Poistenia, ktoré sa vám pri lyžovačke určite zídu

Už čoskoro na našich svahoch začne poriadna lyžovačka. Pripraviť sa na ňu neznamená len vybrať lyže z pivnice, ale sa aj zodpovedne chrániť. Preto vám prinášame sumár základných poistení, ktoré je vhodné mať skôr, ako vystúpite na vlek..


Výbava na cesty

Ak budete brázdiť slovenské svahy a to len na vyznačených zjazdovkách, nepotrebujete ani poistenie do hôr, ani cestovné poistenie. Ak už plánujete zahraničné ľadovce, cestovné poistenie je nutnosťou. Ak by ste radi skúsili napríklad aj mimoterénne zjazdy, pripoistenie rizikových športov je nutnosťou.

Spočítať
ceny

Úrazy

Úrazy sa môžu stať aj tým, ktorí sú ovenčení všemožnými ochrannými prostriedkami. Preto je úrazové poistenie prakticky bežnou výbavou lyžiara. Tu je vhodné zistiť, do akej miery je úrazové poistenie u vás aktuálne. Mnoho ľudí má nejakú úrazovú poistku dlhé roky, alebo ako súčasť životného poistenia a napríklad poistná suma už nezodpovedá realite. Prípadne nekryje také situácie ako vyplatenie hypotéky v prípade invalidity následkom úrazu a podobne. Preverte si preto, aké a ako spoľahlivé úrazové poistenie máte.


Poistenie lyžiarskeho výstroja

Ide o špecifický produkt. Niekedy ho práve pre lyžiarov ponúkajú poisťovne ako bonus k cestovnému poisteniu, niekedy stojí pár centov navyše, ale vďaka nemu máte lyžovačku v suchu. Teda ak vám náhodou zmizne výstroj, alebo lyže. Samozrejme, že to neplatí na situácie, ak ich necháte niekde bez dozoru pri hoteli, no drahé kúsky zlodeji vedia vypáčiť aj zo zamknutého priestoru na aute. V takom prípade oceníte refundáciu výstroja z poistenia.


Zodpovednosť za škodu

Ide o veľmi dôležitý druh poistenia a všeobecne sa volá poistenie občianskej zodpovednosti. Kryje napríklad situácie, kedy vytopíte suseda počas vašej neprítomnosti, ale aj to, ak niekomu aktívne spôsobíte škodu, či úraz napríklad na svahu. Toto poistenie naberá na dôležitosti. Aj preto, že najmä v zahraničí sú už ľudia právne dostatočne podkutí, aby si dokázali od niekoho, kto im spôsobí ujmu, vymáhať vysoké čiastky odškodného, trvalé následky, zničené veci a podobne. Pred tým, aby vás niekto doslova za vašu nepozornosť vyžmýkal, vás môže uchrániť poistenie.Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 3