Pri uzatváraní poistiek na auto sa pýtajte na likvidáciu

Mať dobré poistenie je dôležité ako v prípade havarijnej poistky, ktorá dokáže pokryť veľmi rýchlo a efektívne vaše náklady, ale dôležité je to aj v prípade PZP, aby poškodený vodič nevymáhal neustále škodu od vás. Preto sa už pri uzatváraní poistenia pre auto spýtajte na rýchlosť a efektivitu likvidácie škody. Pretože to bude presne to, čo vás bude zaujímať ako prvé, keď príde k nehode.


Spočítať
ceny

Systém rýchlej likvidácie

Niektoré z poisťovní používajú pri havarijnom poistení a PZP systém rýchlej likvidácie, ktorý zabezpečuje servis pri likvidácii vybraných typov poistných udalostí. Úplnou novinkou je služba rýchlej likvidácie. „Vďaka špeciálnej Aplikácii ponúkne call centrum klientovi po nahlásení poistnej udalosti pri PZP a havarijnom poistení aj majetku konkrétnu sumu finančného odškodnenia s vyplatením do 24 hodín, bez obhliadky vykonávanej zo strany poisťovne,“ hovorí Daniela Vlčková z Wüstenrot stavebne sporiteľne.

Dôležitý je rýchly servis

Človek po nehode nevie, čo má robiť ako prvé a chce čo najrýchlejšie na nepríjemnú udalosti zabudnúť. Preto je vhodné, ak má samotná poisťovňa komplexné poradenstvo pre klientov a finančných agentov o stave existujúcich poistných udalostí. To znamená, že klientovi stačí, ak poistnú udalosť nahlási telefonicky, poisťovňa škodu zaregistruje a následne si klient môže vybrať akou formou chce škodu zlikvidovať – štandardnou s obhliadkou alebo novou formou rýchlej likvidácie bez obhliadky vykonávanej zo strany poisťovne.

Už je štandardom, že klient po vykonaní niekoľkých úkonov v jednoduchej aplikácii, nafotení vozidla a zaslaní výstupov do poisťovne, call centrum rýchlej likvidácie ponúkne klientovi konkrétnu sumu finančného odškodnenia s vyplatením do 24 hodín od zaslania kompletnej dokumentácie. V prípade PZP ide o výslednú sumu, v prípade havarijného poistenia KASKO je suma znížená o spoluúčasť, pri poistení majetku, ak spĺňa stanovené parametre, je poistná udalosť po zaslaní fotodokumentácie postúpená na likvidáciu.

Ponuka rýchlej likvidácie je stále širšia

„Služba rýchlej likvidácie je moderná a jedinečná služba. Výhodou je, že klient dostane v krátkej dobe na účet finančné prostriedky na opravu svojho vozidla bez obhliadky. Rýchlu likvidáciu pohľadových škôd poskytujeme momentálne pri PZP, havarijnom poistení KASKO a pri škodách na majetku. Z doterajších skúseností a štatistík nehodovosti predpokladáme, že sa rýchla likvidácia bude týkať až 20 % poistných udalostí v uvedených segmentoch,“ konštatuje Lucián Besterci, riaditeľ Úseku neživotného poistenia. Rýchla likvidácia je tak aj dôležitá súčasť poistky. Spýtajte sa na ňu pred podpisom zmluvy.


Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2