Covid info: Aktualizované informácie o podmienkach cestovania

Poistenie GAP

Koronavírus zmenil fungovanie v takmer všetkých sférach nášho života. Medzi najzásadnejšie oblasti, ktoré ovplyvnil, patrí nepochybne cestovanie.  Čo by ste v súvislosti s COVID-19 mali vedieť predtým, ako vycestujete do zahraničia?

Cestovanie do zahraničia: opatrenia v jednotlivých krajinách

Podmienky vstupu do jednotlivých krajín sa počas nedávneho obdobia priebežne menili. Vstup bol spravidla podmienený absolvovaním očkovania, testu či podstúpením karantény. Väčšina krajín však už medzičasom covidové opatrenia zrušila a umožňuje vstup bez akýchkoľvek obmedzení. 

Avšak, ešte stále existujú krajiny, kde sa pri vstupe musíte registrovať, preukázať sa potvrdením o očkovaní alebo negatívnym testom. Preto si pred cestou do zahraničia vždy preverte aktuálne podmienky vstupu na webe Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR. Na stránke je zverejnená interaktívna mapa. Po kliknutí na vybranú krajinu sa vám zobrazia aktuálne informácie týkajúce sa nielen podmienok vstupu, ale aj opatrení v rámci krajiny (napríklad povinnosť nosiť rúško v zdravotníckych zariadeniach, verejnej doprave a podobne). 

Rada pre všetkých

Aktuálne podmienky vstupu do vybraných krajín sveta v podmienkach COVID-19 nájdete na stránke COVID-19 (opatrenia vo vybraných krajinách).

Ministerstvo zahraničných vecí zároveň cestujúcim odporúča, aby si pred cestou do zahraničia overili aj podmienky cestovania s prepravnou spoločnosťou (letecký, železničný, cestný prepravca). Tie totiž aj napriek zmierneným podmienkam vstupu do krajiny môžu od vás vyžadovať napríklad očkovací preukaz. Ministerstvo tiež odporúča overiť si informácie aj na zastupiteľskom úrade krajiny, do ktorej cestujete. 

Cestovné poistenie do zahraničia

Návrat zo zahraničia: Aktuálne podmienky vstupu na Slovensko

Určite si spomínate, že ak ste počas pandémie cestovali do zahraničia, čakali vás určité obmedzenia aj po návrate na Slovensko. Týkali sa registrácie v systéme eHranica a absolvovania povinnej karantény. Aj vy ste po návrate z Veľkej Británie vyhľadávali “podmienky vstupu na Slovensko z Anglicka”? Dnes už nemusíte. Podmienky vstupu na Slovensko sa už uvoľnili, keďže v apríli 2022 boli tieto opatrenia zrušené. 

Na stránke korona.gov sa uvádza, že “od 6. apríla 2022 sa ruší vyhláška, ktorou sa upravoval režim na hraniciach. Zaniká tak povinnosť registrácie na eHranici aj povinná karanténa pre nezaočkované osoby.“

Naďalej sa však odporúča obozretnosť. Pri návrate zo zahraničia sledujte svoj zdravotný stav a v prípade objavenia sa príznakov COVID-19 kontaktujte svojho lekára. 

Cesta za hranice bez komplikácií

Cestovanie je v súčasnosti oveľa náročnejšie a komplikovanejšie ako v minulosti. Ak potrebujete ísť za hranice, zistite si všetky aktuálne situácie, a to nielen zo Slovenska, ale aj z krajiny, kam sa chystáte. Pripravte si jednotlivé potvrdenia a spravte potrebné registrácie. Pre lepší a bezpečnejší pocit nezabudnite ani na výhodné cestovné poistenie s krytím ochorenia COVID-19.

Kryje cestovné poistenie aj liečbu na koronavírus?

Vycestovať do krajín, kde je vysoký výskyt koronavírusu je riziko, ktorého sa spočiatku báli aj poisťovne. Každým dňom sa však na trhu objavujú nové možnosti poistenia kryjúce nielen náklady na liečbu, ale aj storno z dôvodu ochorenia COVID-19. Aké možnosti máte?

Celý článok >

V ponuke máme poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny, ktoré si môžete pohodlne uzavrieť priamo cez náš web.

Uzavrieť cestovné poistenie pri ceste do zahraničia sa určite vyplatí. Ak chcete nájsť to najvýhodnejšie cestovné poistenie práve pre vás, porovnajte si ponuky jednotlivých poisťovní prostredníctvom našej online kalkulačky pre cestovné poistenie

Výpočet cestovného poistenia

*
Spočítať ceny poistenia

 

Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 4