Zažite dobrodružstvo v Južnej Amerike

Zažite dobrodružstvo v Južnej Amerike

Ak sa rozhodnete cestovať do Južnej Ameriky, čakajú vás hodiny na letiskách, v lietadle, trmácanie sa miestnou dopravou, ale nakoniec si poviete, že to aj tak stálo zato. Teda ak si vychutnáte tie najzaujímavejšie miesta, ktoré jednoducho inde nenájdete. A knihy, fotky ani dokumentárne filmy nedokážu preniesť tú atmosféru, ktorú na nich zažijete osobne.

Perito Moreno – Argentína

V Južnej Amerike by každý čakal teplo, slnko a vysoké teploty. A preto pozoruhodný zážitok čaká návštevníkov jazera Argentino v Patagónii, kde sa rozprestiera stále rastúci ľadovec Perito Moreno. V mieste, kde ľadovec ústi do vody, sa zhruba každých 30 minút odlamujú veľké kusy topiaceho ľadovca, ktoré s veľkou dramatickosťou padajú do vody. Pritom sa ľadovec ako taký nestráca, krásne divadlo, zážitok a oplatí sa tu stráviť aj viac ako jednu pol hodinu. 

Vale da Lua – Brazília

Brazília to nie len Socha Krista a polonahé karnevaly. To je aj Vale da Lua, čo v preklade znamená Mesačná krajina. Ide o príznačne pomenúvanú oblasť so skalnými útvarmi, ktoré skutočne vyzerajú ako z povrchu Mesiaca. Pozoruhodne zvlnené tvary má na svedomí pretekajúcej rieka, ktorá tento kedysi lávový prúd vytvarovala do súčasných podôb. Zaujímavé však je, prečo rieka podobné útvary nevytvorila nikde inde na svete. Záhada, mystika, krásne miesto. 

Vodopády Iguazú – Argentína

Argentína je celosvetovo známa zmyselným tangom aj vynikajúcimi steakmi. Sú tu však aj iné lákadlá. Navštíviť môžete napríklad najväčšie prístavné mesto Buenos Aires so slávnym prezidentským palácom a najrôznejšími múzeami alebo najjužnejšie mesto sveta Ushuaia. Argentína láka aj na vodopády Iguazú, ktoré sa skladajú z 270 jednotlivých prepadov a radí sa k najkrajším vodopádom sveta. K prírodným úkazom krajiny patrí tiež hora Aconcagua alebo rozľahlá rezervácia plávajúcich ostrovov Esteros del Ibero, ktorá je ideálna na pozorovanie divokej zveri.

Machu Picchu – Peru

Obísť sa jednoducho nedá. Najvýznamnejšou a turistov najviac vyhľadávanou atrakciou v Peru je jednoznačne Machu Picchu. Jeden zo siedmich divov sveta rozhodne stojí za to vidieť. Môžete absolvovať niekoľkých denný výlet a prejsť si starobylé mesto Inkov sami, alebo si archeologickou vzácnosť prezrieť s sprievodcom. Odkaz Inkov si pripomeniete tiež v ďalšom zaujímavom peruánskom meste Cusco, ktoré je označované za jedno z najkrajších v celej krajine. Odtiaľ sa môžete vydať nielen na slávnej Machu Picchu, ale aj do parku Manu

Jazero Titicaca – Bolívia

Jedno z najznámejších jazier na svete, ktoré je známe aj z mnohých kníh a filmov. Zažiť ho naživo je plne iný zážitok, ako o ňom len počúvať. Bolívia však nadchne najmä milovníkov náročnejší turistiky a hôr. Ponúka totiž možnosť zdolať niektorú z šesťtisícoviek aj náročné cesty po náhornej plošine Altiplano. V Bolívii navyše stále žije veľké množstvo pôvodných obyvateľov, dozvedieť sa tak môžete zaujímavosti z ich života a po vzore legendy Inkov sa vydať k najvyššie položenému splavovému jazeru na svete - jazeru Titicaca, kde podľa mýtov vznikol deň a noc. Odpočinok a zábavu potom nájdete v mestečku Copacabana, ktoré sa nachádza na brehu jazera. Mestečko je pomenované ako najslávnejší Brazílska pláž. Rovnako ako na nej to aj tu niekoľko dní v roku naozaj žije, usporadúvajú sa tu totiž fiesty, ktoré navštevujú obyvatelia celej Bolívia. 

Vyrazte počas zimy

Na južnej pologuli sa ročné obdobie striedajú inak ako u nás. V období horúčav u nás majú v Južnej Amerike oficiálne zimu. Ale vo väčšine krajín nebývajú zimy príliš chladné. V subtropickej oblasti sa aj zimné teploty pohybujú okolo 20 stupňov. Aj preto sa tu v auguste môže konať letné olympiáda, teploty pre vonkajšie športy totiž budú napriek ročnému obdobiu na kontinente príjemné. Pre turistov, ktorí sa do Južnej Ameriky chcú vydať v inú ročnú dobu, je ideálne cestovať medzi decembrom a aprílom, kedy  tu panuje príjemné počasie a nehrozia veľké dažde.

Južná Amerika je síce krásna, ale vie byť aj nebezpečné. Oplatí sa preto pred cestou uzatvoriť kvalitné cestovné poistenie aj s bohatou asistenčnou službou. Tá vám vie pomôcť vždy keď máte problém v rodnom jazyku. A to je skutočne na nezaplatenie.

Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2