uzavření pzp

Výhody poistenia auta online

30. 9. 2017
|
Dĺžka čítania: 5 min.

Patríte ku skupine ľudí, ktorá je ešte stále presvedčená, že na poriadne poistenie potrebujú papier? Tak toto presvedčenie by ste mali rýchlo zmeniť. Je to lacnejšie, jednoduchšie a rýchlejšie.

Žiadne starosti

Povinné zmluvné poistenie automobilov má oproti iným druhom poistenia jednu obrovskú výhodu. Nemá žiadne špecifiká. Výkon motora, značka auta, vek vodiča, vek samotného auta a tak ďalej. Parametre, ktoré sa zadávajú jeden po druhom. Presne tak, ako by ste to robili na papieri. Nie sú potrebné žiadne doplnky, opisovanie situácií. Technické dáta sa spracovávajú presne a teda nie je potrebné žiadne poradenstvo. Preto si auto poistíte aj bez toho, aby ste kamkoľvek chodili, merali cestu, stačí vám odpísať pár dát z technického preukazu.

Najrýchlejšie poistenie

Pretože tento spôsob zamedzuje chybám, je aj rýchlejší. Pre klienta to znamená, že zmluva je okamžite po odoslaní spracovaná a po platbe začína platiť. Dokonca v priebehu pár minút.

Porovnajte si ceny PZP online

 • Porovnanie ponúk viacerých poskytovateľov na jednom mieste
 • Všetky zľavy a bonusy uvedené v kalkulačke
 • Úspora až 50 %

Extra lacné

Možne ste už počuli o tom, že poisťovne sa snažia odľahčiť pobočky. Preto je pre nich výhodné konzultantov nahradiť automatizovanými systémami. Aby klientov inšpirovali k ich využívaniu, snažia sa ich motivovať rôznymi bonusmi, nižšími cenami poistenia a situácia je taká, že cez internet poistenie neuzatvoríte drahšie ako na pobočke, práve naopak vo väčšine prípadov dostanete omnoho výhodnejšiu cenu ako priamo v poisťovni.

Najvýhodnejšie poistenie

Jednou z najväčších výhod poistenia online je možnosť získať skutočne najvýhodnejšie poistenie na trhu. A nielen najvýhodnejšie z pohľadu poisťovne, ktorú ste navštívili. Fígľom sú internetové kalkulačky, ktoré neustále analyzujú a prepočítavajú aktuálne ponuky poisťovní. Spracovávajú dáta online a na vašu požiadavku zadanú do systému okamžite dokážu nájsť poistenie s najnižšou cenou na trhu. V praxi to znamená, že vám ušetria hodiny a dni prechádzania pobočiek poisťovní. Počas pár minút sa dostanete k najvýhodnejšiemu poisteniu a okamžite ho môžete uzatvoriť.

Poisťovňa vás neobmedzuje

Internet „otvorený“ 24 hodín denne a 7 dní v týždni. Takže sa už nemusíte prispôsobovať otváracím hodinám pobočky poisťovne. Jednoducho stačí otvoriť internetový prehliadač, vybrať si najvýhodnejšiu poistku a okamžite ju uzatvoriť. Časovo celý proces trvá omnoho menej ako priemerná cesta do poisťovne.

Povinné zmluvné poistenie

stars
sk
 • Jednoducho a rýchlo do 2 minút

 • Zelená karta ihneď

 • Úspora až 50 %

Kristína HaljakováViac článkov autora

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • letenka a cestovný pas
  20. septembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Poistenie storna letenky: Viete, ako na to?

  Tešíte sa na vytúžený oddych v zahraničnej destinácii, letenky máte zakúpené, no zakrátko príde studená sprcha. Náhle ochoriete, prídete o prácu alebo v krajine, ktorú chcete navštíviť, vypuklo nebezpečenstvo. Ak nechcete prísť o všetky peniaze, myslite vopred na poistenie storna letenky.

 • luxusné auto značky Ferrari
  29. augusta 2023|Lívia Ovcarčíková
  Toto sú najdrahšie autá na Slovensku: Koľko stojí ich poistenie?

  Slovenský trh s luxusnými automobilmi tvoria predovšetkým luxusné limuzíny a luxusné SUV. Sú štýlové, rýchle, a z ich ceny sa vám možno zakrúti hlava. Ste zvedaví, ktoré modely luxusných limuzín sú na Slovensku najpredávanejšie? A koľko zaplatia ich majitelia za ich poistenie? Všetko podstatné sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

 • prípojka na vozík
  22. augusta 2023|Daniel Výcha
  PZP prívesného vozíka: Ako postupovať pri zriaďovaní poistenia?

  Zistili ste, že potrebujete na prepravu vecí využívať prívesný vozík? V takom prípade nezabudnite, že aj ten musí mať uzatvorené povinné zmluvné poistenie.Ako si teda vybaviť toto povinné zmluvné poistenie a u ktorých poisťovní ho môžete získať?

 • zver na ceste
  18. augusta 2023|Daniel Výcha
  Ako najúčinnejšie riešiť stret auta so zverou

  Ani ten najlepší vodič, ani najúčinnejší bezpečnostný systém často nedokážu zabrániť stretu automobilu so zverou. Nečakané vybehnutie zveri priamo pod kolesá auta končí neodvratne: na jednej strane smrťou zvieraťa, na druhej strane často rozsiahlym poškodením auta. Ako teda postupovať, ak príde k tejto „nezavinenej“ udalosti?

 • čakanie muža na lietadlo v hale na letisku
  15. augusta 2023|Lívia Ovcarčíková
  5 tipov a trikov, ako nájsť lacné letenky

  Cena leteniek je kľúčom k lacnému cestovaniu. Práve ona totiž spravidla tvorí najväčšiu časť cestovateľského rozpočtu. Dnes už nie je problém zaletieť si na druhý koniec sveta za niekoľko desiatok eur. Ako však takéto lacné letenky nájsť? V nasledujúcich riadkoch sme pre vás spísali niekoľko osvedčených rád, ako pri cestovaní lietadlom ušetriť.

 • poškodení vozidla výtlkom na vozovke
  11. augusta 2023|Daniel Výcha
  Výtlky na cestách: Ako postupovať pri poškodení vozidla

  Na slovenských cestách nie je žiadny problém naraziť kolesom do hlbokého výtlku. Výtlky na cestách sú vo veľkom počte, takže je prakticky nemožné sa im na niektorých úsekoch vyhnúť. Potom ostáva len dúfať, že vaše auto neutrpí akékoľvek škody. Avšak nie vždy končí stret s výtlkom bezpečne. Často je nevyhnutné zastavenie na krajnici a minimálne výmena poškodeného kolesa. Čo teda robiť, ak ste výtlk nepredvídali?

 • obdobi-destu-bali
  07. augusta 2023|Lívia Ovcarčíková
  Cestovanie do Ázie: Aké očkovanie by ste mali absolvovať pred cestou?

  Mnohé ázijské krajiny sú pre nás, európskych cestovateľov, exotikou, ktorá so sebou prináša nielen cestovateľské dobrodružstvá, ale aj ohrozenia, ktoré u nás nepoznáme. Ak sa chystáte na cestu do Ázie, už niekoľko týždňov vopred myslite na ochranu pred najbežnejšími ochoreniami v podobe očkovania.

 • autodoplnky - držiak na mobil
  31. júla 2023|Lívia Ovcarčíková
  6 užitočných vychytávok do auta, ktoré vám uľahčia cestovanie

  Každé auto by malo mať okrem základnej výbavy aj určité doplnky a autopríslušenstvo. Tie poskytujú oveľa vyšší komfort pri cestovaní. V obchodoch nájdete rôzne vychytávky, nie všetky však aj reálne využijete. Viete, ktoré autodoplnky sú pri cestovaní najužitočnejšie?

 • vlny na pláži
  25. júla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Kam na dovolenku v septembri? 5 tipov, kde nájdete letné počasie

  Ak nemáte školopovinné deti, septembrová dovolenka je rozhodne dobrý nápad. Vyhnete sa davom turistov, nafúknutým cenám a užijete si príjemné počasie. Záleží len od vás, či si vyberiete zo slovenských krás alebo vycestujete na dovolenku niekam k moru. Vybrali sme pre vás 5 destinácií, ktoré sú na dovolenku v septembri ako stvorené.

 • dovolenka v Tatrách
  19. júla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Čaká vás dovolenka v Tatrách? Užite si ju bezpečne

  Tatry sú nepochybne jednou z najvyhľadávanejších dovolenkových destinácií Slovákov. Niet sa čomu čudovať, poskytujú predsa vynikajúce príležitosti na rodinné výlety, turistiku, lyžovačky či adrenalínové športy. Plánujete dovolenku v Tatrách aj vy? Užite si ju bez obáv s poistením do hôr.