Zažite dobrodružstvo v Južnej Amerike

Ak sa rozhodnete cestovať do Južnej Ameriky, čakajú vás hodiny na letiskách, v lietadle, trmácanie sa miestnou dopravou, ale nakoniec si poviete, že to aj tak stálo zato. Teda ak si vychutnáte tie najzaujímavejšie miesta, ktoré jednoducho inde nenájdete. A knihy, fotky ani dokumentárne filmy nedokážu preniesť tú atmosféru, ktorú na nich zažijete osobne.

Perito Moreno – Argentína

V Južnej Amerike by každý čakal teplo, slnko a vysoké teploty. A preto pozoruhodný zážitok čaká návštevníkov jazera Argentino v Patagónii, kde sa rozprestiera stále rastúci ľadovec Perito Moreno. V mieste, kde ľadovec ústi do vody, sa zhruba každých 30 minút odlamujú veľké kusy topiaceho ľadovca, ktoré s veľkou dramatickosťou padajú do vody. Pritom sa ľadovec ako taký nestráca, krásne divadlo, zážitok a oplatí sa tu stráviť aj viac ako jednu pol hodinu. 

Vale da Lua – Brazília

Brazília to nie len Socha Krista a polonahé karnevaly. To je aj Vale da Lua, čo v preklade znamená Mesačná krajina. Ide o príznačne pomenúvanú oblasť so skalnými útvarmi, ktoré skutočne vyzerajú ako z povrchu Mesiaca. Pozoruhodne zvlnené tvary má na svedomí pretekajúcej rieka, ktorá tento kedysi lávový prúd vytvarovala do súčasných podôb. Zaujímavé však je, prečo rieka podobné útvary nevytvorila nikde inde na svete. Záhada, mystika, krásne miesto. 

Cestu rozhodne neplánujte bez cestovného poistenia, ktoré si môžete uzatvoriť cez našu online kalkulačku, jednoducho, rýchlo a lacno.


Vodopády Iguazú – Argentína

Argentína je celosvetovo známa zmyselným tangom aj vynikajúcimi steakmi. Sú tu však aj iné lákadlá. Navštíviť môžete napríklad najväčšie prístavné mesto Buenos Aires so slávnym prezidentským palácom a najrôznejšími múzeami alebo najjužnejšie mesto sveta Ushuaia. Argentína láka aj na vodopády Iguazú, ktoré sa skladajú z 270 jednotlivých prepadov a radí sa k najkrajším vodopádom sveta. K prírodným úkazom krajiny patrí tiež hora Aconcagua alebo rozľahlá rezervácia plávajúcich ostrovov Esteros del Ibero, ktorá je ideálna na pozorovanie divokej zveri.

Machu Picchu – Peru

Obísť sa jednoducho nedá. Najvýznamnejšou a turistov najviac vyhľadávanou atrakciou v Peru je jednoznačne Machu Picchu. Jeden zo siedmich divov sveta rozhodne stojí za to vidieť. Môžete absolvovať niekoľkých denný výlet a prejsť si starobylé mesto Inkov sami, alebo si archeologickou vzácnosť prezrieť s sprievodcom. Odkaz Inkov si pripomeniete tiež v ďalšom zaujímavom peruánskom meste Cusco, ktoré je označované za jedno z najkrajších v celej krajine. Odtiaľ sa môžete vydať nielen na slávnej Machu Picchu, ale aj do parku Manu

Jazero Titicaca – Bolívia

Jedno z najznámejších jazier na svete, ktoré je známe aj z mnohých kníh a filmov. Zažiť ho naživo je plne iný zážitok, ako o ňom len počúvať. Bolívia však nadchne najmä milovníkov náročnejší turistiky a hôr. Ponúka totiž možnosť zdolať niektorú z šesťtisícoviek aj náročné cesty po náhornej plošine Altiplano. V Bolívii navyše stále žije veľké množstvo pôvodných obyvateľov, dozvedieť sa tak môžete zaujímavosti z ich života a po vzore legendy Inkov sa vydať k najvyššie položenému splavovému jazeru na svete - jazeru Titicaca, kde podľa mýtov vznikol deň a noc. Odpočinok a zábavu potom nájdete v mestečku Copacabana, ktoré sa nachádza na brehu jazera. Mestečko je pomenované ako najslávnejší Brazílska pláž. Rovnako ako na nej to aj tu niekoľko dní v roku naozaj žije, usporadúvajú sa tu totiž fiesty, ktoré navštevujú obyvatelia celej Bolívia. 

Vyrazte počas zimy

Na južnej pologuli sa ročné obdobie striedajú inak ako u nás. V období horúčav u nás majú v Južnej Amerike oficiálne zimu. Ale vo väčšine krajín nebývajú zimy príliš chladné. V subtropickej oblasti sa aj zimné teploty pohybujú okolo 20 stupňov. Aj preto sa tu v auguste môže konať letné olympiáda, teploty pre vonkajšie športy totiž budú napriek ročnému obdobiu na kontinente príjemné. Pre turistov, ktorí sa do Južnej Ameriky chcú vydať v inú ročnú dobu, je ideálne cestovať medzi decembrom a aprílom, kedy  tu panuje príjemné počasie a nehrozia veľké dažde.

Južná Amerika je síce krásna, ale vie byť aj nebezpečné. Oplatí sa preto pred cestou uzatvoriť kvalitné  cestovné poistenie  aj s bohatou asistenčnou službou. Tá vám vie pomôcť vždy keď máte problém v rodnom jazyku. A to je skutočne na nezaplatenie.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť až na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny. A to za veľmi prijateľné ceny.


Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

  • 24. novembra 2023|Martina Pisarčíková
    PZP: Ako funguje pripoistenie v prípade zrážky so zverou?

    Stret so zverou je nepríjemná udalosť, ktorej sa v mnohých prípadoch nedá vyhnúť. Riziko sa zvyšuje najmä s príchodom zimných mesiacov, ale to neznamená, že srnka alebo zajac nemôžu skočiť do cesty aj počas jari alebo leta. Slovenské poisťovne poskytujú vodičom pripoistenie na zrážku so zverou, ktoré prináša viaceré výhody. Aké sú to výhody a koľko takáto služba stojí?

  • biele auto na ceste
    16. novembra 2023|Lívia Ovcarčíková
    Ako zmeniť poisťovňu PZP?

    Uzavretie PZP je síce povinné, ale v prípade, že vám nevyhovuje cena poistného alebo nie ste spokojný s riešením škodovej udalosti poisťovňou, na zmenu poisťovne máte, samozrejme, právo. Tento krok však nemôžete urobiť kedykoľvek. Pri prechode do inej poisťovne musíte dodržať určité pravidlá a predovšetkým termíny. Aké? To vám prezradíme v nasledujúcich riadkoch.

  • ridicI
    05. novembra 2023|Lívia Ovcarčíková
    Na dovolenku služobným autom: Na čo si dať pozor?

    Možnosť využívať služobné auto na súkromné účely patrí dnes rozhodne medzi najobľúbenejšie benefity poskytovaných zamestnancom. Ak vám ju zamestnávateľ ponúkol, rátajte s tým, že s touto výhodou sa spája aj prebratie čiastočnej zodpovednosti za firemné vozidlo. Dá sa táto zodpovednosť nejakým spôsobom poistiť? A akým spôsobom môžete riešiť menej bežné situácie, ako sú napríklad dovolenky?

  • žena jazdiaca na čiernej elektrokolobežke
    30. októbra 2023|Lívia Ovcarčíková
    PZP pre elektrokolobežky: Povinné poistenie (pravdepodobne) už od januára 2024

    E-kolobežky a e-bicykle zažívajú ozajstný boom. Ich počet na cestách neustále rastie. Stále častejšie sa preto hovorí o potrebe PZP pre tieto prostriedky. Aj na Slovensku sa pripravuje novela zákona o PZP, podľa ktorého sa bude povinné zákonné poistenie vzťahovať na elektrokolobežky a segwaye spĺňajúce určité parametre. Zákon by mal začať platiť od 1. januára 2024.

  • zimne-pneumatiky
    27. októbra 2023|Martina Pisarčíková
    Povinné zimné pneumatiky od 15. novembra do 31. marca

    Povinnosť prezuť vozidlo na zimné pneumatiky v Slovenskej republike ukladá zákon a trvá od 15. novembra do 31. marca. Platí to najmä v prípade, ak je na vozovke súvislá vrstva snehu, ľadu alebo námrazy.

  • Plácnutie rukou ako znak dohody pri kúpe auta z druhej ruky
    25. októbra 2023|Lívia Ovcarčíková
    Ako kúpiť ojazdené auto? Postup krok za krokom

    Nový automobil stráca v prvom roku až tretinu svojej hodnoty. Z finančného hľadiska môže byť preto výhodnejšie kúpiť si ojazdené auto. Aj staršie autá totiž dokážu poskytnúť dostatočne kvalitný úžitok, musíte si však vybrať správne. Na čo by ste si mali dávať pozor, ak kupujete auto z druhej ruky?

  • cestovni-pojisteni-usa
    21. októbra 2023|Lívia Ovcarčíková
    Cestovanie do USA: Čo vybaviť pred cestou?

    Severná Amerika, predovšetkým Spojené štáty americké, je snom mnohých cestovateľov. Táto krajina je plná nádherných miest, ktoré sa rozhodne oplatí navštíviť. Keď zoženiete lacnú letenku, čo v dnešnej dobe nie je problém, cestovateľský sen sa rýchlo môže stať skutočnosťou. Viete však, na čo by ste pred cestou určite nemali zabudnúť?

  • Žena trhá papier - zmluvu
    19. októbra 2023|Lívia Ovcarčíková
    Výpoveď poistnej zmluvy: Ako na to?

    Stalo sa vám, že ste uzatvorili poistenie, a po čase ste zistili, že nie je výhodné? Neplaťte za niečo, čo vám nevyhovuje. V nasledujúcich riadkoch sme pre vás pripravili návod, ako napísať výpoveď poistnej zmluvy. Prezradíme vám aj zákonné dôvody, ktoré vás oprávňujú tento krok urobiť a podrobnejšie sa zastavíme pri výpovedi PZP.

  • padajúci dážď a turistka
    15. októbra 2023|Lívia Ovcarčíková
    Vyhnite sa obdobiu dažďov: Kedy a kam necestovať?

    Dovolenka v exotike je lákavá. Zatiaľ čo u nás vládne upršaná jeseň či zasnežená zima, v exotických krajinách si môžeme užiť horúce slnečné lúče. Aj v prevažne slnečných krajinách sa však striedajú obdobia sucha a dažďov. India, Thajsko, Bali, Zanzibar a iné, viete, v ktorých mesiacoch by ste do týchto krajín nemali cestovať?

  • zaparkovaná auta
    08. októbra 2023|Martina Pisarčíková
    Ako meniť havarijnú poistku v závislosti od veku vozidla

    Havarijné poistenie síce nie je zo zákona povinné, no majiteľom nových vozidiel dokáže v mnohom pomôcť. Kryje škody na ich zdraví a majetku, čím efektívne chráni ich peňaženky. Podľa mnohých odborníkov sa oplatí aspoň do veku 10 rokov, no v niektorých prípadoch ho môžete mať aj dlhšie. Ako meniť havarijné poistenie v závislosti od veku vozidla a na čo všetko pri tom myslieť?