Cestovné poistenie na Jamajku

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom na Jamajku.


V Karibskom mori južne od Kuby sa nachádza preslávený “reggae” ostrov Jamajka. Tento tretí najväčší ostrov Karibiku však okrem hudby Boba Marleyho preslávil tiež výborný jamajský rum a jedni z najlepších a najrýchlejších atlétov sveta, ktorí lámu rekordy na všetkých významných športových udalostiach.

Dôležité informácie pred cestou

Na Jamajku potrebujú cestovatelia Slovenskej republiky vízum. Našťastie naša republika patrí do skupiny krajín, ktoré majú proces vydávania víz zjednodušený. Jeho platnosť je maximálne na dobu 90 dní. Vízum je možné získať na zastupiteľskom úrade alebo priamo na mieste po prílete.

Očkovanie nie je povinné, no rovnako ako vo väčšine podobných krajín sa aj tu odporúča očkovanie proti žltačke typu A a B, brušnému týfusu, tetanu, besnote a malárii. Črevným problémom je možné predísť dodržiavaním hygienických zásad ako je pitie balenej vody.

Prírodné krásy a zaujímavosti

Jamajka nie je len centrom reggae a rumu, ale môže sa pochváliť aj prírodnými krásami v podobe korálových útesov, mohutných vodopádov, tropických pralesov a suchých saván. Je tvorená štyrmi rôznymi ostrovnými oblasťami s odlišným prostredím i podnebím. Na svoje si tu prídu notorickí baviaci a skúsení cestovatelia.

K miestam, ktoré by vám pri návšteve Jamajky určite nemali uniknúť patrí hlavné mesto Kingston - centrum kultúry, obchodu a búrlivých pouličných párty. Mesto, kde sa nachádza múzeum hviezdy reggae Boba Marleyho. Na severe Jamajky nájdeme turistami obľúbené Ocho Rios s najznámejším miestom Jamajky - Dunn´s River Falls. Na severozápade zasa leží Montenego Bay - historické mesto, kde to žije vo dne i v noci. Milovníci turistiky by určite mali vyhľadať Treasure Beach, ktoré sa nachádza na juhu ostrova a jedná sa o jedno z najmenej turisticky dotknutých miest. Krásna morská zátoka Long Bay leží na severovýchode Jamajky.

O cestovnom poistení na Jamajku

Dovolenku na Jamajke si určite poriadne užiť a práve preto si nezabudnite uzavrieť cestovné poistenie. Cestovné poistenie nie je drahou záležitosťou a pár dní vás vyjde doslova na pár eur. Pritom vám ale na vašej dovolenke poskytne finančnú istotu pre nečakané prípady ako je choroba či úraz.

Cestovné poistenie pokryje všetky náklady, spojené s neodkladnou liečbou choroby či úrazu. V podstate sa jedná o náklady za:

  • ošetrenie,

  • hospitalizáciu,

  • nutné lieky,

  • liečbu,

  • naliehavé prevozy,

  • repatriácia,

  • prevoz telesných ostatkov.


To však nie je všetko, vyberať si môžete z niekoľkých variant poistných limitov a zároveň si k základnému balíčku zjednať ďalšie pripoistenie. Medzi najviac využívané patrí pripoistenie úrazu, pripoistenie straty batožiny, pripoistenie zodpovednosti a tiež pripoistenie storna zájazdu.

Okrem toho sú súčasťou poistenia tiež asistenčné služby, ktoré vám poskytnú pomoc či radu vždy, keď potrebujete.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.