uzavření pzp

Výhody poistenia auta online

30. 9. 2017
|
Dĺžka čítania: 5 min.

Patríte ku skupine ľudí, ktorá je ešte stále presvedčená, že na poriadne poistenie potrebujú papier? Tak toto presvedčenie by ste mali rýchlo zmeniť. Je to lacnejšie, jednoduchšie a rýchlejšie.

Žiadne starosti

Povinné zmluvné poistenie automobilov má oproti iným druhom poistenia jednu obrovskú výhodu. Nemá žiadne špecifiká. Výkon motora, značka auta, vek vodiča, vek samotného auta a tak ďalej. Parametre, ktoré sa zadávajú jeden po druhom. Presne tak, ako by ste to robili na papieri. Nie sú potrebné žiadne doplnky, opisovanie situácií. Technické dáta sa spracovávajú presne a teda nie je potrebné žiadne poradenstvo. Preto si auto poistíte aj bez toho, aby ste kamkoľvek chodili, merali cestu, stačí vám odpísať pár dát z technického preukazu.

Najrýchlejšie poistenie

Pretože tento spôsob zamedzuje chybám, je aj rýchlejší. Pre klienta to znamená, že zmluva je okamžite po odoslaní spracovaná a po platbe začína platiť. Dokonca v priebehu pár minút.

Porovnajte si ceny PZP online

 • Porovnanie ponúk viacerých poskytovateľov na jednom mieste
 • Všetky zľavy a bonusy uvedené v kalkulačke
 • Úspora až 50 %

Extra lacné

Možne ste už počuli o tom, že poisťovne sa snažia odľahčiť pobočky. Preto je pre nich výhodné konzultantov nahradiť automatizovanými systémami. Aby klientov inšpirovali k ich využívaniu, snažia sa ich motivovať rôznymi bonusmi, nižšími cenami poistenia a situácia je taká, že cez internet poistenie neuzatvoríte drahšie ako na pobočke, práve naopak vo väčšine prípadov dostanete omnoho výhodnejšiu cenu ako priamo v poisťovni.

Najvýhodnejšie poistenie

Jednou z najväčších výhod poistenia online je možnosť získať skutočne najvýhodnejšie poistenie na trhu. A nielen najvýhodnejšie z pohľadu poisťovne, ktorú ste navštívili. Fígľom sú internetové kalkulačky, ktoré neustále analyzujú a prepočítavajú aktuálne ponuky poisťovní. Spracovávajú dáta online a na vašu požiadavku zadanú do systému okamžite dokážu nájsť poistenie s najnižšou cenou na trhu. V praxi to znamená, že vám ušetria hodiny a dni prechádzania pobočiek poisťovní. Počas pár minút sa dostanete k najvýhodnejšiemu poisteniu a okamžite ho môžete uzatvoriť.

Poisťovňa vás neobmedzuje

Internet „otvorený“ 24 hodín denne a 7 dní v týždni. Takže sa už nemusíte prispôsobovať otváracím hodinám pobočky poisťovne. Jednoducho stačí otvoriť internetový prehliadač, vybrať si najvýhodnejšiu poistku a okamžite ju uzatvoriť. Časovo celý proces trvá omnoho menej ako priemerná cesta do poisťovne.

Povinné zmluvné poistenie

stars
sk
 • Jednoducho a rýchlo do 2 minút

 • Zelená karta ihneď

 • Úspora až 50 %

Kristína HaljakováViac článkov autora

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • kam_na_dovolenku_
  29. apríla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Kam ísť tento rok na dovolenku? Toto sú najobľúbenejšie destinácie Slovákov

  Leto sa nezadržateľne blíži a vy premýšľate, kam by ste tento rok vyrazili? Pozreli sme sa na to, ktoré krajiny boli medzi Slovákmi minulý rok najobľúbenejšie. Možno inšpirujeme aj vás. Oddýchnite si v obľúbených destináciách, naberte nové sily a užite si trochu slnka. Samozrejme, to všetko s kvalitným cestovným poistením, ktoré vám bude kryť chrbát pre prípad nehody, ochorenia či inej neočakávanej udalosti. 

 • dopravni-nehoda-trojuhelnik
  25. apríla 2023|Martina Pisarčíková
  Sezónne havarijné poistenie: Kedy sa oplatí?

  Okrem povinného zmluvného poistenia je dobré uzavrieť aj havarijné poistenie vozidla. To vás chráni v prípade poistnej udalosti a pokrýva škody na vašom vozidle. Zaujíma vás, či je možné uzavrieť aj sezónne alebo krátkodobé havarijné poistenie vozidla? V článku sa dozviete, aké máte možnosti a čo je pre vás najvýhodnejšie. 

 • dovolená a brigáda v letních dnech
  21. apríla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Letná brigáda v zahraničí: Nezabudnite na poistenie

  Blíži sa leto a s ním aj čas veľmi obľúbených študentských brigád. Patríte študentom, ktorí plánujú vybrať sa za prácou do zahraničia? V tom prípade si určite nezabudnite uzatvoriť kvalitné cestovné poistenie. Pomôžeme vám zorientovať sa v ponukách poisťovní a upozorníme, na čo by ste si pri uzatváraní poistenia mali dávať pozor.

 • obsah autolekárničky
  17. apríla 2023|Martina Pisarčíková
  Lekárnička do auta: Čo musí obsahovať?

  V princípe každá autolekárnička, ktorú si kúpite, musí obsahovať predpísaný obsah. Avšak pre samotného motoristu je dôležité vedieť, na čo sa môže v prípade zranenia na cestách spoľahnúť, pretože autolekárničku nie je nutné používať len pri nehodách, ale napríklad aj pri pošmyknutiach na chodníku, pri uštipnutí hmyzom, rezných ranách, skrátka pri akýchkoľvek zraneniach, ktoré sa môžu pri cestovaní autom a na výletoch prihodiť.

 • Nehoda bez STK vás môže vyjsť draho. Ako vybaviť technickú kontrolu rýchlo a jednoducho?

  Každé vozidlo pohybujúce sa po cestách Slovenskej republiky musí mať dve základné náležitosti. Tou prvou je  povinné zmluvné poistenie  a druhou platná technická kontrola. V prípade, že vám jedna alebo obe chýbajú, vozidlo nemôžete na cestách používať. Aj napriek tomu sa stáva, že niektorí vodiči STK jednoducho nemajú.

 • dopravná nehoda
  07. apríla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Ako postupovať pri nehode auta v zahraničí?

  Dovolenková sezóna sa pomaly blíži a veľa dovolenkárov staví na cestovanie autom. Je pohodlné, bezpečné a v mnohých prípadoch oveľa komfortnejšie ako autobus alebo vlak. Vlastná doprava má síce množstvo výhod, no netreba zabúdať ani na zopár negatív. K tým sa radí napríklad dopravná nehoda. Ako ju vyriešiť, ak sa vám stane v zahraničí?

 • let-letadlem
  31. marca 2023|Lívia Ovcarčíková
  Zmena mena na letenke: Ako postupovať?

  Ak potrebujete zmeniť meno na letenke, môže to byť celkom zložité. Niektoré letecké spoločnosti vám takúto zmenu neumožnia vôbec. Iné vám ju síce dovolia, ale draho za ňu zaplatíte. Zmena mena je totiž oveľa zložitejší proces ako samotná kúpa letenky.

 • povinna-vybava-motorka
  28. marca 2023|Daniel Výcha
  Povinná výbava pre motocykle

  Rovnako ako autu, ani motocyklu nesmie chýbať povinná výbava. Jej zloženie sa, samozrejme, líši. Základ predstavujú doklady, prilba a platné povinné zmluvné poistenie. Plánujete si kúpiť alebo už máte malú či veľkú motorku? V tom prípade myslite na niekoľko pravidiel, ktoré je nutné dodržať. Všetky sme ich pre vás spísali.

 • Rakúske hory.
  27. marca 2023|Lívia Ovcarčíková
  Povinná výbava na dovolenku do Rakúska

  Chystáte sa na dovolenku do Rakúska? Ak cestujete vlastným autom, preverte si, či v ňom máte všetko z povinnej výbavy. Povinná výbava auta v Rakúsku sa totiž od tej slovenskej mierne odlišuje. Ako? To vám prezradíme v nasledujúcich riadkoch. Spolu s ďalšími pravidlami, ktoré musíte dodržiavať, aby vaša dovolenka v Rakúsku bola bezproblémová. 

 • Chorvatsko-dalnice
  22. marca 2023|Daniel Výcha
  Aké sú diaľničné poplatky v Chorvátsku

  Pri ceste do Chorvátska treba počítať s tým, že klasickú diaľničnú známku ako u nás alebo v Rakúsku si nekúpite. V Chorvátskej republike sa mýto, čiže diaľničný poplatok, platí podľa dĺžky použitého úseku diaľnice a typu vozidla. Môžete však ušetriť niekoľkými spôsobmi.