Povinné zmluvné poistenie online. Prečo sa oplatí?

Automobil

Hľadáte to najvýhodnejšie povinné zmluvné poistenie? Tento typ poistenia dnes ponúka hneď niekoľko poisťovní. A hoci sa ich poistné produkty navzájom odlišujú, môžete si ich porovnať veľmi jednoducho, ak využijete online kalkulačku. 

PZP offline či online?

Povinné zmluvné poistenie (PZP) ponúkajú v súčasnosti tieto poisťovne:

 

Medzi poistnými produktmi týchto poisťovní však existujú značné rozdiely. A to nielen v cene, ale aj v rozsahu poistného krytia, poistných limitoch a podobne. Ak nechcete strácať čas návštevami pobočiek a zisťovaním najlepšej ponuky, urobte si PZP porovnanie online. 

PZP online - neviete, ako na to?

Postup uzavretia PZP online je veľmi jednoduchý. 

  1. Vyplníte online formulár. Zadajte základné údaje o vozidle a jeho vlastníkovi. Pre urýchlenie procesu si pripravte technický preukaz vozidla a občiansky preukaz.

  2. Vyberiete si najvýhodnejšiu ponuku. Internetová kalkulačka vám ponuky poisťovní porovná a vy si vyberiete tú, ktorá najviac zodpovedá vašim predstavám. Nerozhodujte sa však len na základe najnižšej ceny, ale berte do úvahy tiež rozsah poistenia, poistné limity či prípadné doplnkové pripoistenia.

  3. Objednáte si poistné. Po tom, ako ste si vybrali najvhodnejšie poistenie, kliknite na tlačidlo Uzavrieť poistenie. Do poisťovne sa odošlú údaje o PZP poisteného vozidla a zmluvu uzatvoríte s poisťovňou na diaľku.

  4. Zaplatíte poistné. Poistné môžete uhradiť buď jednorazovo na celý rok alebo v štyroch rovnomerných splátkach

  5. Preberiete si doklady. Po tom, ako uhradíte platbu, vám do vašej e-mailovej schránky budú doručené doklady vrátane dočasnej zelenej karty, ktorou sa môžete preukazovať dovtedy, kým vám nepríde zelená karta poštou. Spolu s ňou vám bude doručená aj poistná zmluva. Váš podpis je nahradený zaplatením poistného. 

Celý proces je veľmi intuitívny a pohodlný, trvá len niekoľko minút a prináša vám aj množstvo ďalších výhod. 

Výhody PZP online

1. Jednoducho z pohodlia domova

Na výber toho správneho PZP vášho automobilu nepotrebujete nič špeciálne. Stačí, keď do formulára zadáte ŠPZ-tku, prípadne niekoľko základných údajov z technického preukazu. Výkon motora, značku a model auta, vek auta. Vaše auto či motorku si tak môžete poistiť bez toho, aby ste museli opustiť pohodlie svojho gauča - jednoducho s mobilom v ruke či s notebookom na kolenách. 

2. Najvýhodnejšia ponuka

Aj vy si radi vyberáte z niekoľkých ponúk? Viac ako dve či tri poisťovne ste však doteraz určite osobne nenavštívili. V prípade online porovnania však máte všetky poisťovne na jednom mieste. Vo väčšine prípadov dokonca týmto spôsobom získate výhodnejšiu cenu ako na pobočke. A algoritmy vám celkom určite dokážu nájsť aj najlacnejšiu ponuku na trhu, ktorá vám pomôže ušetriť nemalé peniaze.  

3. Bezplatne a nezáväzne

To, že si tieto ceny cez internet porovnávate, sa navyše k ničomu nezaväzujete. Porovnanie je bezplatné a nezáväzné

4. Rýchlosť zaručená

Pri poistení online vám algoritmy na základe vami zadaných parametrov porovnajú stovky ponúk povinného ručenia už za niekoľko minút. Po odoslaní sa zmluva okamžite spracuje a hneď potom, ako poistenie zaplatíte, poistenie nadobúda platnosť. Nielenže tak šetríte čas, ktorý by ste strávili na pobočkách poisťovní, ale poistenie môžete uzatvoriť naozaj okamžite

5. Dostupnosť kedykoľvek

Spomenuli ste si na poistenie o polnoci? Žiadny problém! Poistenie online je tu pre vás totiž 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Nemusíte sa tak prispôsobovať otváracím hodinám poisťovní.  
A ešte jedna malá rada na záver: Skôr, ako sa pustíte do porovnávania PZP, zvážte, či spolu s PZP nechcete online uzatvoriť aj havarijné poistenie. V prípade, že si zjednáte oba typy poistenia u jednej poisťovne, môžete na poistnom ušetriť.

Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2