Tipy na najlepšie aplikácie do auta v zahraničí

Tipy na najlepšie aplikácie do auta v zahraničí

Cestovanie bolo v minulosti náročné. Okrem klasických papierových máp sme so sebou museli často brať aj slovníky a iných nepraktických pomocníkov. Dnes nám na všetko stačí jeden smartfón. Do toho môžeme stiahnuť desiatky rôznych aplikácií. Aké sú tie najlepšie auto aplikácie, ktoré by vám rozhodne nemali chýbať?

Sygic

V Google Play alebo AppStore nájdete veľké množstvo navigácií. Niektoré sú dobré, iné nie. Ak však chcete staviť na istotu, určite si stiahnite Sygic. Využijete ho nielen na cestách po Slovensku, ale aj v zahraničí. Má bezplatnú a premium verziu. Ak vám stačia základné funkcie, platiť za ňu nemusíte.

Bezplatná verzia poskytuje offline prístup k vybraným mapám. Všetky, ktoré chcete používať bez pripojenia na internet, stačí do zariadenia stiahnuť. K ďalším funkciám sa radí sledovanie najbližších čerpacích staníc či rýchlostné upozornenia.  

Spoločnosť Sygic má vo svojom portfóliu aj ďalšie aplikácie. Napríklad Sygic Truck Navigation, vhodná pre šoférov kamiónov, či Sygic Travel Maps, určená pre milovníkov cestovania. Obsahuje tipy na atrakcie, fotografie a rôzne zaujímavosti.

GasBuddy

Ďalšia skvelá aplikácia na cestovanie autom sa nazýva GasBuddy. Jej hlavnou funkciou je nájsť najbližšiu čerpaciu stanicu. Dokonca, ak je ich v okolí viac, porovná ceny a poradí najlacnejšiu možnosť.

Aplikácia je dopĺňaná na základe informácií od miestnych. Tí za pomoc pri tvorení aplikácie získavajú tankovanie zadarmo. Menšou nevýhodou je to, že GasBuddy funguje len v Spojených štátoch. Jej využitie je tak obmedzené.

AutoBoy Dash Cam  Blackbox

Skvelou Android auto aplikáciou je AutoBoy Dash Cam – Blackbox. Ako už z názvu vyplýva, umožňuje zmeniť váš smartfón na auto kameru. Využijete ju najmä vtedy, ak máte doma starší a nevyužitý mobil. Takýmto spôsobom ušetríte peniaze, pretože nebudete musieť kupovať čisto novú kameru.

K funkciám AutoBoy Dash Cam – Blackbox sa radí nakrúcanie videa v slučkách, vytváranie fotografií z ciest a zaznamenávanie polohy. V nastaveniach si sami vyberáte, kde sa záznam ukladá a v akej kvalite bude nahrávaný.

Aplikácia má veľa možností. Po stiahnutí si ju viete upraviť presne podľa seba a svojich potrieb. Menšou nevýhodou je, že funguje iba v systéme Android.

Tipy na najlepšie aplikácie do auta v zahraničí

Drivvo

Drivvo je praktickou aplikáciou do auta. Využije ju úplne každý vodič. Umožňuje totižto sledovanie nákladov spojených s vaším autom. Môžete si do nej zapisovať kedy a koľko ste tankovali. Nezabudnite ani na informácie ako výmena oleja či zaplatenie poistenia. Z týchto údajov dokáže aplikácia spraviť podrobné analýzy.

Veľkým plusom sú prehľadné grafy o výdavkoch a spotrebe. Po určitom čase používania si môžete nechať vytvoriť podrobný report o reálnych nákladoch auta. Ak patríte k tým, ktorí pravidelne na niečo zabúdajú, určite sa vám bude páči funkcia pripomienok.

Spotify  

Veľmi dôležitou súčasťou každej jazdy je hudba. Ak vás nebaví počúvať rádiá, vytvorte si vlastné playlisty pomocou aplikácie Spotify. Tá patrí k najobľúbenejším streamovacím hudobným službám. Poskytuje tisíce playlistov na rôzne situácie a udalosti. Počúvať môžete preferovaných interpretov či dokonca podcasty. V obmedzenom režime funguje bez toho, aby ste museli niečo platiť.

Spotify však nie je jedinou aplikáciou na hudbu. Okrem nej je veľmi dobrá aj Apple Music, Youtube Music či SoundCloud.  

Parkopedia

Každý, kto pravidelne jazdí vie, že nájsť voľné miesto na parkovanie je niekedy náročnejšie ako zabehnúť maratón. Ak s týmto problémom zvádzate boj každý deň, stiahnite si aplikáciu Parkopedia. Funguje v takmer všetkých krajinách sveta, vrátane Slovenska.  

Do vyhľadávača stačí zadať, kde sa nachádzate alebo kam idete, a nechať aplikáciu aby vyhľadala voľné miesta. Okrem nich vás upozorní aj na cenu parkovného a vzdialenosť od vášho cieľa.

Tipy na najlepšie aplikácie do auta v zahraničí

Car Scanner ELM OBD2

A okrem všetkých vymenovaných by vám nemala chýbať ani aplikácia na diagnostiku auta. Tá vám pomôže predchádzať rôznym problémom, prípadne nebezpečenstvám. Stačí ju prepojiť s autom a následne nechať pracovať.  

Kompatibilná je so všetkými značkami áut. Pre tie známe, ako napríklad Toyota, Mitsubishi, Opel, Nissan, Renault, BMW a ďalšie, poskytuje pridané funkcie. Používanie je jednoduché, zvládne to aj začiatočník. Nájdete ju v Google Play a v AppStore. Je bezplatná, no po stiahnutí máte možnosť kúpiť si dodatočné funkcie.  

Aplikácie sú skvelými pomocníkmi

Ak ste doteraz žiadnu aplikáciu nevyužili, mali by ste to napraviť. Dokáže pomôcť a zvýšiť komfort z jazdy. Vyhľadajte si najbližšiu čerpaciu stanicu, voľné miesto na parkovanie alebo spravte diagnostiku auta a to len pomocou vášho smartfónu.

Spočítať cenu

Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2