Cestovné poistenie do zahraničia

Dovolenku do exotiky rozhodne neplánujte bez kvalitného cestovného poistenia.

Cestujte bezpečne s cestovným poistením

Exotika v zime: Toto sú TOP destinácie

exotika v zime

V zime do tepla. To je sen asi každého, kto si oblieka čiapku a vydáva sa zo studených ulíc. Mnohí z vás sa možno pýtajú kam v zime na dovolenku a ak nie ste práve fanúšikmi snehu, ľadu a zjazdoviek, máme pár tipov, kde vás aj pot obleje.

Thajsko

O Thajsku sa hovorí ako o krajine úsmevov, slnka a tepla. Miestni ľudia sú veľmi priateľskí, ústretoví, pokorní a neustále majú úsmev na tvári. Obzvlášť ústretoví sú potom k turistom, ktorí krajine zabezpečujú nemalé príjmy. Ak túžite zažiť exotiku, netradičné kuchyne jazdu na slonoch a ďalšie vychytávky, ste tu správne. Populárne thajskej ostrovy ako Koh Samui alebo Phuket sú najznámejšie destinácie. Teplota mora počas našej zimy je 29 stupňov a teplota vzduchu 28. Tomu sa povie leto, ktoré je naozaj horúce

Dominikánska republika

Teploty vody 28 stupňov, vzduch rozohriaty na 27. To je dôvod zaletieť si sem priamo z Európy. Aj preto Dominikánska republika patrí medzi najobľúbenejšie turistické destinácie Karibiku. Asi najväčšou prednosťou tejto krajiny sú nekonečne dlhé panenské pláže, tropické pralesy aj horské oblasti hodné preskúmanie. Dominikánska republika pritom neponúka len slnko, hory a more, ale je tiež krajinou s bohatou históriou a zachovanými pamiatkami, ktoré sú od roku 1990 zapísané na Zoznam svetového dedičstva UNESCO.
Luxus sa tu snúbi so skvelými službami. Popularitu získava tiež Ekoturizmus, teda turistika zameraná na prírodné bohatstvo krajiny. Nájdeme tu na devätnásť národných parkov, hory vysoké cez tritisíc metrov, vodopády, divoké rieky, lagúny a soľné jazero Enriquillo.

Cestovné poistenie do zahraničia je nutnosťou

Lekárske ošetrenie, operácia alebo hospitalizácia v zahraničí vás môže vyjsť na niekoľko tisíc eur. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem liečebných nákladov si môžete poistiť i stratu batožiny či meškanie letu.

Mám záujem o cestovné poistenie

Bali

Krásne a teplé podnebie. Teplota vzuchu okolo tridsiatky a nilen to. Je tu aj duchovné centrum, kde môžete detoxikovať myseľ aj telo.Kúzelné pobrežie s perfektnými plážami, kultúra plná tanca a osláv a nádherná krajina pretkaná ryžovými políčkami. Taký je indonézsky ostrov Bali. Tunajšia kuchyňa je ovplyvnená čínskou gastronómiou a je veľmi chutná a cenovo dostupná. K perlám ostrova patrí jazero Bratan v starom vulkánu a mesto Ubud, ktoré je centrom balijského umenia, remesiel, kúpeľníctvo, tanca a hudby. Hlavným lákadlom ostrova sú ale dlhé slnečné pláže, ktoré sú vyhlásené medzi surferi z celého sveta. 

Jamajka

Aj pre tých, ktorí sú unavení ruchom a chcú na svojej dovolenke spoznať pre zmenu miesta nedotknuté turistickým ruchom, je na Jamajke správne miesto. Keď sa vydajú do východnej časti ostrova, na severnom pobreží narazí na pokojné rybárske mestečko Port Antonio a neďaleko ležiace pláž Frenchman's Cove. Pre cestovateľov, ktorí oceňujú turizmom nepoznamenanú krásu, je práve táto pláž ideálnym miestom. Hoci Jamajka ponúka veľa zaujímavostí turistom, jazdí sem tiež veľký počet ľudí za nefalšovanú dovolenku s leňošením pri mori. 

Cieľom ich cesty býva napríklad mestečko Negril. Jeho najväčším lákadlom je 11 kilometrov dlhá pláž. Večer je tu hlavnou atrakciou západ slnka. Na neďalekom ostrovčeku Booby Cay sa natáčal slávny film 20 000 míľ pod morom. Lenže ponorka kapitána Nema by tu pravdepodobne mala problémy, plytčiny v okolí sú skôr ideálne pre šnorchlovanie.

Nezabudnite sa poistiť

Pri ceste za exotikou nikdy nezabudnite na cestovné poistenie. Exotika je totiž vzdialené nielen tisíce kilometrov, ale iná aj kultúre. Navyše často majú aj iné zloženie potravy, čo môže spôsobovať zažívacie problémy. Kvalitné cestovné poistenie je tak v exotike skutočne nutnosťou.

Výpočet cestovného poistenia

*
Spočítať ceny poistenia
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 3