Ak ste aj vy podľahli všeobecnej obľúbenosti štvorkoliek a jedného takéhoto štvorkolesového tátoša ste si zaobstarali, mali by ste vedieť, že aj ich sa týka uzatvorenie povinného zmluvného poistenia. S pribúdajúcim počtom štvorkoliek na našich cestách (a mimo nich) sa dá pri nich očakávať aj prísnejšia kontrola uzatvorenia PZP.

Prečo PZP štvorkolky?

Rovnako ako pri traktoroch alebo terénnych motocykloch, aj pri štvorkolkách sa dá argumentovať, že tieto motorové vozidlá sa väčšinou pohybujú mimo cestných komunikácií, a preto je riziko spôsobenia škody inému účastníkovi cestnej premávky len minimálne. To je síce sčasti pravda, iné argumenty ale hrajú výrazne v prospech uzatvorenia PZP štvorkolky (nehovoriac o tom, že PZP je povinné na základe zákona).


Štvorkolka totiž podstatne viac ako osobný automobil zvádza k „vyšanteniu sa“. Nezriedka sa na nej vozia mladí ľudia, často aj neplnoletí. Nakopený adrenalín zvádza vyvádzať husárske kúsky a na zodpovednosť sa často zabúda. Na križovatkách vedľajších a hlavných ciest je vždy veľké riziko vybehnutia takejto štvorkolky na cestu. Šofér prechádzajúceho osobného automobilu nemá šancu zareagovať.

Ako PZP štvorkolky uzatvoriť?

PZP štvorkolky je takmer identické s povinným zmluvným poistením motocykla. Je tam podobné využitie a aj rozdelenie na základe veľkosti motora udávanej v centimetroch kubických. Pri vyrátavaní ceny PZP štvorkolky budú práve tieto údaje zohrávať najdôležitejšiu úlohu.

Najistejší spôsob je teda využitie online kalkulačky. Do tejto kalkulačky zadáte údaje o sebe a svojej štvorkolke. Z výsledných ponúk jednotlivých poisťovní si môžete vybrať tú, ktorá vám najviac vyhovuje, a pár jednoduchými krokmi ju aj uzatvoriť. Nemusíte nikam chodiť, ani nijako inak ceny PZP pre štvorkolku porovnávať, kalkulačka urobí všetko za vás.


Zákonná poistka

Najlepšie ponuky PZP na jednom mieste

Porovnáme vám všetky ponuky povinného zmluvného poistenia na trhu a tú najvýhodnejšiu podľa vašich predstáv môžeme hneď uzavrieť. Jednoducho, rýchlo, lacno.