0850 100 101 info@superpoistenie.sk

Cestovné poistenie na Tureckú riviéru

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom na Tureckú riviéru.

87 Zákazníkov tu teraz porovnáva
Allianz AXA Assistance Groupama Union Uniqa

Cestovné poistenie a COVID-19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.

Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne dojednať.


Porovnať poistenia s krytím COVID-19

Cestovné poistenie na Tureckú riviéru

Turecko láka turistov na kontrast moderného sveta a starovekých stavieb. Navyše leží na pomedzí európskej a arabskej kultúry, ktorá sa tu mieša. Turecká riviéra sa nachádza medzi mestami Alanya a Antalya na južnom pobreží polostrova Malá Ázia. Turistom ponúka okrem odlišnej orientálnej kultúry krásne antické pamiatky, kilometrové pieskové pláže, čisté more a príjemné teplotné podmienky po celý rok.

Zaujímavosti a tipy

Na Tureckej riviére si svoju vysnívanú dovolenku užijú tí, ktorí si túžia oddýchnuť na pláži a prechádzať sa po tureckých mestách, ale aj tí, ktorí majú radi aktívnu dovolenku. Tí prví si užijú pieskové pláže a po večeroch môžu posedieť v miestnych kaviarňach a reštauráciách, kde ochutnajú miestne špeciality. Vášniví športovci tu môžu prevádzkovať nielen bežné letné športy, ale aj vysokohorskú turistiku. Neďaleko Tureckej riviéry sa totiž nachádza majestátne pohorie Taurus.

Cestovné poistenie na Tureckú riviéru

Z miest patria k tým najkrajším mestá Perge, Aspendos, Thermessos a Chiméra. Milovníci prírody by nemali zabúdať na návštevu národných parkov Köprülü a Olympos. Krásne sú tiež vodopády Dudensee v Analyi.


Porovnanie cestovného poistenia online na Tureckú riviéru

Stovky slovenských turistov každoročne mieri na dovolenku na Tureckú riviéru, ktorá sľubuje nevšedné zážitky spojené s poznaním odlišnej kultúry. Nie všetci však myslia aj na svoje zdravie a bezpečie. Dovolenka nemusí prebiehať vždy bez problémov a preto je vhodné mať uzavreté kvalitné cestovné poistenie, ktoré zaistí dostatočnú finančnú oporu pre prípady úrazov a chorôb.

Cestovné poistenie sa totiž vzťahuje práve na zdravotné riziká a kryje liečbu vrátane všetkých nutných nákladov, medzi ktoré patria lieky, prevozy, hospitalizácie, zákroky a repatriácia. Navyše si k cestovnému poisteniu môžete zjednať radu doplnkových pripoistení. Medzi najčastejšie patrí poistenie batožiny, úrazy a storna zájazdu. Ak si chcete zjednať kvalitné a pritom lacné cestovné poistenie, ste na správnej stránke.

Cestovné
poistenie
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 7