytnutie finančnej istoty pre nečakané prípady
 • Krytie nákladov spojených s neodkladnou liečbou choroby či úrazu
 • Za pár centov na deňAk budete dovolenkovať pri mori, potápať sa alebo vykonávať rizikové športy, zíde sa vám:

 • Poistenie liečebných nákladov v zahraničí – počas dovolenky v Egypte na vás môže číhať viacero nástrah. Od faraónovej pomsty, nepríjemného zranenia až po otravu jedlom. V tomto prípade myslite na adekvátne poistenie liečebných nákladov. V rámci komerčného poistenia sú často hradené aj extra služby, akými sú lieky či pobyt rodinných príslušníkov a podobne.

 • Pripoistenie batožiny  – často sa stáva, že turistická batožina je veľmi často odcudzená na letiskách alebo v hoteloch.

 • Poistenie záchrany a pátrania    zíde sa vám vo chvíli, ak sa v Egypte vyberiete na šíre more, prípadne na Saharu. Stáva sa, že po turistoch sú často vyhlásené pátracie akcie.

 • Pripoistenie extrémnych a rizikových športov – oceníte ho najmä vtedy, ak máte v pláne šnorchlovať sa, plánujete zoskok padákom alebo waterboarding.

 • Poistenie zodpovednosti za škodu – je užitočné v momente, keď poškodíte niečí majetok. Kryje škody nielen na majetku, ale aj na zdraví.

 • Pripoistenie storna cesty  –v rámci ktorého vám cestovná kancelária preplatí poplatky pri storne cesty.


Vedeli ste, že...

… Slováci si najčastejšie vyberajú egyptské lokality, ktorými sú oblasti Hurghady a Sharm El Sheikh? Predtým, ako sa vyberiete do destinácie Egypt, vám odporúčame, aby ste si uzatvorili komplexné cestovné poistenie. Aj keď ide o obľúbené miesta, dovolenkárom sa tu často stáva mnoho nehôd.

Telefónne čísla, na ktoré sa môžete obrátiť, ak sa vám stane nehoda, úraz alebo ochoriete:

 • Polícia – 122,

 • Záchranná služba – 123,

 • Turistická polícia – 126,

 • Slovenská ambasáda v Egypte – Adel Hussein Rostom 3, 117 94, Zahraničie – ostatné, P.O.Box: 450/11794, telefónne čísla – +20 233358240,+20 233357544, +20 233376901,  fax –  +20 233355810,  mobil – +201000060968 – číslo je určené najmä pre prípady núdze, a to po úradných hodinách alebo v dňoch pracovného pokoja,

 • Hasiči – 180,

 • Číslo pre všetky záchranné zložky v Egypte – 112.

 

Poisťovne a ich ponuky

UNION

Poisťovňa UNION ponúka krátkodobé cestovné poistenie, ktoré  kryje náklady s liečbou v zahraničí, stratu batožiny, spôsobenie škôd tretím stranám alebo úraz. Je možné aj pripoistenie asistenčných služieb pre motorové vozidlo, kolobežky, bicykle či náklady na technickú pomoc pri záchrannej akcii.

Poistiť sa dajú aj elektronické zariadenia, domáci miláčik alebo vaša domácnosť počas toho, ako ste odcestovaní.

TIP

Pred návštevou Egypta nemusíte absolvovať špeciálne očkovania. Viacerí odborníci odporúčajú očkovanie proti malárii, brušnému týfusu, žltačke typu A a B alebo proti tetanu. Vďaka očkovaniu predídete viacerým zdravotným problémom, ktoré vás môžu ohroziť a skomplikujú vám dovolenku.

Generali

K cestovnému poisteniu je možné pripoistenie nákladov spojených s ochorením COVID-19 alebo storno poplatkov kvôli ochoreniu COVID-19. Vybrať si môžete zo 4 balíkov –  KLASIK, PLUS, KOMFORT, KOMPLET.  Cestovné poistenie je flexibilné, pretože sa dá uzatvoriť aj na 1 deň.

ČSOB

Cestovné poistenie kryje poistenie liečebných nákladov do sumy 300 000 €. Pripoistenie si môžete kombinovať podľa vášho gusta. K dispozícii sú 3 balíčky – základný, optimálny a prémiový. V rámci pripoistení si môžete vybrať právnu pomoc, storno poplatky, meškanie batožiny, meškanie odletu a podobne.

Cestu rozhodne neplánujte bez cestovného poistenia, ktoré si môžete uzatvoriť cez našu online kalkulačku, jednoducho, rýchlo a lacno.


Zhrnutie

Stráviť dovolenku v Egypte je dozaista nezabudnuteľným zážitkom. Môžete tam vycestovať sami, prípadne rodiny s deťmi, na ktoré sa taktiež vzťahuje cestovné poistenie. Rezorty v Egypte každoročne lákajú turistov atraktívnymi službami s množstvom benefitov, vďaka čomu sa dovolenka v tejto krajine vyplatí.

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • letenka a cestovný pas
  20. septembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Poistenie storna letenky: Viete, ako na to?

  Tešíte sa na vytúžený oddych v zahraničnej destinácii, letenky máte zakúpené, no zakrátko príde studená sprcha. Náhle ochoriete, prídete o prácu alebo v krajine, ktorú chcete navštíviť, vypuklo nebezpečenstvo. Ak nechcete prísť o všetky peniaze, myslite vopred na poistenie storna letenky.

 • luxusné auto značky Ferrari
  29. augusta 2023|Lívia Ovcarčíková
  Toto sú najdrahšie autá na Slovensku: Koľko stojí ich poistenie?

  Slovenský trh s luxusnými automobilmi tvoria predovšetkým luxusné limuzíny a luxusné SUV. Sú štýlové, rýchle, a z ich ceny sa vám možno zakrúti hlava. Ste zvedaví, ktoré modely luxusných limuzín sú na Slovensku najpredávanejšie? A koľko zaplatia ich majitelia za ich poistenie? Všetko podstatné sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

 • prípojka na vozík
  22. augusta 2023|Daniel Výcha
  PZP prívesného vozíka: Ako postupovať pri zriaďovaní poistenia?

  Zistili ste, že potrebujete na prepravu vecí využívať prívesný vozík? V takom prípade nezabudnite, že aj ten musí mať uzatvorené povinné zmluvné poistenie.Ako si teda vybaviť toto povinné zmluvné poistenie a u ktorých poisťovní ho môžete získať?

 • zver na ceste
  18. augusta 2023|Daniel Výcha
  Ako najúčinnejšie riešiť stret auta so zverou

  Ani ten najlepší vodič, ani najúčinnejší bezpečnostný systém často nedokážu zabrániť stretu automobilu so zverou. Nečakané vybehnutie zveri priamo pod kolesá auta končí neodvratne: na jednej strane smrťou zvieraťa, na druhej strane často rozsiahlym poškodením auta. Ako teda postupovať, ak príde k tejto „nezavinenej“ udalosti?

 • čakanie muža na lietadlo v hale na letisku
  15. augusta 2023|Lívia Ovcarčíková
  5 tipov a trikov, ako nájsť lacné letenky

  Cena leteniek je kľúčom k lacnému cestovaniu. Práve ona totiž spravidla tvorí najväčšiu časť cestovateľského rozpočtu. Dnes už nie je problém zaletieť si na druhý koniec sveta za niekoľko desiatok eur. Ako však takéto lacné letenky nájsť? V nasledujúcich riadkoch sme pre vás spísali niekoľko osvedčených rád, ako pri cestovaní lietadlom ušetriť.

 • poškodení vozidla výtlkom na vozovke
  11. augusta 2023|Daniel Výcha
  Výtlky na cestách: Ako postupovať pri poškodení vozidla

  Na slovenských cestách nie je žiadny problém naraziť kolesom do hlbokého výtlku. Výtlky na cestách sú vo veľkom počte, takže je prakticky nemožné sa im na niektorých úsekoch vyhnúť. Potom ostáva len dúfať, že vaše auto neutrpí akékoľvek škody. Avšak nie vždy končí stret s výtlkom bezpečne. Často je nevyhnutné zastavenie na krajnici a minimálne výmena poškodeného kolesa. Čo teda robiť, ak ste výtlk nepredvídali?

 • obdobi-destu-bali
  07. augusta 2023|Lívia Ovcarčíková
  Cestovanie do Ázie: Aké očkovanie by ste mali absolvovať pred cestou?

  Mnohé ázijské krajiny sú pre nás, európskych cestovateľov, exotikou, ktorá so sebou prináša nielen cestovateľské dobrodružstvá, ale aj ohrozenia, ktoré u nás nepoznáme. Ak sa chystáte na cestu do Ázie, už niekoľko týždňov vopred myslite na ochranu pred najbežnejšími ochoreniami v podobe očkovania.

 • autodoplnky - držiak na mobil
  31. júla 2023|Lívia Ovcarčíková
  6 užitočných vychytávok do auta, ktoré vám uľahčia cestovanie

  Každé auto by malo mať okrem základnej výbavy aj určité doplnky a autopríslušenstvo. Tie poskytujú oveľa vyšší komfort pri cestovaní. V obchodoch nájdete rôzne vychytávky, nie všetky však aj reálne využijete. Viete, ktoré autodoplnky sú pri cestovaní najužitočnejšie?

 • vlny na pláži
  25. júla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Kam na dovolenku v septembri? 5 tipov, kde nájdete letné počasie

  Ak nemáte školopovinné deti, septembrová dovolenka je rozhodne dobrý nápad. Vyhnete sa davom turistov, nafúknutým cenám a užijete si príjemné počasie. Záleží len od vás, či si vyberiete zo slovenských krás alebo vycestujete na dovolenku niekam k moru. Vybrali sme pre vás 5 destinácií, ktoré sú na dovolenku v septembri ako stvorené.

 • dovolenka v Tatrách
  19. júla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Čaká vás dovolenka v Tatrách? Užite si ju bezpečne

  Tatry sú nepochybne jednou z najvyhľadávanejších dovolenkových destinácií Slovákov. Niet sa čomu čudovať, poskytujú predsa vynikajúce príležitosti na rodinné výlety, turistiku, lyžovačky či adrenalínové športy. Plánujete dovolenku v Tatrách aj vy? Užite si ju bez obáv s poistením do hôr.