Päť dôvodov, prečo sa oplatí tento rok dovolenkovať na Slovensku

Letná dovolenka na Slovensku nie je vôbec zlý nápad. Dokonca môže byť zaujímavejšia aj dobrodružnejšia ako vylihovanie niekde na preplnenej chorvátskej pláži, kde sa aj tak len kúpete, slníte a domov si donesiete pár fotiek a spálenú pokožku.

Spočítať ceny  

Pamiatky UNESCO

Slovensko sa má čím pochváliť. A hoci mnoho Slovákov už precestovalo kus sveta, tak ešte ani neprešli všetky zaujímavé miesta našej krajiny. Na zozname UNESCO sú také skvosty ako napríklad Bukové pralesy Karpát v Národnom parku Poloniny a Vihorlat v Chránenej krajinnej oblasti, Vlkolínec, Banská Štiavnica, Levoča a množstvo ďalších krásnych miest. Je tu čo spoznávať, načerpať krásne zážitky, spoznať našu krajinu aj históriu. Navyše skoro všade sa dostanete autom, alebo hromadnou dopravou.

 

Prívetivé ceny

Hoci Slovensko nepatrí k najlacnejším krajinám sveta, stále sme tu doma a v princípe nikde nebudete platiť viac ako v rodnom meste. Jasné, že na vychytených turistických trasách, či v turisticky atraktívnejších mestách sú ceny vyššie, no rozhodne nie tak vysoké, aby ste si nemohli dovoliť napríklad zmrzlinu, či pizzu.

 

Slovensko má všetko

Do zahraničia chodíme zväčša za pamiatkami alebo za kúpaním. Za horami alebo poznaním. Na Slovensku máme všetko. Dostatok turistických chodníkov, ktoré vám vystačia na celý život. Zaujímavé aquaparky aj prírodné nádrže. Skvelú históriu, múzeá, pamiatky. Stačí si vybrať. Nemusíte mať toto leto len jeden druh zážitkov. Môžete mať všetky.

 

Rozumiete

Už len pri malom výlete napríklad zo Štúrova do Ostrihomu zistíte, že jazyková bariéra nie je vôbec príjemná. Neustále sa dohadovať, hľadať slovíčka, správne vety, pretože hoci môžete vedieť super anglicky, na druhej strane to nemusí byť tak skvelé. Doma nehrozí, že si nebudete vedieť vypýtať lístky, jedlo, že nebudete vedieť reklamovať tovar, alebo služby. Dohovoriť sa rodnou rečou je určite jedna z výhod dovolenky doma.

 

Výhodné balíčky poistenia

Dovolenkovať na Slovensku je výhodnejšie aj vzhľadom na poistenie. Nepotrebujete cestovné poistenie svet ani Európa. No na druhej strana, ak plánujete spoznávať slovenské hory, nezabudnite na poistenie do hôr. To začína už približne od úrovne jedného eura a pri nákladoch napríklad na zásah horskej služby je to zanedbateľná suma. Ak sa chcete venovať aj rizikovým športom, vtedy je vhodné využiť aj pripoistenie na škody, ktoré by vznikli práce v dôsledku vykonávania rizikových športov a činností, rizikových povolaní alebo výkonnostných športov. Aj pri tomto type poistenia na Slovensku ušetríte v porovnaní s rovnakým krytím vo svete.

Spočítať ceny

Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2