destinácia Egypt - cestovko

Destinácia Egypt: Ako si vybrať cestovné poistenie?

1. 9. 2021
|
Dĺžka čítania: 10 min.

Túžite po teple, vyvaľovaní sa na pláži a sladkom ničnerobení? Ak áno, tak dovolenka vám tieto predstavy pomôže pretaviť do reality. Medzi Slovákmi sú mimoriadne obľúbené výlety práve do Egypta. Prezradíme vám, ako postupovať pri cestovnom poistení a na čo všetko by ste mali myslieť predtým, ako túto krajinu navštívite.

Aké sú podmienky vstupu do Egypta?

Cestovanie do Egypta je stále možné, a to aj napriek nepriaznivej situácii kvôli aktuálnej pandémii. Od 24. júna 2021 môžu na územie krajiny vstúpiť všetci, ktorí sú kompletne zaočkovaní a nemusia sa preukázať PCR testom. Po vstupe do Egypta je potrebné preukázať sa certifikátom o vakcinácii, ktorý obsahuje aj váš unikátny QR kód.

Pre tých, ktorí  nie sú zaočkovaní, platí, že sa musia preukázať negatívnym výsledkom PCR testu, ktorý nie je starší ako 72 hodín. Musíte ho predložiť v papierovej forme. Povinnosť sa netýka detí do 6 rokov a tých, ktorí v Egypte tranzitujú. Pre istotu si ale vždy pred cestou skontrolujte, aké sú aktuálne opatrenia, pretože, to, čo platí dnes, zajtra už nemusí.

Samozrejme, pred vstupom do Egypta musíte disponovať platným cestovným pasom a vízom, ktoré by ste si mali vybaviť niekoľko dní alebo týždňov pred odletom. 

Ktoré cestovné poistenie si vybrať, ak chcete ísť do Egypta?

V prípade, že sa vaša dovolenka v Egypte už blíži, pri  cestovnom poistení musíte zvážiť niekoľko zásadných parametrov.

Uzavrite si cestovné poistenie do zahraničia

 • Poskytnutie finančnej istoty pre nečakané prípady
 • Krytie nákladov spojených s neodkladnou liečbou choroby či úrazu
 • Za pár centov na deňAk budete dovolenkovať pri mori, potápať sa alebo vykonávať rizikové športy, zíde sa vám:

 • Poistenie liečebných nákladov v zahraničí – počas dovolenky v Egypte na vás môže číhať viacero nástrah. Od faraónovej pomsty, nepríjemného zranenia až po otravu jedlom. V tomto prípade myslite na adekvátne poistenie liečebných nákladov. V rámci komerčného poistenia sú často hradené aj extra služby, akými sú lieky či pobyt rodinných príslušníkov a podobne.

 • Pripoistenie batožiny  – často sa stáva, že turistická batožina je veľmi často odcudzená na letiskách alebo v hoteloch.

 • Poistenie záchrany a pátrania    zíde sa vám vo chvíli, ak sa v Egypte vyberiete na šíre more, prípadne na Saharu. Stáva sa, že po turistoch sú často vyhlásené pátracie akcie.

 • Pripoistenie extrémnych a rizikových športov – oceníte ho najmä vtedy, ak máte v pláne šnorchlovať sa, plánujete zoskok padákom alebo waterboarding.

 • Poistenie zodpovednosti za škodu – je užitočné v momente, keď poškodíte niečí majetok. Kryje škody nielen na majetku, ale aj na zdraví.

 • Pripoistenie storna cesty  –v rámci ktorého vám cestovná kancelária preplatí poplatky pri storne cesty.


Vedeli ste, že...

… Slováci si najčastejšie vyberajú egyptské lokality, ktorými sú oblasti Hurghady a Sharm El Sheikh? Predtým, ako sa vyberiete do destinácie Egypt, vám odporúčame, aby ste si uzatvorili komplexné cestovné poistenie. Aj keď ide o obľúbené miesta, dovolenkárom sa tu často stáva mnoho nehôd.

Telefónne čísla, na ktoré sa môžete obrátiť, ak sa vám stane nehoda, úraz alebo ochoriete:

 • Polícia – 122,

 • Záchranná služba – 123,

 • Turistická polícia – 126,

 • Slovenská ambasáda v Egypte – Adel Hussein Rostom 3, 117 94, Zahraničie – ostatné, P.O.Box: 450/11794, telefónne čísla – +20 233358240,+20 233357544, +20 233376901,  fax –  +20 233355810,  mobil – +201000060968 – číslo je určené najmä pre prípady núdze, a to po úradných hodinách alebo v dňoch pracovného pokoja,

 • Hasiči – 180,

 • Číslo pre všetky záchranné zložky v Egypte – 112.

 

Poisťovne a ich ponuky

UNION

Poisťovňa UNION ponúka krátkodobé cestovné poistenie, ktoré  kryje náklady s liečbou v zahraničí, stratu batožiny, spôsobenie škôd tretím stranám alebo úraz. Je možné aj pripoistenie asistenčných služieb pre motorové vozidlo, kolobežky, bicykle či náklady na technickú pomoc pri záchrannej akcii.

Poistiť sa dajú aj elektronické zariadenia, domáci miláčik alebo vaša domácnosť počas toho, ako ste odcestovaní.

TIP

Pred návštevou Egypta nemusíte absolvovať špeciálne očkovania. Viacerí odborníci odporúčajú očkovanie proti malárii, brušnému týfusu, žltačke typu A a B alebo proti tetanu. Vďaka očkovaniu predídete viacerým zdravotným problémom, ktoré vás môžu ohroziť a skomplikujú vám dovolenku.

Generali

K cestovnému poisteniu je možné pripoistenie nákladov spojených s ochorením COVID-19 alebo storno poplatkov kvôli ochoreniu COVID-19. Vybrať si môžete zo 4 balíkov –  KLASIK, PLUS, KOMFORT, KOMPLET.  Cestovné poistenie je flexibilné, pretože sa dá uzatvoriť aj na 1 deň.

ČSOB

Cestovné poistenie kryje poistenie liečebných nákladov do sumy 300 000 €. Pripoistenie si môžete kombinovať podľa vášho gusta. K dispozícii sú 3 balíčky – základný, optimálny a prémiový. V rámci pripoistení si môžete vybrať právnu pomoc, storno poplatky, meškanie batožiny, meškanie odletu a podobne.

Cestu rozhodne neplánujte bez cestovného poistenia, ktoré si môžete uzatvoriť cez našu online kalkulačku, jednoducho, rýchlo a lacno.


Zhrnutie

Stráviť dovolenku v Egypte je dozaista nezabudnuteľným zážitkom. Môžete tam vycestovať sami, prípadne rodiny s deťmi, na ktoré sa taktiež vzťahuje cestovné poistenie. Rezorty v Egypte každoročne lákajú turistov atraktívnymi službami s množstvom benefitov, vďaka čomu sa dovolenka v tejto krajine vyplatí.

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • cestovný pas
  29. apríla 2024|Lívia Ovcarčíková
  Vybavenie cestovného pasu – od apríla zaplatíte o polovicu viac

  Ak cestujete mimo Európsku úniu, na cestu budete potrebovať cestovný pas. Viete, kde vybaviť pas, ako dlho to bude trvať a koľko bude tento cestovný doklad stáť? A dostala sa k vám už informácia, že od apríla budú cestovné pasy podstatne drahšie? Všetko podstatné sme pre vás spísali v nasledujúcich riadkoch.

 • zena - pas - kufor
  19. marca 2024|Lívia Ovcarčíková
  Cestovné poistenie: Čo všetko zahŕňa a ako si vybrať?

  Hlavná dovolenková sezóna sa nezadržateľne blíži. Pri cestovaní v akýchkoľvek končinách našej planéty, ale aj doma na Slovensku, však na nás číha množstvo nepredvídateľných rizík. Myslíte pred cestou na cestovné poistenie? Prečo by ste ho mali uzavrieť a ktoré cestovné poistenie je najlepšie? Čítajte ďalej, všetko podstatné vám prezradíme v nasledujúcich riadkoch.

 • cestovni-pojisteni-lyzarske-strediska
  30. januára 2024|Lívia Ovcarčíková
  Čaká vás lyžovačka v Rakúsku? Nezabudnite na poistenie

  Susedné Rakúsko je vzhľadom na jeho blízkosť a perfektné lyžiarske podmienky cieľom mnohých slovenských lyžiarov. Chcete si užiť lyžovanie v Rakúsku aj vy? Pred cestou nezabudnite na jednu dôležitú vec – uzavrieť si kvalitné cestovné poistenie. V opačnom prípade by sa mohla vaša dovolenka neúmerne predražiť.

 • žena s kufrom na letisku
  27. decembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Veľké porovnanie: Ktoré cestovné poistenie sa najviac oplatí?

  Plánujete cestu do zahraničia a hľadáte výhodné cestovné poistenie, ktoré v prípade potreby pokryje náklady na vaše ošetrenie či liečbu? V tom prípade ste na správnom mieste. V tomto článku vám prinesieme prehľad najpopulárnejších ponúk krátkodobého cestovného poistenia, ktoré sú dnes dostupné na slovenskom trhu. Aj s prehľadom cien, ktoré za ne zaplatíte.

 • sjezdovka lyžařů
  18. decembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Poistenie na lyže v zahraničí: Takto si ho vyberiete

  Už je to tu. Mnohé rakúske či talianske lyžiarske strediská otvárajú brány všetkým vášnivým lyžiarom a snowboardistom, ktorí sa už nemôžu dočkať snežných dobrodružstiev. Lákajú lyžiarske dobrodružstvá v zahraničí aj vás? Zarezervujte si ubytovanie, navoskujte lyže a hor sa na cestu! Ešte predtým si však nezabudnite vybaviť jednu maličkosť – kvalitné cestovné poistenie.

 • 28. novembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Šport v zahraničí: Potrebujete poistenie?

  Odpoveď na túto otázku je jasná. Áno. V prípade, že sa rozhodnete za hranicami venovať športu, ktorý nie je úplne bežný, poistite sa. Ak patríte k zdatným cestovateľom, ktorí jazdia či lietajú mimo našej krajiny za adrenalínovými športovými zážitkami, pravdepodobne už viete, čo treba.

 • krakovske-namesti
  18. novembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Čo vidieť v Krakove?

  Krakov je mesto, ktoré sa nachádza na zozname mnohých cestovateľov. Niet sa čomu čudovať. Poľský Krakow má obrovské množstvo pamiatok, ktoré lákajú milovníkov histórie. Premýšľate, že by ste sa do tohto krásneho mesta vybrali aj vy? V tom prípade máme pre vás zopár tipov na miesta, ktoré sa vám rozhodne oplatí navštíviť.​

 • cestovni-pojisteni-usa
  21. októbra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Cestovanie do USA: Čo vybaviť pred cestou?

  Severná Amerika, predovšetkým Spojené štáty americké, je snom mnohých cestovateľov. Táto krajina je plná nádherných miest, ktoré sa rozhodne oplatí navštíviť. Keď zoženiete lacnú letenku, čo v dnešnej dobe nie je problém, cestovateľský sen sa rýchlo môže stať skutočnosťou. Viete však, na čo by ste pred cestou určite nemali zabudnúť?

 • padajúci dážď a turistka
  15. októbra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Vyhnite sa obdobiu dažďov: Kedy a kam necestovať?

  Dovolenka v exotike je lákavá. Zatiaľ čo u nás vládne upršaná jeseň či zasnežená zima, v exotických krajinách si môžeme užiť horúce slnečné lúče. Aj v prevažne slnečných krajinách sa však striedajú obdobia sucha a dažďov. India, Thajsko, Bali, Zanzibar a iné, viete, v ktorých mesiacoch by ste do týchto krajín nemali cestovať?

 • žena na letisku s kufrom v ruke
  28. septembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Poškodenie alebo strata batožiny leteckou spoločnosťou: Ako postupovať?

  Ak ste niekedy cestovali letecky, viete, že letecké spoločnosti niekedy nemanipulujú s batožinou celkom citlivo. To, že ste docestovali v poriadku do cieľa vy, ešte neznamená, že rovnaké šťastie mal aj váš cestovný kufor. Život vám dokáže poriadne skomplikovať aj stratená batožina. Viete, čo robiť, ak počas cesty došlo k poškodeniu alebo strate batožiny?