PZP s výhodami. Oplatia sa pri starších vozidlách

Mať povinné zmluvné poistenie s benefitmi je rovnako príjemné ako mať kamaráta s benefitmi. Jednoducho dostávate niečo, čo nie je celkom obvyklé, ale veľmi príjemné.


Povinné zmluvné poistenie vám konečne poslúži

Bežne sa o PZP hovorí ako o nutnom zle. To znamená, že vy ako vodič z neho nič nemáte, ale ak spôsobíte nehodu, tak je z neho zaplatená škoda na majetku iného vodiča, alebo ďalšieho dotknutého subjektu, ktorý ste poškodili. Preto si často vodiči skutočne vyberali poistenie to najlacnejšie možné, bez ohľadu na poskytované služby, či kvalitu. Lenže v súčasnosti sa PZP stáva poistením, ktoré môže výrazným spôsobom pomôcť samotnému vodičovi. Je to vďaka bonusom, ktoré k nemu môžete uzatvoriť a využívať.

Spočítať
ceny

Bonusy aj zadarmo

Konkurenčný boj na poli povinného zmluvného poistenia prináša niekoľko zaujímavých možností, z ktorých ťaží aj bežný motorista. Poisťovne neustále prinášajú atraktívne bonusy pre klientov, niekedy už v rámci základného balíčka, alebo za bezškodový priebeh ponúkajú napríklad poistenie pneumatík zdarma, alebo nadštandardný limit krytia, či asistenčné služby.


Pripoistenia nahradia aj drahšie poistenia

K povinnému zmluvnému poisteniu sa dá vybrať z množstva bonusov. Niektoré dokonca patrili bežne k havarijnému poisteniu. To sa nie vždy oplatí aj pre staršie automobily a tak vďaka pár pripoisteniam k PZP môžete získať výhodné krytie aj pre seba bez nutnosti KASKA. Medzi najobľúbenejšie pripoistenia, ktoré úplne menia charakter PZP patrí napríklad pripoistenie skla. To by malo byť hradené samozrejme z PZP vinníka, ktorý vám ho rozbije kamienkom, no praxe je taká, že k vinníkovi často nedopátrate. Teda takéto pripoistenie vám vykryje jednu z najčastejších nehôd na ceste. Zaujímavé je aj poistenie sedadiel, To nekryje výbavu automobilu, ale úrazy, ktoré utrpí osoba prepravovaná motorovým vozidlom. Či už dôjde k úraz, smrti, alebo trvalým následkom.

Ďalším bonusom môže byť napríklad úrazové poistenie posádky, ale bo poistenie batožiny a poistenie proti živlom alebo stretu so zverou. To boli kedysi len súčasti havarijného poistenia, ktoré dnes môžete ľahko získať k PZP za výhodnejšie ceny ako by ste uzatvorili plnohodnotné havarijné poistenie. PZP je dnes teda potrebné vyberať obozretnejšie a aj vzhľadom na služby, nielen cenu. Najlepšími porovnávačmi sú internetové kalkulačky, ktoré zmeny a ponuky vyhodnocujú okamžite.Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2