Lietadlo v oblakoch

Chystáte sa na cestu mimo Slovenska a nechcete zbytočne riskovať? Mnohí na poistenie pri krátkom výlete do zahraničia zabúdajú alebo ho dokonca z dôvodu šetrenia peňazí nechcú. V tomto článku nájdete porovnanie cien cestovného poistenia, ktoré vám ukáže, že jeho vybavenie sa naozaj oplatí.

Cestovné poistenie do zahraničia

Prečo necestovať bez poistenia?

Či už cestujete za prácou, vzdelaním, adrenalínovými zážitkami, alebo relaxom na pláži, kedykoľvek sa vám môže stať nejaká nehoda. Vďaka cestovnému poisteniu bude riešenie týchto komplikácií jednoduchšie a pre vás ako poistenca aj lacnejšie. Krytie využijete napríklad pri:

 • strate alebo poškodení batožiny,

 • akútnom ošetrení menších zdravotných problémov,

 • hospitalizácii,

 • následkoch v prípade teroristického útoku,

 • poruche na vozidle v zahraničí

Vedeli ste, že...

...na cestovné poistenie ponúkajú viaceré poisťovne zľavu, ak u nich máte uzatvorené ďalšie zmluvy?

Preplácanie účtov je to posledné, na čo chcete myslieť. Riešenie finančných záležitostí za vás vybaví poisťovňa. Prečo teda túto možnosť nevyužiť?

Porovnanie poistenia do zahraničia

Väčšina slovenských poisťovní poskytuje klientom možnosť poistenia do zahraničia, preto je jednoduché sa v nich stratiť. Namiesto preklikávania sa stránkami poisťovní si prečítajte zhrnutie, ktoré sme pre vás pripravili.

Porovnať ceny poistenia

Kooperativa

Kooperativa ponúka cestovné poistenie do zahraničia, ktoré si vďaka trom balíkom a širokej škále pripoistení nastavíte presne podľa svojich požiadaviek. Vybavíte si ho rýchlo a jednoducho online. Poistenie vás pritom nevyjde drahšie ako jedna šálka kávy v každý deň výletu.

Za pár eur na deň získate dostatočné krytie liečebných nákladov, poistenie batožiny a užitočné asistenčné služby. Stala sa vám nehoda, úraz, zrušenie letu alebo chcete informácie o obmedzeniach v súvislosti s ochorením COVID-19? Stačí zavolať a dostanete všetky potrebné informácie.

UNIQA

Cestujete s rodinou? V tom prípade môže byť pre vás poistenie od UNIQA najvýhodnejším riešením. Môžete si vyberať zo 4 balíkov služieb s rodinnou zľavou vo výške až 20 %. Základný balík Basic kryje náklady na záchranu, liečbu aj právnu pomoc a v rámci Európy stojí 1,20 €/deň.

Vďaka 24/7 asistenčným službám UNIQA Assistance, ktoré získavate k poisteniu zdarma, vás nemusí trápiť:

 • hľadanie najbližšieho lekára,

 • platenie hospitalizácie v zahraničí,

 • prevoz z nemocnice na Slovensko,

 • komunikácia s vašou rodinou v prípade hospitalizácie,

 • hľadanie informácií o bezpečnosti vo vašej destinácii.

Groupama

Groupama má vo svojej ponuke viacero poistných produktov, ktoré budú zaujímavé najmä pre mladších cestovateľov. Ak cestujete ako študent na stáž alebo ste sa so skupinou kamarátov (10 ľudí) vybrali na výlet, na webe poisťovne Groupama sa viete rýchlo a výhodne poistiť vyplnením formulára.

Na výber máte z troch balíkov poistných rizík a mnohých pripoistení. Môžete si napríklad pripoistiť úrazy pri športovej činnosti alebo pri práci v zahraničí. Podobne ako iné poisťovne, aj Groupama má pre svojich klientov 24-hodinovú asistenčnú službu.

Tip

Nebojte sa využívať asistenčné služby. Poisťovne majú veľa skúseností a rád, vďaka ktorým problémy vyriešite rýchlejšie, lacnejšie a pohodlnejšie.

Wüstenrot

Pri uzatváraní poistenia na webe Wüstenrot si vyberáte z 3 balíkov krytia. V tejto poisťovni sa môžete poistiť až do veku 75 rokov. Ak cestujete s jednou dospelou osobou a 2 deťmi, odporúčame využiť rodinnú zľavu, aj keď nie ste v rodinnom vzťahu.

Najlacnejší balík S, ktorý poskytuje iba krytie liečebných nákladov, stojí 1,30 €/deň. Za 4,30 €/deň môžete mať balík L, ktorý poskytuje najširšie krytie, vrátane omeškania batožiny, právnej pomoci alebo technickej pomoci v zahraničí.

Union

Ak cestujete iba do Česka, Union vás určite poteší zvýhodnenou cenou poistenia v tejto krajine. Za poistenie úrazu a liečebných nákladov v Českej Republike zaplatíte iba 0,95 €/deň. Samozrejme, so širokou škálou pripoistení bude táto suma stúpať. Poistenie si môžete uzatvoriť cez online formulár alebo poslaním SMS.

Union láka cestovateľov na rôzne zľavy:

 • 50 % pre poistencov v Union ZP,

 • 30 % pre študentov s preukazom ISIC,

 • 10 % pre učiteľov s preukazom ITIC.

Allianz

Ak hľadáte základné cestovné poistenie s najlepším pomerom cena – krytie, určite sa oplatí zvážiť ponuky od Allianz. Na výlety v Európe si môžete uzatvoriť poistenie Európa Basic, ktorý kryje liečebné náklady, hospitalizáciu a prevoz do vlasti (vašich detí aj vás). Cena je pritom iba 6,94 € na 10 dní s krytím do výšky 80 tisíc eur.

Za 12,07 € na 10 dní môžete mať poistenie s neobmedzeným krytím liečebných nákladov. Vďaka týmto číslam má Allianz aktuálne najvýhodnejšie krátkodobé cestovné poistenie do zahraničia, pokiaľ neberieme do úvahy vernostné zľavy pre poistencov.

Európska cestovná poisťovňa

Veľmi výhodné ponuky cestovného poistenia nájdete aj v Európskej cestovnej poisťovni. Vďaka špecializácii na tento druh poistenia poskytuje rozumne nastavené balíky služieb za výhodné ceny. Napríklad 10-dňový výlet v rámci Európy s poistením športov, pátrania a záchrany, avšak s krytím obmedzeným na 300 tisíc eur, vás vyjde na 11,10 €.

Ceny poistenia do zahraničia

Zhrnutie

Za cestovné poistenie s dobre nastaveným krytím väčšinou zaplatíte maximálne 2 € na deň. Okrem toho uzatvorenie zaberie minimum času, takže naozaj nie je dôvod riskovať cestu do zahraničia bez cestovného poistenia. Z cestovania sa stala v súčasnosti neistá a veľmi premenlivá záležitosť. Ak chcete cestovať, musíte dodržiavať pravidlá. Ešte pred cestou si nezabúdajte určite zaobstarať potrebný COVID pass, pretože bez neho nikam nepocestujete.