Právnik v rámci PZP. S čím všetkým vie poradiť?

Predstavte si, že sa vám stane nehoda a vy zrazu neviete, čo robiť. Zákony, paragrafy, právnické kľučky. Nebodaj od vás niekto začne vymáhať bolestné, odškodné, ušlý zisk. Žijeme v spoločnosti, kde zdatný právnik dokáže veľmi elegantne manévrovať a neznalý človek môže utrpieť. Preto sa čoraz viac ľudí rozhoduje pre poskytnutie právnej pomoci. Takúto službu môžete mať od poisťovne aj k PZP.


Asistencia, ktorá pomôže

Povinné zmluvné poistenie je určené pre nehody a pre riešenie problémov pre ľudí, ktorí sa ocitli v dopravnej nehode. Čoraz viac poisťovní si však uvedomuje, že účastníci nehody potrebujú pomoc nielen finančnú, ale aj právnu. Preto sa niektoré poisťovne v konkurenčnom boji snažia pripraviť pre klientov komplexný servis. „Zvlášť v prípade PZP, kde cítiť konkurenčné prostredie predovšetkým v oblasti ceny, sa snažíme ponúknuť viac – zohľadniť dopady konkrétnych udalostí na človeka a čo najviac mu v ťažkej situácii pomôcť,“ hovorí generálny riaditeľ UNIQA Poisťovne Martin Žáček. Právne služby patria v vysoko obľúbeným a to aj za hranicami. S právnym krytím však začína mať skúsenosť čoraz viac Slovákov.

Spočítať
ceny

Pomoc v správnej chvíli

Nárok na základnú právnu asistenciu ponúkajú poisťovne k PZP často už základných asistenčných službách. To vedia ukázať internetové kalkulačky a porovnávače. V takomto zastúpení je obvykle základná pomoc, ako sa zachovať, čo podpisovať, alebo ako postupovať správne v prípade nehody. Vo vyššom poistení je napríklad možnosť, že právnik za vás celú záležitosť prevezme. Služba je dsotupná nonstop nielen v rámci Slovenska ale v celej EÚ a v niektorých ďalších štátoch mimo EÚ. Čo sa zíde hlavne pri problematických situáciách za hranicami, kde platia iné právne predpisy ako na Slovensku.


Čo všetko urobí právnik?

Ak uvažujete o voľbe správneho PZP, možno vám pomôže pri výbere práve aj právna asistencia. Niekde ako doplnková služba, inde ako príplatková. Či sa oplatí? Odpovedať si musí každý sám, no obvykle právnik vodičovi dokáže pomôcť so širokou spleťou problémov ako napríklad:

  • preklad právnych dokumentov,
  • tlmočenie pri komunikácii s políciou a úradmi v zahraničí,
  • právna pomoc v súvislosti s priestupkom alebo po dopravnej nehode,
  • vymáhanie náhrady škody,
  • riešenie samotných sporov,
  • priestupkové, správne a trestné konanie,
  • zabezpečenie svedectiev

Asistencia aj pri nespokojnosti

Právne poradenstvo v rámci PZP nekončí realizáciou plnenia. Právne služby je možné využívať aj keď bolo ublížené vám. Napríklad pri krátení poistného plnenia, ak vinník svoju vinu priznal, no jeho poisťovňa nechce uhradiť plnú výšku škody, alebo vás právnik zastúpi aj pri nekvalitnej oprave vozidla. Jednoducho v rámci PZP tak máte istotu právnej pomoci vo všetko, čo súvisí s vozidlami a situáciou, ktorá sa vám stala.Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2