Zbaľte si so sebou výhodné poistenie

Do hôr nikdy neodchádzajte bez poistenia.

Zbaľte si do hôr cestovné poistenie
Kam na túru aj v zime

Zimná turistika má nepochybne svoje osobité čaro. Chceli by ste si ju užiť, ale váhate, kam sa vybrať? Pripravili sme pre vás niekoľko tipov na tie najkrajšie zimné túry. Nemusíte pritom ani chodiť ďaleko. Zostaneme doma, na Slovensku.

Zimná turistika v Tatrách

Náš prehľad začneme v Tatrách. Práve túry v Tatrách v zime patria totiž medzi tie najkrajšie. Čaká vás krajina zahalená snehovou perinou, čarokrásne výhľady a zimná krajina podobná ako v rozprávke. Ak túžite po pravej zimnej atmosfére, určite nevynechajte naše tipy vo Vysokých a Belianskych Tatrách. Pre tieto miesta, na rozdiel od mnohých iných, neplatí v čase od 1. novembra do 15. júna zimná uzávera.

Bez poistenia ani na krok

Návšteva hôr so sebou nesie určité riziká, nikdy neviete čo sa počas výšľapu na vrchol v zime stane. Namiesto toho, aby ste všetky náklady za záchranu alebo úrazy platili sami, nechajte to na poisťovňu. Vyberte si výhodné poistenie do hôr.

Chcem výhodné poistenie do hôr

Štrbské pleso

Okruh okolo zasneženého Štrbského plesa je nenáročná prechádzka, ktorú zvládnu aj malé deti. Od Štrbského plesa môžete pokračovať jednoduchými trasami napríklad k Popradskému plesu alebo k Vodopádu Skok. Ten dosahuje výšku 30 metrov a ak v zime zamrzne, mení sa na nádherné zoskupenie ľadu, ktoré je vždy iné.

Poistenie do hôr počas jesennej a zimnej sezóny

Leto je nenávratne za nami. Je čas vymeniť plavky za turistickú výbavu a užívať si krásy pestro sfarbených hôr. Neskôr príde čas aj na zimnú lyžovačku v lyžiarskom stredisku či ešte dobrodružnejší skialpinizmus. V ktorých prípadoch má význam poistiť sa do hôr? A kedy je, naopak, takéto poistenie zbytočné?

Celý článok >

Skalnaté pleso

Príjemnou zimnou túrou vo Vysokých Tatrách je aj trasa zo Starého Smokovca na Skalnaté pleso. Túra v zime na Skalnaté pleso nie je veľmi náročná, a zároveň je plná krásnych miest. Nádherný je najmä chodník, ktorý vedie popod Lomnický hrebeň, odkiaľ si môžete užiť tie najkrajšie výhľady na Vysoké Tatry.

Zbojnícka chata

O niečo náročnejšia je zimná trasa zo Starého Smokovca k Zbojníckej chate vo Veľkej studenej doline. Počas túry sa dostanete do pásma kosodreviny. Pri Zbojníčke vás čaká krásny výhľad na krajinu a okolité horské plesá. Na chate sa dá celoročne najesť i ubytovať.

Zelené pleso

Vďaka svojmu jedinečnému smaragdovému zafarbeniu je Zelené pleso jedným z najvyhľadávanejších plies na Slovensku. Túra na Zelené pleso sa začína v Tatranských Matliaroch alebo na zastávke Biela voda na ceste medzi Tatranskými Matliarmi a Kežmarskými Žľabmi. Pri Zelenom plese stojí Chata pri Zelenom plese, známa aj ako Brnčalka, na ktorej sa môžete celoročne najesť i ubytovať.

Chata Plesnivec

Len niekoľko hodín od Zeleného plesa sa nachádza Chata Plesnivec, ktorá je jedinou chatou v Belianskych Tatrách. Najjednoduchšie sa na ňu dostanete po modrej a zelenej značke z Tatranskej kotliny. Túra v zime na Chatu Plesnivec však môže byť v niektorých úsekoch ťažko priechodná, preto si pre istotu pribaľte aspoň snežnice. Na chate sa môžete najesť i prespať, avšak pozor, nie celoročne. Od novembra do mája je otvorená iba počas víkendov a sviatkov.

Belianske Tatry

Zimná dovolenka či turistika má nielen svoje čaro, ale i určité pravidlá, ktoré je nutné dodržať, len tak sa vyhnete nepríjemným udalostiam a zbytočnému riziku. Je potrebné dávať si pozor a podrobne si naplánovať celú cestu. Preto nezabudnite na výhodné poistenie do hôr a užite si túru a relax bez obáv z úrazov či iných komplikácií.

Slovenský raj - túry v zime

Rozprávková zima vás čaká aj v Slovenskom raji, ktorý je priam ideálnym miestom na zimnú turistiku. Okrem ferraty v rokline Kyseľ sú tu totiž turistické chodníky otvorené aj v zimnom období. Túra je o to príjemnejšia, že v zime navštevuje Slovenský raj len minimum turistov. Aj bežkári určite ocenia niekoľko upravených bežkárskych tratí.

Ľadopády

Vodopády sa v zimnom období zmenia na nádherné ľadopády. Ak sa chcete pokochať ich nádherou, vyberte sa napríklad k ľadopádom v lokalitách Suchá Belá, Sokolia dolina, Kláštorná roklina, Zejmarská kotlina, Letanovský mlyn či roklina Piecky. Tí odvážnejší si tu dokonca môžu užiť aj ľadolezenie.

Suchá Belá

Suchá Belá, najnavštevovanejšia roklina v Slovenskom raji rozhodne stojí aj za zimnú návštevu. V porovnaní s letnou sezónou sa vyhnete dlhému čakaniu pri rebríkoch. A za návštevu, samozrejme, stoja aj ostatné rokliny.

Prielom Hornádu

Pri dlhotrvajúcich zimách Prielom Hornádu zamrzne a stane sa z neho najdlhšie klzisko na Slovensku s dĺžkou neuveriteľných 12 kilometrov. V takom prípade môžete cestu absolvovať nielen pešo, ale aj na korčuliach alebo na lyžiach.

Tomášovský výhľad

Tomášovský výhľad je jednoznačne najnavštevovanejším miestom Slovenského raja. Niet sa čomu čudovať - za pomerne jednoduchý výstup budete odmenený nádherným výhľadom. Trasu zvládnete sa približne 45 minút z Čingova.

Chystáte sa na túru? Nezabudnite na poistenie do hôr

Poznáme to asi všetci: „Veď to budú len ľahké prechádzky, žiadna extrémna turistika.” Toto je len jeden z argumentov, ktorými sa snažíme presvedčiť seba alebo svoje okolie, že poistenie do hôr nepotrebujeme. Ak sa práve chystáte na turistiku a zvažujete, či sa oplatí ho uzavrieť, tento článok vám odpovie na všetky dôležité otázky.

Celý článok >

Bez prípravy ani krok

Zimná turistika v Tatrách, v Slovenskom raji i ďalších slovenských horách prináša rozhodne množstvo nezabudnuteľných zážitkov. Aby však boli len pozitívne, prípravu na zimnú túru nepodceňujte. 

#1 Zistite si dôležité informácie

Pri výbere miesta na zimnú turistiku by ste si mali preveriť niekoľko dôležitých vecí. Neplatí na chodníku zimná uzávera? Je po ceste otvorená chata, kde sa môžete občerstviť a oddýchnuť si? Kde si treba dávať pozor na lavínový terén? Sledujte upozornenia Horskej záchrannej služby a riaďte sa jej pokynmi. 

#2 Skontrolujte si zimnú výbavu

Pripravte sa na to, že na horách je v zime naozaj chladno a chodníky sú zľadovatelé. Preto by ste mali mať vo svojej výbave aspoň kvalitné zimné oblečenie a obuv, turistické paličky a mačky alebo protišmykové návleky. V batohu so sebou noste nielen náhradné oblečenie, ale aj jedlo a termosku s teplým čajom. 

#3 Uzavrite poistenie na hory

Okrem dôležitej výbavy, ktorá vám pri zimnej turistike pomôže v menej bezpečných situáciách, si nezabudnite vopred uzavrieť poistenie na hory. Najmä vtedy, ak sa pohybujete v horskom prostredí, môžu byť totiž prípadné úrazy naozaj drahé. Poistenie na hory vám zabezpečí úhradu nákladov v prípade, ak si vaše zranenie alebo iná nehoda vyžiada zásah Horskej záchrannej služby. Za pár eur si môžete užívať krásy zimnej prírody v bezpečí. A to už predsa stojí za to, však? 

Výpočet cestovného poistenia

*
Spočítať ceny poistenia