zeny-cestujuce-na-dovolenke

V čom všetkom pomôžu asistenčné služby cestovného poistenia?

8. 2. 2018
|
Dĺžka čítania: 5 min.

Cudzia krajina, iná reč, odlišné zákony, rozdielna kvalita zdravotnej starostlivosti. V cudzine je jednoducho všetko diametrálne odlišné od toho, čo poznáme doma. No a preto je niekedy fajn poznať človeka, ktorý nás v problémoch zorientuje. Niekedy to môže byť delegát cestovnej kancelárie, ktorý pozná miestne pomery aj domácich. No ak cestujete na vlastnú päsť, takýmto sprievodcom môžu byť práve asistenčné služby k cestovnému poisteniu.

Pomoc v núdzi

Asistenčné služby ponúkajú poisťovne k balíčkom cestovného poistenia ako službu, ktorá vám má pomôcť riešiť závažné zdravotné, ale aj iné problémy, ktoré vás v cudzine môžu stretnúť. Telefónne číslo na operátora asistenčnej služby je vždy uvedené v poistnej zmluve, alebo na web stránkach poisťovne. Vždy si ho dobre zapíšte, služba je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Priateľ na telefóne

Ak sa stane čokoľvek nepredvídané, máte takpovediac priateľa na telefóne. Štandardná asistenčná služba vám napríklad poradí okamžite zdravotné zariadenie, kde bude pre vás najvýhodnejšie ísť, alebo k vám zaistí lekára zo zmluvného zariadenia. Navyše sa vie často dohodnúť aj priamo s lekárom, čo sa týka refundácie platby za úkony. Asistenčná služba rovnako kontroluje aj prierez poistnej udalosti a to znamená, že vám asistuje aj v prípade, že je potrebné zaistiť prevoz do iného zariadenia, alebo napríklad prevoz príbuzných, či nebodaj odvoz pozostatkov.

Rozdielne právomoci

Poisťovne, ktoré poskytujú cestovné poistenie nemajú rovnaké ceny tohto produktu a rovnako nemajú rovnaké ani krytie a ani rozsah asistenčných služieb. Keďže práve asistenčná služba poisťovne bude pomocníkom v núdzi, je vhodné venovať jej naozaj aj pozornosť pri výbere cestovného poistenia. Pretože hoci máte v každom cestovnom poistení položku asistenčná služba, je vhodné si aj preštudovať, čo obsahuje. Kvalitná asistenčná služba má však nielen praktickú pomoc, ale je často aj psychologickou podporou, ktorá vám asistuje a pomáha v rodnom jazyku. Každá poisťovňa totiž ponúka základný aj rozšírený balíček asistenčných služieb.

Nadštandardná asistencia

Základný balíček asistenčných služieb vám poradí hlavne v otázkach zdravotnej starostlivosti. Nadstavbou sú vak asistenčné služby napríklad právnej pomoci, pomoci pri strate alebo odcudzení dokladov, pomoc pri neskorom dodaní batožiny leteckou spoločnosťou a podobne. Súčasťou môže byť aj technická pomoc pri škode na majetku v mieste bydliska poisteného, alebo asistencia pri predčasnom návrate z cesty a podobne. Rozsah asistenčných služieb poisťovne uvádzajú, no málokedy mu venujú klienti pozornosť. V internetových kalkulačkách si však rozsah asistencie pozriete ihneď. Navyše dobrá rada v problémoch a v zahraničí vie byť veľkou oporou.


Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť až na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny. A to za veľmi prijateľné ceny.


Kristína HaljakováViac článkov autora

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • letenka a cestovný pas
  20. septembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Poistenie storna letenky: Viete, ako na to?

  Tešíte sa na vytúžený oddych v zahraničnej destinácii, letenky máte zakúpené, no zakrátko príde studená sprcha. Náhle ochoriete, prídete o prácu alebo v krajine, ktorú chcete navštíviť, vypuklo nebezpečenstvo. Ak nechcete prísť o všetky peniaze, myslite vopred na poistenie storna letenky.

 • luxusné auto značky Ferrari
  29. augusta 2023|Lívia Ovcarčíková
  Toto sú najdrahšie autá na Slovensku: Koľko stojí ich poistenie?

  Slovenský trh s luxusnými automobilmi tvoria predovšetkým luxusné limuzíny a luxusné SUV. Sú štýlové, rýchle, a z ich ceny sa vám možno zakrúti hlava. Ste zvedaví, ktoré modely luxusných limuzín sú na Slovensku najpredávanejšie? A koľko zaplatia ich majitelia za ich poistenie? Všetko podstatné sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

 • prípojka na vozík
  22. augusta 2023|Daniel Výcha
  PZP prívesného vozíka: Ako postupovať pri zriaďovaní poistenia?

  Zistili ste, že potrebujete na prepravu vecí využívať prívesný vozík? V takom prípade nezabudnite, že aj ten musí mať uzatvorené povinné zmluvné poistenie.Ako si teda vybaviť toto povinné zmluvné poistenie a u ktorých poisťovní ho môžete získať?

 • zver na ceste
  18. augusta 2023|Daniel Výcha
  Ako najúčinnejšie riešiť stret auta so zverou

  Ani ten najlepší vodič, ani najúčinnejší bezpečnostný systém často nedokážu zabrániť stretu automobilu so zverou. Nečakané vybehnutie zveri priamo pod kolesá auta končí neodvratne: na jednej strane smrťou zvieraťa, na druhej strane často rozsiahlym poškodením auta. Ako teda postupovať, ak príde k tejto „nezavinenej“ udalosti?

 • čakanie muža na lietadlo v hale na letisku
  15. augusta 2023|Lívia Ovcarčíková
  5 tipov a trikov, ako nájsť lacné letenky

  Cena leteniek je kľúčom k lacnému cestovaniu. Práve ona totiž spravidla tvorí najväčšiu časť cestovateľského rozpočtu. Dnes už nie je problém zaletieť si na druhý koniec sveta za niekoľko desiatok eur. Ako však takéto lacné letenky nájsť? V nasledujúcich riadkoch sme pre vás spísali niekoľko osvedčených rád, ako pri cestovaní lietadlom ušetriť.

 • poškodení vozidla výtlkom na vozovke
  11. augusta 2023|Daniel Výcha
  Výtlky na cestách: Ako postupovať pri poškodení vozidla

  Na slovenských cestách nie je žiadny problém naraziť kolesom do hlbokého výtlku. Výtlky na cestách sú vo veľkom počte, takže je prakticky nemožné sa im na niektorých úsekoch vyhnúť. Potom ostáva len dúfať, že vaše auto neutrpí akékoľvek škody. Avšak nie vždy končí stret s výtlkom bezpečne. Často je nevyhnutné zastavenie na krajnici a minimálne výmena poškodeného kolesa. Čo teda robiť, ak ste výtlk nepredvídali?

 • obdobi-destu-bali
  07. augusta 2023|Lívia Ovcarčíková
  Cestovanie do Ázie: Aké očkovanie by ste mali absolvovať pred cestou?

  Mnohé ázijské krajiny sú pre nás, európskych cestovateľov, exotikou, ktorá so sebou prináša nielen cestovateľské dobrodružstvá, ale aj ohrozenia, ktoré u nás nepoznáme. Ak sa chystáte na cestu do Ázie, už niekoľko týždňov vopred myslite na ochranu pred najbežnejšími ochoreniami v podobe očkovania.

 • autodoplnky - držiak na mobil
  31. júla 2023|Lívia Ovcarčíková
  6 užitočných vychytávok do auta, ktoré vám uľahčia cestovanie

  Každé auto by malo mať okrem základnej výbavy aj určité doplnky a autopríslušenstvo. Tie poskytujú oveľa vyšší komfort pri cestovaní. V obchodoch nájdete rôzne vychytávky, nie všetky však aj reálne využijete. Viete, ktoré autodoplnky sú pri cestovaní najužitočnejšie?

 • vlny na pláži
  25. júla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Kam na dovolenku v septembri? 5 tipov, kde nájdete letné počasie

  Ak nemáte školopovinné deti, septembrová dovolenka je rozhodne dobrý nápad. Vyhnete sa davom turistov, nafúknutým cenám a užijete si príjemné počasie. Záleží len od vás, či si vyberiete zo slovenských krás alebo vycestujete na dovolenku niekam k moru. Vybrali sme pre vás 5 destinácií, ktoré sú na dovolenku v septembri ako stvorené.

 • dovolenka v Tatrách
  19. júla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Čaká vás dovolenka v Tatrách? Užite si ju bezpečne

  Tatry sú nepochybne jednou z najvyhľadávanejších dovolenkových destinácií Slovákov. Niet sa čomu čudovať, poskytujú predsa vynikajúce príležitosti na rodinné výlety, turistiku, lyžovačky či adrenalínové športy. Plánujete dovolenku v Tatrách aj vy? Užite si ju bez obáv s poistením do hôr.