lietadlo v oblakoch

Veľké porovnanie: Ceny poistenia pri ceste do zahraničia

14. 5. 2023
|
Dĺžka čítania: 6 min.

Chystáte sa na cestu mimo Slovenska a nechcete zbytočne riskovať? Mnohí na poistenie pri krátkom výlete do zahraničia zabúdajú alebo ho dokonca z dôvodu šetrenia peňazí nechcú. V tomto článku nájdete porovnanie cien cestovného poistenia, ktoré vám ukáže, že jeho vybavenie sa naozaj oplatí.

Poistenie na dovolenku: Prečo sa vybrať na cestu s cestovným poistením?

O výhodách cestovania sa snáď ani nemusíme podrobne rozpisovať. Prináša relax, odstrihnutie sa od každodenných povinností, množstvo nových zážitkov a často aj priateľstiev. Na to, aby ste mohli cestovať naozaj bezpečne, však potrebujete finančné krytie pre prípad ochorenia, úrazu alebo akejkoľvek inej neočakávanej udalosti, ktoré vám môžu skrížiť cestovateľské plány.

Či už cestujete za prácou, vzdelaním, adrenalínovými zážitkami alebo relaxom na pláži, kedykoľvek sa vám môže stať nejaká nehoda. Vďaka cestovnému poisteniu bude riešenie týchto komplikácií jednoduchšie a pre vás ako poistenca aj lacnejšie.

Krytie využijete napríklad pri:

 • strate alebo poškodení batožiny,
 • akútnom ošetrení menších zdravotných problémov,
 • hospitalizácii,
 • následkoch v prípade teroristického útoku,
 • poruche na vozidle v zahraničí.


Vedeli ste, že...

..na cestovné poistenie ponúkajú viaceré poisťovne zľavu, ak u nich máte uzatvorené ďalšie zmluvy?

Cestovné poistenie online

Ak sú vám benefity cestovného poistenia jasné, môžete si zvoliť hneď niekoľko spôsobov, ako ho uzatvoriť. Môžete tak urobiť v pobočke poisťovne, cez SMS alebo cez online. Poistenie cez internet je rýchle, pohodlné, jednoduché, a zároveň vám prináša možnosť si jednotlivé produkty cestovného poistenia porovnať.

Poistenie do zahraničia: Ktoré cestovné poistenie je najlepšie? 

Možnosť poistenia do zahraničia poskytuje svojim klientom väčšina slovenských poisťovní. Ako sa v ich ponukách zorientovať? Aby ste sa nemuseli preklikávať stránky poisťovní, prečítajte si zhrnutie, ktoré sme pre vás pripravili. Porovnali sme pre vás európske cestovné poistenie a poistné produkty pri ceste jednej dospelej osoby na dovolenku v rámci Európy. Trvanie cesty je 10 dní. 


Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť až na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny. A to za veľmi prijateľné ceny.


#1 Allianz

Ak hľadáte základné cestovné poistenie s najlepším pomerom cena – krytie, určite sa oplatí zvážiť ponuky od poisťovne Allianz. Na výlety v Európe si môžete uzatvoriť Allianz cestovné poistenie s balíkom Európa Basic, ktorý kryje náklady na ošetrenie, hospitalizáciu, lieky, lekárske vyšetrenia, prevoz naspäť do vlasti, v prípade náhleho ochorenia alebo úrazu. Cena je pritom iba 6,94 € na 10 dní s krytím liečebných nákladov do výšky 80 000 eur.

Za cenu 12,07 € na 10 dní môžete mať poistenie s neobmedzeným krytím liečebných nákladov. Vďaka týmto číslam má Allianz aktuálne najvýhodnejšie krátkodobé cestovné poistenie do zahraničia, pokiaľ neberieme do úvahy vernostné zľavy pre poistencov.

#2 Axa 

Poisťovňa AXA ponúka tri varianty cestovného poistenia. Axa cestovné poistenie s balíkom Reference za 12,32 eur zahŕňa iba základné poistenie liečebných nákladov s krytím 100 000 eur. Balík Komfort v cene 21,63 eur má dvojnásobné krytie liečebných nákladov a kryje aj úrazy, batožinu a zodpovednosť za škodu. No a napokon, za balík Excelent s najvyšším a najširším krytím zaplatíte 26,46 eur.  

#3 Európska cestovná poisťovňa

Veľmi výhodné ponuky cestovného poistenia nájdete aj v Európskej cestovnej poisťovni. Vďaka špecializácii na tento druh poistenia poskytuje rozumne nastavené balíky služieb za výhodné ceny. 

10-dňový výlet v rámci Európy s poistením liečebných nákladov vás s poistením Liečebné náklady Plus vyjde na 12,14 €. Poistné krytie liečebných nákladov je do 300 000 eur, poistené sú aj letné a zimné športy vrátane poistenia pátrania a záchrany. Ak si k tomu chcete pripoistiť aj batožinu a zodpovednosť za škodu, za poistenie s balíkom Cestovné poistenie Plus zaplatíte 16,14 eur

#4 Kooperativa

Poisťovňa Kooperativa ponúka cestovné poistenie do zahraničia Marco Polo, ktoré si vďaka trom balíkom a širokej škále pripoistení nastavíte presne podľa svojich požiadaviek. 

S balíkom Prima získate poistenie liečebných nákladov s krytím 100 000 eur a poistenie právnej ochrany na 10-dňovú dovolenku v rámci Európy za 11 eur. Dvojnásobné krytie liečebných nákladov, poistenie úrazu i batožiny vám poskytne balík Optimum za 17 eur. Najväčšie krytie poskytuje balík Excelent za 28 €. 

#5 Union

Krátkodobé cestovné poistenie si môžete v poisťovni Union vyskladať z viacerých typov základných poistení. Užitočný balík pozostávajúci z poistenia liečebných nákladov, asistenčných služieb a poistenia úrazu, vás na 10-dňovej dovolenke v rámci Európy vyjde na 12,50 eur. Samozrejme, so širokou škálou pripoistení bude táto suma stúpať. Za poistenie batožiny doplatíte ďalších 7 eur, za zodpovednosť za škodu 1,50 eur. 

#6 Uniqa

Poisťovňa Uniqa tiež ponúka cestovné poistenie v troch balíkoch. S balíkom Basic, ktorý kryje liečebné náklady do 250 000 eur, náklady na záchranu na horách a vo vode, právnu pomoc, asistenčné služby, môžete mať poistenie na 10-dňovú dovolenku v Európe za 12 eur, pričom bežné letné a zimné športy máte v cene. O 6 eur drahší je balík Plus, ktorý zahŕňa aj poistenie batožiny, úrazu a zodpovednosti za škodu, ako aj zmeškanie dopravného prostriedku či oneskorený návrat zo zahraničia. Najvyšší Komfort balík s najširším krytím stojí 25 eur. 

TIP

Nebojte sa využívať asistenčné služby. Poisťovne majú veľa skúseností a rád, vďaka ktorým problémy vyriešite rýchlejšie, lacnejšie a pohodlnejšie.

#7 Wüstenrot

Pri uzatváraní cestovného poistenia W dobrom došli na webe poisťovne Wüstenrot si vyberáte z 3 balíkov krytia. Najnižší S balík vám pokryje len liečebné náklady do 100 000 eur. V prípade 10-dňovej dovolenky v Európe zaň zaplatíte 11 eurV balíku M za 17 eur sa poistné krytie liečebných nákladov zvyšuje na 150 000 eur a zahŕňa aj poistenie úrazu, batožiny, zodpovednosti za škodu a asistenčné služby. Za M balík s najširším krytím zaplatíte 37 eur.

Malá rada na záver

V súvislosti s cestovaním je rozumné pokryť všetky riziká, ktoré sa vám môžu pritrafiť. Myslite preto na cestovné poistenie, vďaka ktorému budete pripravení na všetky nepredvídateľné udalosti vrátane lekárskeho ošetrenia či straty batožiny.  Za cestovné poistenie s dobre nastaveným krytím zaplatíte maximálne 2 € na deň. Denne vás teda nevyjde drahšie ako jedna šálka kávy. Uzatvorenie vám zaberie minimum času, takže naozaj nie je dôvod riskovať cestu do zahraničia bez cestovného poistenia. 


Lívia OvcarčíkováViac článkov autora

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • zena - pas - kufor
  19. marca 2024|Lívia Ovcarčíková
  Cestovné poistenie: Čo všetko zahŕňa a ako si vybrať?

  Hlavná dovolenková sezóna sa nezadržateľne blíži. Pri cestovaní v akýchkoľvek končinách našej planéty, ale aj doma na Slovensku, však na nás číha množstvo nepredvídateľných rizík. Myslíte pred cestou na cestovné poistenie? Prečo by ste ho mali uzavrieť a ktoré cestovné poistenie je najlepšie? Čítajte ďalej, všetko podstatné vám prezradíme v nasledujúcich riadkoch.

 • 11. marca 2024|Lívia Ovcarčíková
  Ako prekonať časový posun?

  Spoznávanie vzdialenejších kultúr a miest sa často nezaobíde bez časového posunu. Čím je väčší, tým je jeho schopnosť rozhodiť náš biorytmus intenzívnejšia. Preto sa na časový posun vopred pripravte. Umožní vám to vyrovnať sa s ním, a svoju dovolenku si tak užijete bez obmedzení.

 • cestovni-pojisteni-lyzarske-strediska
  30. januára 2024|Lívia Ovcarčíková
  Čaká vás lyžovačka v Rakúsku? Nezabudnite na poistenie

  Susedné Rakúsko je vzhľadom na jeho blízkosť a perfektné lyžiarske podmienky cieľom mnohých slovenských lyžiarov. Chcete si užiť lyžovanie v Rakúsku aj vy? Pred cestou nezabudnite na jednu dôležitú vec – uzavrieť si kvalitné cestovné poistenie. V opačnom prípade by sa mohla vaša dovolenka neúmerne predražiť.

 • žena s kufrom na letisku
  27. decembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Veľké porovnanie: Ktoré cestovné poistenie sa najviac oplatí?

  Plánujete cestu do zahraničia a hľadáte výhodné cestovné poistenie, ktoré v prípade potreby pokryje náklady na vaše ošetrenie či liečbu? V tom prípade ste na správnom mieste. V tomto článku vám prinesieme prehľad najpopulárnejších ponúk krátkodobého cestovného poistenia, ktoré sú dnes dostupné na slovenskom trhu. Aj s prehľadom cien, ktoré za ne zaplatíte.

 • sjezdovka lyžařů
  18. decembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Poistenie na lyže v zahraničí: Takto si ho vyberiete

  Už je to tu. Mnohé rakúske či talianske lyžiarske strediská otvárajú brány všetkým vášnivým lyžiarom a snowboardistom, ktorí sa už nemôžu dočkať snežných dobrodružstiev. Lákajú lyžiarske dobrodružstvá v zahraničí aj vás? Zarezervujte si ubytovanie, navoskujte lyže a hor sa na cestu! Ešte predtým si však nezabudnite vybaviť jednu maličkosť – kvalitné cestovné poistenie.

 • 28. novembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Šport v zahraničí: Potrebujete poistenie?

  Odpoveď na túto otázku je jasná. Áno. V prípade, že sa rozhodnete za hranicami venovať športu, ktorý nie je úplne bežný, poistite sa. Ak patríte k zdatným cestovateľom, ktorí jazdia či lietajú mimo našej krajiny za adrenalínovými športovými zážitkami, pravdepodobne už viete, čo treba.

 • krakovske-namesti
  18. novembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Čo vidieť v Krakove?

  Krakov je mesto, ktoré sa nachádza na zozname mnohých cestovateľov. Niet sa čomu čudovať. Poľský Krakow má obrovské množstvo pamiatok, ktoré lákajú milovníkov histórie. Premýšľate, že by ste sa do tohto krásneho mesta vybrali aj vy? V tom prípade máme pre vás zopár tipov na miesta, ktoré sa vám rozhodne oplatí navštíviť.​

 • cestovni-pojisteni-usa
  21. októbra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Cestovanie do USA: Čo vybaviť pred cestou?

  Severná Amerika, predovšetkým Spojené štáty americké, je snom mnohých cestovateľov. Táto krajina je plná nádherných miest, ktoré sa rozhodne oplatí navštíviť. Keď zoženiete lacnú letenku, čo v dnešnej dobe nie je problém, cestovateľský sen sa rýchlo môže stať skutočnosťou. Viete však, na čo by ste pred cestou určite nemali zabudnúť?

 • padajúci dážď a turistka
  15. októbra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Vyhnite sa obdobiu dažďov: Kedy a kam necestovať?

  Dovolenka v exotike je lákavá. Zatiaľ čo u nás vládne upršaná jeseň či zasnežená zima, v exotických krajinách si môžeme užiť horúce slnečné lúče. Aj v prevažne slnečných krajinách sa však striedajú obdobia sucha a dažďov. India, Thajsko, Bali, Zanzibar a iné, viete, v ktorých mesiacoch by ste do týchto krajín nemali cestovať?

 • žena na letisku s kufrom v ruke
  28. septembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Poškodenie alebo strata batožiny leteckou spoločnosťou: Ako postupovať?

  Ak ste niekedy cestovali letecky, viete, že letecké spoločnosti niekedy nemanipulujú s batožinou celkom citlivo. To, že ste docestovali v poriadku do cieľa vy, ešte neznamená, že rovnaké šťastie mal aj váš cestovný kufor. Život vám dokáže poriadne skomplikovať aj stratená batožina. Viete, čo robiť, ak počas cesty došlo k poškodeniu alebo strate batožiny?