Červené auto na ceste

Povinné zmluvné poistenie (PZP) je jedna z prvých vecí, ktoré musíte riešiť po kúpe nového auta. Na rozdiel od havarijného poistenia je zo zákona povinné a musí byť uzatvorené, aby ste vozidlo vôbec mohli prihlásiť. Väčšina slovenských poisťovní poskytuje možnosť uzatvorenia PZP. V článku nájdete prehľad dostupných ponúk.

Allianz

Poisťovňa Allianz pri príprave ponuky PZP pre svojich klientov zvolila systém balíkov služieb. Konkrétne máte na výber zo štyroch úrovní krytia. Pokiaľ si chcete uzatvoriť iba PZP, bude vás zaujímať najmenší z balíkov. Zvyšné tri obsahujú aj formu havarijného poistenia.

Určite oceníte jednoduchosť a pohodlie pri vybavovaní zmluvy. Na webe poisťovne Allianz vyplníte údaje o vozidle, zvolíte balík a v priebehu pár minút môžete mať všetko dohodnuté. Najlepšie na tom je, že PZP aj havarijné poistenie budú v jednej zmluve.

UNIQA

PZP Auto & Voľnosť od poisťovne UNIQA okrem rozsiahleho krytia poskytuje množstvo benefitov. Napríklad máte nárok na viaceré cenové zvýhodnenia, ak splníte stanovené podmienky. Na zľavu z poistného sa môžu tešiť aj vodiči z menších miest, alebo ak máte bezškodový priebeh, môžete platiť až o 50 % menej.

Limity poistného plnenia sú nastavené nasledovne:

  • 5,24 milióna eur za škody na zdraví,

  • 1,05 milióna eur za škody na veciach, právne zastupovanie a ušlý zisk.

ČSOB

Túto spoločnosť možno poznáte hlavne vďaka bankovým produktom, ale pôsobí aj v oblasti poistenia. Oplatí sa vám to vedieť hlavne vtedy, keď u nich máte založený účet, alebo využívate iné služby. Pre túto skupinu klientov ponúka ČSOB povinné zmluvné poistenie so zľavou vo výške 5 %.

V závislosti od bezpečnostnej výbavy vášho vozidla môžete za poistenie platiť až o 7 % menej. Na výber máte z dvoch úrovní poistného krytia:

  • štandard – 6,07 mil. eur za škodu na zdraví a 2 mil. eur za škodu na veci a ušlý zisk,

  • nadštandard – 7 mil. eur za škodu na zdraví a 7 mil. eur za škodu na veci a ušlý zisk.

TIP

Na výslednú cenu PZP vplýva veľké množstvo faktorov. Najlepšie preto urobíte, ak využijete online porovnanie cien a podľa toho si vyberiete najvýhodnejšiu ponuku.

Generali

Podobne ako Allianz, aj poisťovňa Generali pre svojich klientov pripravila poistenie vo forme balíkov. Základný balík je iba PZP s asistenčnými službami. V ďalších sa k nemu pridávajú rôzne prvky havarijného poistenia.

Generali svojim klientom ponúka benefity, ako napríklad rôzne možnosti hlásenia poistnej udalosti, zohľadnenie bezškodového priebehu či široká škála asistenčných služieb 24/7. Pohodlie klienta zabezpečuje aj možnosť výberu pri uzatváraní PZP – vyberiete si, či vám viac vyhovuje osobne, telefonicky, alebo online.

Groupama

Pri PZP od poisťovne Groupama treba spomenúť ich asistenčné služby a zľavy. V prípade nehody vám pomôžu služby Geolink a Digitálny odťah. Vďaka Geolinku vás vyslaný technik nájde, aj keď nebudete vedieť, kde presne ste. Digitálny odťah umožňuje sledovať odťahovku na ceste k vám na mape v reálnom čase.

Pri uzatváraní PZP od Groupama budete platiť menej, ak ste z vidieka či malého mesta. Poisťovňa ponúka aj zľavu:

  • 5 % pre rodičov detí do 15 rokov,

  • 15 % pre vodičov s bezškodovým priebehom,

  • 10 % pre klientov, ktorí majú v Groupama uzatvorené aj iné poistenie.

Vedeli ste, že...

… v roku 2020 na trhu s PZP dominovala poisťovňa Kooperativa? Ich ponuku PZP podľa prieskumu využilo 24,86 % vodičov.

Komunálna poisťovňa

PZP v ponuke Komunálnej poistenie síce v ničom veľmi nevyniká, no určite ani nesklame. Môžete si k nemu vybrať z rôznych prvkov havarijného poistenia, ktoré budú kryť vaše auto, batožinu či posádku v prípade nehody.

V cene PZP dostanete aj širokú škálu asistenčných služieb na Slovensku a v zahraničí. Ako pri väčšine poistení, aj v tomto prípade budete mať nárok na zľavu pri bezškodovom priebehu.

Kooperativa

V Kooperative si pri uzatváraní PZP vyberáte z dvoch možností poistných limitov:

  • PARTNER – 5,24 mil. eur na škody na zdraví a 1,05 mil. eur na náhradu vecných škôd a ušlého zisku,

  • EUROPARTNER – 5,24 mil. eur na škody na zdraví a 2,05 mil. eur na náhradu vecných škôd a ušlého zisku.

Užitočnou službou je aplikácia Kooperativa Help, ktorá do chaotickej situácie po nehode prinesie prehľadné inštrukcie. Nájdete v nej informácie, ako postupovať pri havárii aj možnosť privolania asistencie.

Union

V Unione vybavíte PZP rýchlo, jednoducho a bude vás spoľahlivo kryť. Vyniká najmä flexibilitou – poistenie si môžete nastaviť presne podľa vašich potrieb. Na výber máte z veľkého množstva pripoistení a dodatkových služieb.

V jednoduchom a prehľadnom formulári si online vypočítate cenu za vaše PZP. Ak sa vám bude páčiť, môžete si ho hneď aj uzavrieť. Všetky potrebné dokumenty vám budú ihneď zaslané na email.

Wüstenrot

PZP od Wüstenrot poteší hlavne rodičov, ktorí nechcú v prípade nehody zbytočne stresovať svoje deti. V rámci služieb táto poisťovňa poskytuje preplatenie odvozu taxislužbou, ak v havarovanom aute boli deti.

Z hľadiska ceny bude toto PZP výhodné pre ľudí, ktorí už sú klientmi poisťovne Wüstenrot. V závislosti od počtu ďalších zmlúv, ktoré u nich máte uzatvorené, môžete na PZP získať 5 alebo 10-percentnú zľavu.

  Povinné zmluvné poistenie

Zhrnutie

V tomto článku sme vám síce predstavili ponuky na PZP od slovenských poisťovní, no pri jeho uzatváraní určite odporúčame využiť online PZP kalkulačku. V priebehu pár minút budete presne vedieť, ktorá z nich je najvýhodnejšia pre vás a vaše auto.

Články súvisiace s týmito výrazmi:

Hľadáte výhodné povinné zmluvné poistenie pre vaše auto? Prečítajte si prehľadné porovnanie PZP, ktoré aktuálne ponúkajú slovenské poisťovne.