Zima priam láka do kúpeľov v Maďarsku, na lyžovačku do Álp, či na výhodné do Poľska, či len tak za oddychom do Prahy. Tehotenstvo samozrejme nie je dôvodom, aby ste nemohli tieto trasy absolvovať, no pozor, nie vždy to musí byť bezpečné.
Hlavnou prioritou cestovného poistenia je poskytnúť plnenie za nepredvídané okolnosti. Pri letnej dovolenke nikto nepredpokladá, že ju strávite v nemocnici. Ani vy, ani poisťovňa. Preto ak taká situácia nastane, poisťovňa vám preplatí náklady spojené s ošetrením, prevozom, liekmi a podľa krytia zabezpečí aj ďalšie služby. Iné je to však v prípade rizikových klientov. Napríklad pri chronických ochoreniach, závažných stavoch, preukázateľných problémoch, či tehotenstve. Tehotenstvo väčšina poisťovní v prípade klasického priebehu kryje do 26. týždňa. Ak lekár neurčí tehotenstvo za rizikové, tehotná je v tomto období plne krytá cestovným poistením aj na nepredvídané situácie spojené s graviditou.
V súvislosti s cestovaním, je rozumné pokryť všetky riziká, ktoré sa vám môžu pritrafiť. Myslite preto na cestovné poistenie, vďaka ktorému budete pripravení na všetky nepredvídateľné udalosti vrátane lekárskeho ošetrenia či straty batožiny. Cestujte s väčším pocitom bezpečia vďaka uzatvorenému cestovnému poisteniu.
Ak ste sa vydali do zahraničia po 26. týždni, cestovné poistenie vám platí napríklad na úraz na chodníku, ak sa pošmyknete na vozovke, alebo budete hospitalizovaná s iným problémom, ktorý nesúvisí s tehotenstvom. Problémom je, ak by sa pobyt v nemocnici dotýkal komplikácií v tehotenstve. Po 26. týždni už poisťovne budúcu mamičku nepoistia, nakoľko po tejto dobe je už tehotenstvo brané ako vyššie riziko.
Na termín 26. týždňov je nutné myslieť aj v susedných štátoch. Pri problémoch s tehotenstvom môže byť totiž prevoz komplikovaný a hrozí pobyt v nemocnici. Odporúčajú sa kratšie výlety, ak je budúca mamička fit. Ak sa však rozhodnete v zahraničí rodiť, je to možné. Tu však nebudete potrebovať cestovné poistenie, ale Európsky preukaz cestovného poistenia. Odrodiť môžete v zahraničí a následne si u vašej zdravotnej poisťovne žiadať preplatenie nákladov. No pozor, poisťovňa ich preplatí len do výšky nákladov na Slovensku. V Českej republike veľký rozdiel nie je, no napríklad vo Francúzku si poriadne priplatíte z vlastného.