zeny-cestujuce-na-dovolenke

V čom všetkom pomôžu asistenčné služby cestovného poistenia?

8. 2. 2018
|
Dĺžka čítania: 5 min.

Cudzia krajina, iná reč, odlišné zákony, rozdielna kvalita zdravotnej starostlivosti. V cudzine je jednoducho všetko diametrálne odlišné od toho, čo poznáme doma. No a preto je niekedy fajn poznať človeka, ktorý nás v problémoch zorientuje. Niekedy to môže byť delegát cestovnej kancelárie, ktorý pozná miestne pomery aj domácich. No ak cestujete na vlastnú päsť, takýmto sprievodcom môžu byť práve asistenčné služby k cestovnému poisteniu.

Pomoc v núdzi

Asistenčné služby ponúkajú poisťovne k balíčkom cestovného poistenia ako službu, ktorá vám má pomôcť riešiť závažné zdravotné, ale aj iné problémy, ktoré vás v cudzine môžu stretnúť. Telefónne číslo na operátora asistenčnej služby je vždy uvedené v poistnej zmluve, alebo na web stránkach poisťovne. Vždy si ho dobre zapíšte, služba je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Priateľ na telefóne

Ak sa stane čokoľvek nepredvídané, máte takpovediac priateľa na telefóne. Štandardná asistenčná služba vám napríklad poradí okamžite zdravotné zariadenie, kde bude pre vás najvýhodnejšie ísť, alebo k vám zaistí lekára zo zmluvného zariadenia. Navyše sa vie často dohodnúť aj priamo s lekárom, čo sa týka refundácie platby za úkony. Asistenčná služba rovnako kontroluje aj prierez poistnej udalosti a to znamená, že vám asistuje aj v prípade, že je potrebné zaistiť prevoz do iného zariadenia, alebo napríklad prevoz príbuzných, či nebodaj odvoz pozostatkov.

Rozdielne právomoci

Poisťovne, ktoré poskytujú cestovné poistenie nemajú rovnaké ceny tohto produktu a rovnako nemajú rovnaké ani krytie a ani rozsah asistenčných služieb. Keďže práve asistenčná služba poisťovne bude pomocníkom v núdzi, je vhodné venovať jej naozaj aj pozornosť pri výbere cestovného poistenia. Pretože hoci máte v každom cestovnom poistení položku asistenčná služba, je vhodné si aj preštudovať, čo obsahuje. Kvalitná asistenčná služba má však nielen praktickú pomoc, ale je často aj psychologickou podporou, ktorá vám asistuje a pomáha v rodnom jazyku. Každá poisťovňa totiž ponúka základný aj rozšírený balíček asistenčných služieb.

Nadštandardná asistencia

Základný balíček asistenčných služieb vám poradí hlavne v otázkach zdravotnej starostlivosti. Nadstavbou sú vak asistenčné služby napríklad právnej pomoci, pomoci pri strate alebo odcudzení dokladov, pomoc pri neskorom dodaní batožiny leteckou spoločnosťou a podobne. Súčasťou môže byť aj technická pomoc pri škode na majetku v mieste bydliska poisteného, alebo asistencia pri predčasnom návrate z cesty a podobne. Rozsah asistenčných služieb poisťovne uvádzajú, no málokedy mu venujú klienti pozornosť. V internetových kalkulačkách si však rozsah asistencie pozriete ihneď. Navyše dobrá rada v problémoch a v zahraničí vie byť veľkou oporou.


Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť až na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny. A to za veľmi prijateľné ceny.


Kristína HaljakováViac článkov autora

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • zena - pas - kufor
  19. marca 2024|Lívia Ovcarčíková
  Cestovné poistenie: Čo všetko zahŕňa a ako si vybrať?

  Hlavná dovolenková sezóna sa nezadržateľne blíži. Pri cestovaní v akýchkoľvek končinách našej planéty, ale aj doma na Slovensku, však na nás číha množstvo nepredvídateľných rizík. Myslíte pred cestou na cestovné poistenie? Prečo by ste ho mali uzavrieť a ktoré cestovné poistenie je najlepšie? Čítajte ďalej, všetko podstatné vám prezradíme v nasledujúcich riadkoch.

 • 11. marca 2024|Lívia Ovcarčíková
  Ako prekonať časový posun?

  Spoznávanie vzdialenejších kultúr a miest sa často nezaobíde bez časového posunu. Čím je väčší, tým je jeho schopnosť rozhodiť náš biorytmus intenzívnejšia. Preto sa na časový posun vopred pripravte. Umožní vám to vyrovnať sa s ním, a svoju dovolenku si tak užijete bez obmedzení.

 • cestovni-pojisteni-lyzarske-strediska
  30. januára 2024|Lívia Ovcarčíková
  Čaká vás lyžovačka v Rakúsku? Nezabudnite na poistenie

  Susedné Rakúsko je vzhľadom na jeho blízkosť a perfektné lyžiarske podmienky cieľom mnohých slovenských lyžiarov. Chcete si užiť lyžovanie v Rakúsku aj vy? Pred cestou nezabudnite na jednu dôležitú vec – uzavrieť si kvalitné cestovné poistenie. V opačnom prípade by sa mohla vaša dovolenka neúmerne predražiť.

 • žena s kufrom na letisku
  27. decembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Veľké porovnanie: Ktoré cestovné poistenie sa najviac oplatí?

  Plánujete cestu do zahraničia a hľadáte výhodné cestovné poistenie, ktoré v prípade potreby pokryje náklady na vaše ošetrenie či liečbu? V tom prípade ste na správnom mieste. V tomto článku vám prinesieme prehľad najpopulárnejších ponúk krátkodobého cestovného poistenia, ktoré sú dnes dostupné na slovenskom trhu. Aj s prehľadom cien, ktoré za ne zaplatíte.

 • sjezdovka lyžařů
  18. decembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Poistenie na lyže v zahraničí: Takto si ho vyberiete

  Už je to tu. Mnohé rakúske či talianske lyžiarske strediská otvárajú brány všetkým vášnivým lyžiarom a snowboardistom, ktorí sa už nemôžu dočkať snežných dobrodružstiev. Lákajú lyžiarske dobrodružstvá v zahraničí aj vás? Zarezervujte si ubytovanie, navoskujte lyže a hor sa na cestu! Ešte predtým si však nezabudnite vybaviť jednu maličkosť – kvalitné cestovné poistenie.

 • 28. novembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Šport v zahraničí: Potrebujete poistenie?

  Odpoveď na túto otázku je jasná. Áno. V prípade, že sa rozhodnete za hranicami venovať športu, ktorý nie je úplne bežný, poistite sa. Ak patríte k zdatným cestovateľom, ktorí jazdia či lietajú mimo našej krajiny za adrenalínovými športovými zážitkami, pravdepodobne už viete, čo treba.

 • cestovni-pojisteni-usa
  21. októbra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Cestovanie do USA: Čo vybaviť pred cestou?

  Severná Amerika, predovšetkým Spojené štáty americké, je snom mnohých cestovateľov. Táto krajina je plná nádherných miest, ktoré sa rozhodne oplatí navštíviť. Keď zoženiete lacnú letenku, čo v dnešnej dobe nie je problém, cestovateľský sen sa rýchlo môže stať skutočnosťou. Viete však, na čo by ste pred cestou určite nemali zabudnúť?

 • letenka a cestovný pas
  20. septembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Poistenie storna letenky: Viete, ako na to?

  Tešíte sa na vytúžený oddych v zahraničnej destinácii, letenky máte zakúpené, no zakrátko príde studená sprcha. Náhle ochoriete, prídete o prácu alebo v krajine, ktorú chcete navštíviť, vypuklo nebezpečenstvo. Ak nechcete prísť o všetky peniaze, myslite vopred na poistenie storna letenky.

 • nádherné mesto Krumlov v Českej republike
  15. septembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Pamiatky v Česku: Tieto by ste rozhodne mali navštíviť

  Túžite cestovať, ale na dlhé cesty nemáte čas alebo chuť? Susedná Česká republika ponúka množstvo krásnych cieľov, ktoré si užijete vo dvojici alebo v podobe rodinného výletu. Podobný jazyk, priateľský susedný národ, skvelá strava – to všetko robí z Česka mimoriadne obľúbenú destináciu Slovákov.

 • čakanie muža na lietadlo v hale na letisku
  15. augusta 2023|Lívia Ovcarčíková
  5 tipov a trikov, ako nájsť lacné letenky

  Cena leteniek je kľúčom k lacnému cestovaniu. Práve ona totiž spravidla tvorí najväčšiu časť cestovateľského rozpočtu. Dnes už nie je problém zaletieť si na druhý koniec sveta za niekoľko desiatok eur. Ako však takéto lacné letenky nájsť? V nasledujúcich riadkoch sme pre vás spísali niekoľko osvedčených rád, ako pri cestovaní lietadlom ušetriť.