Cestovné poistenie pre tehotné ženy

Ako je to so zdravotným poistením pre tehotné? Plánujem súkromnú cestu do Rakúska a Čiech a chcela by som vedieť, či v prípade nejakej udalosti v spojitosti s tehotenstvom mám nárok na bezplatné zdravotné ošetrenie v týchto krajinách. Do ktorého týždňa tehotenstva som ako tehotná žena krytá cestovným poistením?

Ak ako budúca mamička cestujete do zahraničia, určite sa stretnete s viacerými situáciami, ktoré nie sú pre organizmus úplne bežné. Napríklad niekoľkohdinový let, dlhé cestovanie autom, vysoká teplota, odlišná strava a iné.

Bez cestovného poistenia ani na krok

Pred cestou by ste určite mali myslieť na uzavretie kvalitného cestovného poistenia. V prvom rade by ste mali vedieť, že špeciálne cestovné poistenie pre tehotné na Slovensku neexistuje .

Cestovné poistenie online

Tehotné ženy spoľahlivo ochráni klasické cestovné poistenie , avšak iba do 26. týždňa tehotenstva a len v prípade, že lekár tehotenstvo neindikuje ako rizikové. Počas prvých 26 týždňov teda stačí, ak budete mať uzavreté klasické cestovné poistenie a budete mať kryté nielen úrazy, ale aj zdravotné komplikácie, ktoré by sa mohli v súvislosti s tehotenstvom vyskytnúť. V tehotenstve vám v prípade zdravotných problémov poisťovňa preplatí náklady na ošetrenie, prevoz do najbližšej nemocnice i hospitalizáciu. Pozor však, niektoré poisťovne majú hraničný termín stanovený už na 24. týždeň tehotenstva.

Po 26. týždni už cestujete na vlastné riziko. V praxi to znamená, že ak vycestujete po tomto termíne, poisťovňa nebude kryť riziká spojené s tehotenstvom. Neznamená to, že zostanete nepoistená. Ostatné riziká totiž cestovné poistenie kryje štandardne.

Cestovné poistenie napríklad v poisťovni Union v spomínanom Rakúsku alebo Česku zahŕňa aj zdravotné ošetrenia súvisiace s tehotenstvom (aj nesúvisiace s tehotenstvom) do 26 týždňa tehotenstva.

Uzatvorte cestovné poistenie v tehotenstve
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 8