PZP pre taxislužbu

Podnikanie v taxislužbách je spojené s mnohými pravidlami a podmienkami. Okrem povinností, ktoré musí spĺňať samotný taxikár, sa mnohé týkajú aj vozidla, s ktorým bude vykonávaná taxislužba. Preto nie je vôbec prekvapujúce, že pri taxíkoch je veľmi prísne kontrolované aj povinné zmluvné poistenie a havarijné poistenie. PZP pre taxislužbu je nevyhnutnosť.


PZP pre taxislužbu vás vyjde drahšie

PZP taxislužby vychádza väčšinou drahšie, ako je to pri klasickom osobnom automobile. Prihliada sa na to, že taxíky trávia na cestách enormné množstvo času, často sa ponáhľajú, a aj napriek skúsenostiam a zručnostiam ich vodičov je v hustej premávke alebo nočných hodinách riziko spôsobenia škody vyššie. Poisťovne si tak účtujú prirážky, ktoré sa zvyčajne pohybujú vo vysokých percentách.
Rovnako ako pri iných vozidlách využívaných na podnikanie, aj PZP taxislužby je možné vybaviť flotilovo, tzn. skupinovo. Zvyčajne to vychádza lacnejšie. Poistenie jednotlivých taxíkov je možné rušiť, predlžovať alebo meniť bez ohľadu na zvyšné vozidlá v skupine. Konkrétne podmienky a cenové úľavy si už ale vždy diktuje samotná poisťovňa. Je samozrejmé, že cena PZP taxislužby sa v jednotlivých poisťovniach môže líšiť, preto je vhodné venovať výberu tej správnej poisťovne chvíľu času.

Kde PZP taxislužby uzavrieť?

Poistenie taxislužby ponúka na Slovensku viacero poisťovní. Treba sa pripraviť na vyššie ceny, ako pri poisťovaní klasického auta, pretože väčšina poisťovní si účtuje aj prirážku. Cenové rozdiely medzi jednotlivými poisteniami sa teda pri tomto druhu poistenia môžu vyšplhať až do výšky stoviek eur. Nájsť to najlepšie poistenie je teda dôležitejšie, ako sa môže zdať. Pomôcť vám v tom môže
Spočítať
ceny
, v ktorej si môžete vybrať medzi jednotlivými ponukami. Uvedené ceny sú presné a aktuálne, navyše si môžete PZP hneď aj uzavrieť.
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Všetky poisťovne
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením