Zažite dobrodružstvo v Južnej Amerike

Ak sa rozhodnete cestovať do Južnej Ameriky, čakajú vás hodiny na letiskách, v lietadle, trmácanie sa miestnou dopravou, ale nakoniec si poviete, že to aj tak stálo zato. Teda ak si vychutnáte tie najzaujímavejšie miesta, ktoré jednoducho inde nenájdete. A knihy, fotky ani dokumentárne filmy nedokážu preniesť tú atmosféru, ktorú na nich zažijete osobne.

Perito Moreno – Argentína

V Južnej Amerike by každý čakal teplo, slnko a vysoké teploty. A preto pozoruhodný zážitok čaká návštevníkov jazera Argentino v Patagónii, kde sa rozprestiera stále rastúci ľadovec Perito Moreno. V mieste, kde ľadovec ústi do vody, sa zhruba každých 30 minút odlamujú veľké kusy topiaceho ľadovca, ktoré s veľkou dramatickosťou padajú do vody. Pritom sa ľadovec ako taký nestráca, krásne divadlo, zážitok a oplatí sa tu stráviť aj viac ako jednu pol hodinu. 

Vale da Lua – Brazília

Brazília to nie len Socha Krista a polonahé karnevaly. To je aj Vale da Lua, čo v preklade znamená Mesačná krajina. Ide o príznačne pomenúvanú oblasť so skalnými útvarmi, ktoré skutočne vyzerajú ako z povrchu Mesiaca. Pozoruhodne zvlnené tvary má na svedomí pretekajúcej rieka, ktorá tento kedysi lávový prúd vytvarovala do súčasných podôb. Zaujímavé však je, prečo rieka podobné útvary nevytvorila nikde inde na svete. Záhada, mystika, krásne miesto. 

Cestu rozhodne neplánujte bez cestovného poistenia, ktoré si môžete uzatvoriť cez našu online kalkulačku, jednoducho, rýchlo a lacno.


Vodopády Iguazú – Argentína

Argentína je celosvetovo známa zmyselným tangom aj vynikajúcimi steakmi. Sú tu však aj iné lákadlá. Navštíviť môžete napríklad najväčšie prístavné mesto Buenos Aires so slávnym prezidentským palácom a najrôznejšími múzeami alebo najjužnejšie mesto sveta Ushuaia. Argentína láka aj na vodopády Iguazú, ktoré sa skladajú z 270 jednotlivých prepadov a radí sa k najkrajším vodopádom sveta. K prírodným úkazom krajiny patrí tiež hora Aconcagua alebo rozľahlá rezervácia plávajúcich ostrovov Esteros del Ibero, ktorá je ideálna na pozorovanie divokej zveri.

Machu Picchu – Peru

Obísť sa jednoducho nedá. Najvýznamnejšou a turistov najviac vyhľadávanou atrakciou v Peru je jednoznačne Machu Picchu. Jeden zo siedmich divov sveta rozhodne stojí za to vidieť. Môžete absolvovať niekoľkých denný výlet a prejsť si starobylé mesto Inkov sami, alebo si archeologickou vzácnosť prezrieť s sprievodcom. Odkaz Inkov si pripomeniete tiež v ďalšom zaujímavom peruánskom meste Cusco, ktoré je označované za jedno z najkrajších v celej krajine. Odtiaľ sa môžete vydať nielen na slávnej Machu Picchu, ale aj do parku Manu

Jazero Titicaca – Bolívia

Jedno z najznámejších jazier na svete, ktoré je známe aj z mnohých kníh a filmov. Zažiť ho naživo je plne iný zážitok, ako o ňom len počúvať. Bolívia však nadchne najmä milovníkov náročnejší turistiky a hôr. Ponúka totiž možnosť zdolať niektorú z šesťtisícoviek aj náročné cesty po náhornej plošine Altiplano. V Bolívii navyše stále žije veľké množstvo pôvodných obyvateľov, dozvedieť sa tak môžete zaujímavosti z ich života a po vzore legendy Inkov sa vydať k najvyššie položenému splavovému jazeru na svete - jazeru Titicaca, kde podľa mýtov vznikol deň a noc. Odpočinok a zábavu potom nájdete v mestečku Copacabana, ktoré sa nachádza na brehu jazera. Mestečko je pomenované ako najslávnejší Brazílska pláž. Rovnako ako na nej to aj tu niekoľko dní v roku naozaj žije, usporadúvajú sa tu totiž fiesty, ktoré navštevujú obyvatelia celej Bolívia. 

Vyrazte počas zimy

Na južnej pologuli sa ročné obdobie striedajú inak ako u nás. V období horúčav u nás majú v Južnej Amerike oficiálne zimu. Ale vo väčšine krajín nebývajú zimy príliš chladné. V subtropickej oblasti sa aj zimné teploty pohybujú okolo 20 stupňov. Aj preto sa tu v auguste môže konať letné olympiáda, teploty pre vonkajšie športy totiž budú napriek ročnému obdobiu na kontinente príjemné. Pre turistov, ktorí sa do Južnej Ameriky chcú vydať v inú ročnú dobu, je ideálne cestovať medzi decembrom a aprílom, kedy  tu panuje príjemné počasie a nehrozia veľké dažde.

Južná Amerika je síce krásna, ale vie byť aj nebezpečné. Oplatí sa preto pred cestou uzatvoriť kvalitné  cestovné poistenie  aj s bohatou asistenčnou službou. Tá vám vie pomôcť vždy keď máte problém v rodnom jazyku. A to je skutočne na nezaplatenie.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť až na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny. A to za veľmi prijateľné ceny.


Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • cestovný pas
  29. apríla 2024|Lívia Ovcarčíková
  Vybavenie cestovného pasu – od apríla zaplatíte o polovicu viac

  Ak cestujete mimo Európsku úniu, na cestu budete potrebovať cestovný pas. Viete, kde vybaviť pas, ako dlho to bude trvať a koľko bude tento cestovný doklad stáť? A dostala sa k vám už informácia, že od apríla budú cestovné pasy podstatne drahšie? Všetko podstatné sme pre vás spísali v nasledujúcich riadkoch.

 • zena - pas - kufor
  19. marca 2024|Lívia Ovcarčíková
  Cestovné poistenie: Čo všetko zahŕňa a ako si vybrať?

  Hlavná dovolenková sezóna sa nezadržateľne blíži. Pri cestovaní v akýchkoľvek končinách našej planéty, ale aj doma na Slovensku, však na nás číha množstvo nepredvídateľných rizík. Myslíte pred cestou na cestovné poistenie? Prečo by ste ho mali uzavrieť a ktoré cestovné poistenie je najlepšie? Čítajte ďalej, všetko podstatné vám prezradíme v nasledujúcich riadkoch.

 • 11. marca 2024|Lívia Ovcarčíková
  Ako prekonať časový posun?

  Spoznávanie vzdialenejších kultúr a miest sa často nezaobíde bez časového posunu. Čím je väčší, tým je jeho schopnosť rozhodiť náš biorytmus intenzívnejšia. Preto sa na časový posun vopred pripravte. Umožní vám to vyrovnať sa s ním, a svoju dovolenku si tak užijete bez obmedzení.

 • cestovni-pojisteni-lyzarske-strediska
  30. januára 2024|Lívia Ovcarčíková
  Čaká vás lyžovačka v Rakúsku? Nezabudnite na poistenie

  Susedné Rakúsko je vzhľadom na jeho blízkosť a perfektné lyžiarske podmienky cieľom mnohých slovenských lyžiarov. Chcete si užiť lyžovanie v Rakúsku aj vy? Pred cestou nezabudnite na jednu dôležitú vec – uzavrieť si kvalitné cestovné poistenie. V opačnom prípade by sa mohla vaša dovolenka neúmerne predražiť.

 • žena s kufrom na letisku
  27. decembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Veľké porovnanie: Ktoré cestovné poistenie sa najviac oplatí?

  Plánujete cestu do zahraničia a hľadáte výhodné cestovné poistenie, ktoré v prípade potreby pokryje náklady na vaše ošetrenie či liečbu? V tom prípade ste na správnom mieste. V tomto článku vám prinesieme prehľad najpopulárnejších ponúk krátkodobého cestovného poistenia, ktoré sú dnes dostupné na slovenskom trhu. Aj s prehľadom cien, ktoré za ne zaplatíte.

 • sjezdovka lyžařů
  18. decembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Poistenie na lyže v zahraničí: Takto si ho vyberiete

  Už je to tu. Mnohé rakúske či talianske lyžiarske strediská otvárajú brány všetkým vášnivým lyžiarom a snowboardistom, ktorí sa už nemôžu dočkať snežných dobrodružstiev. Lákajú lyžiarske dobrodružstvá v zahraničí aj vás? Zarezervujte si ubytovanie, navoskujte lyže a hor sa na cestu! Ešte predtým si však nezabudnite vybaviť jednu maličkosť – kvalitné cestovné poistenie.

 • 28. novembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Šport v zahraničí: Potrebujete poistenie?

  Odpoveď na túto otázku je jasná. Áno. V prípade, že sa rozhodnete za hranicami venovať športu, ktorý nie je úplne bežný, poistite sa. Ak patríte k zdatným cestovateľom, ktorí jazdia či lietajú mimo našej krajiny za adrenalínovými športovými zážitkami, pravdepodobne už viete, čo treba.

 • krakovske-namesti
  18. novembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Čo vidieť v Krakove?

  Krakov je mesto, ktoré sa nachádza na zozname mnohých cestovateľov. Niet sa čomu čudovať. Poľský Krakow má obrovské množstvo pamiatok, ktoré lákajú milovníkov histórie. Premýšľate, že by ste sa do tohto krásneho mesta vybrali aj vy? V tom prípade máme pre vás zopár tipov na miesta, ktoré sa vám rozhodne oplatí navštíviť.​

 • cestovni-pojisteni-usa
  21. októbra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Cestovanie do USA: Čo vybaviť pred cestou?

  Severná Amerika, predovšetkým Spojené štáty americké, je snom mnohých cestovateľov. Táto krajina je plná nádherných miest, ktoré sa rozhodne oplatí navštíviť. Keď zoženiete lacnú letenku, čo v dnešnej dobe nie je problém, cestovateľský sen sa rýchlo môže stať skutočnosťou. Viete však, na čo by ste pred cestou určite nemali zabudnúť?

 • padajúci dážď a turistka
  15. októbra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Vyhnite sa obdobiu dažďov: Kedy a kam necestovať?

  Dovolenka v exotike je lákavá. Zatiaľ čo u nás vládne upršaná jeseň či zasnežená zima, v exotických krajinách si môžeme užiť horúce slnečné lúče. Aj v prevažne slnečných krajinách sa však striedajú obdobia sucha a dažďov. India, Thajsko, Bali, Zanzibar a iné, viete, v ktorých mesiacoch by ste do týchto krajín nemali cestovať?