lietadlo v oblakoch

Veľké porovnanie: Ceny poistenia pri ceste do zahraničia

14. 5. 2023
|
Dĺžka čítania: 6 min.

Chystáte sa na cestu mimo Slovenska a nechcete zbytočne riskovať? Mnohí na poistenie pri krátkom výlete do zahraničia zabúdajú alebo ho dokonca z dôvodu šetrenia peňazí nechcú. V tomto článku nájdete porovnanie cien cestovného poistenia, ktoré vám ukáže, že jeho vybavenie sa naozaj oplatí.

Poistenie na dovolenku: Prečo sa vybrať na cestu s cestovným poistením?

O výhodách cestovania sa snáď ani nemusíme podrobne rozpisovať. Prináša relax, odstrihnutie sa od každodenných povinností, množstvo nových zážitkov a často aj priateľstiev. Na to, aby ste mohli cestovať naozaj bezpečne, však potrebujete finančné krytie pre prípad ochorenia, úrazu alebo akejkoľvek inej neočakávanej udalosti, ktoré vám môžu skrížiť cestovateľské plány.

Či už cestujete za prácou, vzdelaním, adrenalínovými zážitkami alebo relaxom na pláži, kedykoľvek sa vám môže stať nejaká nehoda. Vďaka cestovnému poisteniu bude riešenie týchto komplikácií jednoduchšie a pre vás ako poistenca aj lacnejšie.

Krytie využijete napríklad pri:

 • strate alebo poškodení batožiny,
 • akútnom ošetrení menších zdravotných problémov,
 • hospitalizácii,
 • následkoch v prípade teroristického útoku,
 • poruche na vozidle v zahraničí.


Vedeli ste, že...

..na cestovné poistenie ponúkajú viaceré poisťovne zľavu, ak u nich máte uzatvorené ďalšie zmluvy?

Cestovné poistenie online

Ak sú vám benefity cestovného poistenia jasné, môžete si zvoliť hneď niekoľko spôsobov, ako ho uzatvoriť. Môžete tak urobiť v pobočke poisťovne, cez SMS alebo cez online. Poistenie cez internet je rýchle, pohodlné, jednoduché, a zároveň vám prináša možnosť si jednotlivé produkty cestovného poistenia porovnať.

Poistenie do zahraničia: Ktoré cestovné poistenie je najlepšie? 

Možnosť poistenia do zahraničia poskytuje svojim klientom väčšina slovenských poisťovní. Ako sa v ich ponukách zorientovať? Aby ste sa nemuseli preklikávať stránky poisťovní, prečítajte si zhrnutie, ktoré sme pre vás pripravili. Porovnali sme pre vás európske cestovné poistenie a poistné produkty pri ceste jednej dospelej osoby na dovolenku v rámci Európy. Trvanie cesty je 10 dní. 


Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť až na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny. A to za veľmi prijateľné ceny.


#1 Allianz

Ak hľadáte základné cestovné poistenie s najlepším pomerom cena – krytie, určite sa oplatí zvážiť ponuky od poisťovne Allianz. Na výlety v Európe si môžete uzatvoriť Allianz cestovné poistenie s balíkom Európa Basic, ktorý kryje náklady na ošetrenie, hospitalizáciu, lieky, lekárske vyšetrenia, prevoz naspäť do vlasti, v prípade náhleho ochorenia alebo úrazu. Cena je pritom iba 6,94 € na 10 dní s krytím liečebných nákladov do výšky 80 000 eur.

Za cenu 12,07 € na 10 dní môžete mať poistenie s neobmedzeným krytím liečebných nákladov. Vďaka týmto číslam má Allianz aktuálne najvýhodnejšie krátkodobé cestovné poistenie do zahraničia, pokiaľ neberieme do úvahy vernostné zľavy pre poistencov.

#2 Axa 

Poisťovňa AXA ponúka tri varianty cestovného poistenia. Axa cestovné poistenie s balíkom Reference za 12,32 eur zahŕňa iba základné poistenie liečebných nákladov s krytím 100 000 eur. Balík Komfort v cene 21,63 eur má dvojnásobné krytie liečebných nákladov a kryje aj úrazy, batožinu a zodpovednosť za škodu. No a napokon, za balík Excelent s najvyšším a najširším krytím zaplatíte 26,46 eur.  

#3 Európska cestovná poisťovňa

Veľmi výhodné ponuky cestovného poistenia nájdete aj v Európskej cestovnej poisťovni. Vďaka špecializácii na tento druh poistenia poskytuje rozumne nastavené balíky služieb za výhodné ceny. 

10-dňový výlet v rámci Európy s poistením liečebných nákladov vás s poistením Liečebné náklady Plus vyjde na 12,14 €. Poistné krytie liečebných nákladov je do 300 000 eur, poistené sú aj letné a zimné športy vrátane poistenia pátrania a záchrany. Ak si k tomu chcete pripoistiť aj batožinu a zodpovednosť za škodu, za poistenie s balíkom Cestovné poistenie Plus zaplatíte 16,14 eur

#4 Kooperativa

Poisťovňa Kooperativa ponúka cestovné poistenie do zahraničia Marco Polo, ktoré si vďaka trom balíkom a širokej škále pripoistení nastavíte presne podľa svojich požiadaviek. 

S balíkom Prima získate poistenie liečebných nákladov s krytím 100 000 eur a poistenie právnej ochrany na 10-dňovú dovolenku v rámci Európy za 11 eur. Dvojnásobné krytie liečebných nákladov, poistenie úrazu i batožiny vám poskytne balík Optimum za 17 eur. Najväčšie krytie poskytuje balík Excelent za 28 €. 

#5 Union

Krátkodobé cestovné poistenie si môžete v poisťovni Union vyskladať z viacerých typov základných poistení. Užitočný balík pozostávajúci z poistenia liečebných nákladov, asistenčných služieb a poistenia úrazu, vás na 10-dňovej dovolenke v rámci Európy vyjde na 12,50 eur. Samozrejme, so širokou škálou pripoistení bude táto suma stúpať. Za poistenie batožiny doplatíte ďalších 7 eur, za zodpovednosť za škodu 1,50 eur. 

#6 Uniqa

Poisťovňa Uniqa tiež ponúka cestovné poistenie v troch balíkoch. S balíkom Basic, ktorý kryje liečebné náklady do 250 000 eur, náklady na záchranu na horách a vo vode, právnu pomoc, asistenčné služby, môžete mať poistenie na 10-dňovú dovolenku v Európe za 12 eur, pričom bežné letné a zimné športy máte v cene. O 6 eur drahší je balík Plus, ktorý zahŕňa aj poistenie batožiny, úrazu a zodpovednosti za škodu, ako aj zmeškanie dopravného prostriedku či oneskorený návrat zo zahraničia. Najvyšší Komfort balík s najširším krytím stojí 25 eur. 

TIP

Nebojte sa využívať asistenčné služby. Poisťovne majú veľa skúseností a rád, vďaka ktorým problémy vyriešite rýchlejšie, lacnejšie a pohodlnejšie.

#7 Wüstenrot

Pri uzatváraní cestovného poistenia W dobrom došli na webe poisťovne Wüstenrot si vyberáte z 3 balíkov krytia. Najnižší S balík vám pokryje len liečebné náklady do 100 000 eur. V prípade 10-dňovej dovolenky v Európe zaň zaplatíte 11 eurV balíku M za 17 eur sa poistné krytie liečebných nákladov zvyšuje na 150 000 eur a zahŕňa aj poistenie úrazu, batožiny, zodpovednosti za škodu a asistenčné služby. Za M balík s najširším krytím zaplatíte 37 eur.

Malá rada na záver

V súvislosti s cestovaním je rozumné pokryť všetky riziká, ktoré sa vám môžu pritrafiť. Myslite preto na cestovné poistenie, vďaka ktorému budete pripravení na všetky nepredvídateľné udalosti vrátane lekárskeho ošetrenia či straty batožiny.  Za cestovné poistenie s dobre nastaveným krytím zaplatíte maximálne 2 € na deň. Denne vás teda nevyjde drahšie ako jedna šálka kávy. Uzatvorenie vám zaberie minimum času, takže naozaj nie je dôvod riskovať cestu do zahraničia bez cestovného poistenia. 


Lívia OvcarčíkováViac článkov autora

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • letenka a cestovný pas
  20. septembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Poistenie storna letenky: Viete, ako na to?

  Tešíte sa na vytúžený oddych v zahraničnej destinácii, letenky máte zakúpené, no zakrátko príde studená sprcha. Náhle ochoriete, prídete o prácu alebo v krajine, ktorú chcete navštíviť, vypuklo nebezpečenstvo. Ak nechcete prísť o všetky peniaze, myslite vopred na poistenie storna letenky.

 • luxusné auto značky Ferrari
  29. augusta 2023|Lívia Ovcarčíková
  Toto sú najdrahšie autá na Slovensku: Koľko stojí ich poistenie?

  Slovenský trh s luxusnými automobilmi tvoria predovšetkým luxusné limuzíny a luxusné SUV. Sú štýlové, rýchle, a z ich ceny sa vám možno zakrúti hlava. Ste zvedaví, ktoré modely luxusných limuzín sú na Slovensku najpredávanejšie? A koľko zaplatia ich majitelia za ich poistenie? Všetko podstatné sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

 • prípojka na vozík
  22. augusta 2023|Daniel Výcha
  PZP prívesného vozíka: Ako postupovať pri zriaďovaní poistenia?

  Zistili ste, že potrebujete na prepravu vecí využívať prívesný vozík? V takom prípade nezabudnite, že aj ten musí mať uzatvorené povinné zmluvné poistenie.Ako si teda vybaviť toto povinné zmluvné poistenie a u ktorých poisťovní ho môžete získať?

 • zver na ceste
  18. augusta 2023|Daniel Výcha
  Ako najúčinnejšie riešiť stret auta so zverou

  Ani ten najlepší vodič, ani najúčinnejší bezpečnostný systém často nedokážu zabrániť stretu automobilu so zverou. Nečakané vybehnutie zveri priamo pod kolesá auta končí neodvratne: na jednej strane smrťou zvieraťa, na druhej strane často rozsiahlym poškodením auta. Ako teda postupovať, ak príde k tejto „nezavinenej“ udalosti?

 • čakanie muža na lietadlo v hale na letisku
  15. augusta 2023|Lívia Ovcarčíková
  5 tipov a trikov, ako nájsť lacné letenky

  Cena leteniek je kľúčom k lacnému cestovaniu. Práve ona totiž spravidla tvorí najväčšiu časť cestovateľského rozpočtu. Dnes už nie je problém zaletieť si na druhý koniec sveta za niekoľko desiatok eur. Ako však takéto lacné letenky nájsť? V nasledujúcich riadkoch sme pre vás spísali niekoľko osvedčených rád, ako pri cestovaní lietadlom ušetriť.

 • poškodení vozidla výtlkom na vozovke
  11. augusta 2023|Daniel Výcha
  Výtlky na cestách: Ako postupovať pri poškodení vozidla

  Na slovenských cestách nie je žiadny problém naraziť kolesom do hlbokého výtlku. Výtlky na cestách sú vo veľkom počte, takže je prakticky nemožné sa im na niektorých úsekoch vyhnúť. Potom ostáva len dúfať, že vaše auto neutrpí akékoľvek škody. Avšak nie vždy končí stret s výtlkom bezpečne. Často je nevyhnutné zastavenie na krajnici a minimálne výmena poškodeného kolesa. Čo teda robiť, ak ste výtlk nepredvídali?

 • obdobi-destu-bali
  07. augusta 2023|Lívia Ovcarčíková
  Cestovanie do Ázie: Aké očkovanie by ste mali absolvovať pred cestou?

  Mnohé ázijské krajiny sú pre nás, európskych cestovateľov, exotikou, ktorá so sebou prináša nielen cestovateľské dobrodružstvá, ale aj ohrozenia, ktoré u nás nepoznáme. Ak sa chystáte na cestu do Ázie, už niekoľko týždňov vopred myslite na ochranu pred najbežnejšími ochoreniami v podobe očkovania.

 • autodoplnky - držiak na mobil
  31. júla 2023|Lívia Ovcarčíková
  6 užitočných vychytávok do auta, ktoré vám uľahčia cestovanie

  Každé auto by malo mať okrem základnej výbavy aj určité doplnky a autopríslušenstvo. Tie poskytujú oveľa vyšší komfort pri cestovaní. V obchodoch nájdete rôzne vychytávky, nie všetky však aj reálne využijete. Viete, ktoré autodoplnky sú pri cestovaní najužitočnejšie?

 • vlny na pláži
  25. júla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Kam na dovolenku v septembri? 5 tipov, kde nájdete letné počasie

  Ak nemáte školopovinné deti, septembrová dovolenka je rozhodne dobrý nápad. Vyhnete sa davom turistov, nafúknutým cenám a užijete si príjemné počasie. Záleží len od vás, či si vyberiete zo slovenských krás alebo vycestujete na dovolenku niekam k moru. Vybrali sme pre vás 5 destinácií, ktoré sú na dovolenku v septembri ako stvorené.

 • dovolenka v Tatrách
  19. júla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Čaká vás dovolenka v Tatrách? Užite si ju bezpečne

  Tatry sú nepochybne jednou z najvyhľadávanejších dovolenkových destinácií Slovákov. Niet sa čomu čudovať, poskytujú predsa vynikajúce príležitosti na rodinné výlety, turistiku, lyžovačky či adrenalínové športy. Plánujete dovolenku v Tatrách aj vy? Užite si ju bez obáv s poistením do hôr.