Kam v lete na turistiku? Prečítajte si naše tipy

kam v lete na turistiku?

Na Slovensku máme Slovenský raj a Vysoké a Nízke tatry. Avšak to sú trasy, ktoré už pozná každý Slovák, ktorý aspoň trochu obľubuje turistické ciele v prírode. Čo tak tento rok skúsiť aj niečo iné? Kombinovať zaujímavé turistické výstupy aj s návštevou zaujímavých miest, či podujatí. Nech sa páči, poďte na výlet s nami. 

Ochutnajte Berlín

Leto v Berlíne je niečo mimoriadne. Ukazuje  najkrajšie stránky hlavného mesta. Človek sa tu rozhodne nenudí, pretože Berlín prekypuje vzrušujúcimi zážitkami a ponúka hneď niekoľko rôznych variantov leta. Festivalové, s hudobnou klasikou, divadelné alebo kulinárske, každý si tu príde na svoje. Či sú to cyklo výlety až na berlínsku periférii, vodné radovánky na jednej z mnohých pláží alebo filmové večery pod hviezdnou oblohou, platí heslo: hurá von!

Ale nie je to len o hlavnom meste. Z berlínskeho centra je na dosah veľký počet zaujímavých cieľov na okraji mesta. Perfektným miestom pre taký romantický výlet je Pfaueninsel so zámkom. Kto sa chce ochladiť, nájde v hlavnom meste biele pláže a priezračnú vodu. Jazero Wannsee predstavuje obľúbený raj vodných zábav

Dolomity

Na najvyšší vrchol Dolomitov je Marmolada (3 343 m), ktorá má dve úplne odlišné tváre. Južné svahy spadajú príkro, miestami sú previsnuté, z mnohých stoviek metrov vysokú skalnou stenou, ktorá láka skúsených lezcov z celého sveta. Pre bežných turistov sú oveľa prístupnejšie severné svahy. Vyrazte aj k jazeru Lago di Fedaia, od ktorej je to kúsok k dolnej stanici lanovky. Tá vás vyvezie až k chate Rif. Pian dei Fiacconi vo výške 2 625 m. Ak sa rozhodnete pre výstup na Marmoladu alebo lezenie zaistených horských ciest, zoznámte sa podrobne s poistnými podmienkami svojho cestovného poistenia. 

Niektoré poisťovne zaraďujú tieto aktivity do nepoistených výnimiek a prípadný zásah záchrannej služby sa vám potom môže nepríjemne predražiť. Zaujímavé je preto členstvo v Rakúskom alpskom zväze (OEAV - Oesterreichischer Alpenverein), ktoré okrem ďalších výhod sprostredkováva aj veľmi výhodne poistenie aktivít v horách.

Švajčiarsko

Švajčiarsko má celkom 65 tisíc kilometrov značených trás, ktoré udržuje 1500 dobrovoľníkov, a navyše vám ju spríjemní dokonalá infraštruktúra, najmä verejná doprava, vlakom alebo autobusom sa vo Švajčiarsku dostanete snáď do každej dediny. K dispozícii máte aj tri diaľkové turistické trasy, Via Alpina - tá meria 320 km, rovnako dlhú Jura Crest Trail a najdlhšia Alpine Passes Trail, ktorá je dlhá 600 kilometrov. Zaujímavé sú aj výstavy, či  na Fête des Vignerons vo Vevey, báječný vinársky festival.

Šumava

Aj naši českí susedia majú čo ponúknuť. Oni chodia do Tatier a ak vy ich už máte zlozené, tak šup na Šumavu. Výhodou je, že všetko zvládnete aj s tak malým dieťaťom dá zvládnuť bez kočíka, ktorý by bol len príťažou. Na celodenné výlety stačia dva ruksaky, jeden normálny, druhý malý, kde si dáte pitie, desiaty, POWERBANK, mobil, opaľovací krém, pláštenka a doklady s peniazmi. Keď sa povie Šumava, väčšina ľudí si asi vybaví Lipno, ni "pravú" Šumavu nájdete v okolí Modravy. Určite sa olatí ju zažiť. Nezabudnite však, že aj Čechy sú z hľadiska zdravotného poistení zahraničím a preto je nutné sa vybaviť aj kvalitným cestovným poistením.

Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2