Povinné zmluvné poistenie pre autá Volkswagen

Logo Volkswagen

Volkswagen je jedným z najväčších automobilových koncernov na svete a dlhodobo aj najväčšou európskou automobilkou. Z jeho produkcie vychádzajú nielen vozidlá značky Volkswagen, ale aj Škoda, Audi, Bentley, Porsche či Lamborghini.  

Ľudové vozidlo Volkswagen 

Nápad vytvoriť ľudové vozidlo, čo aj názov Volkswagen v preklade znamená, patril Adolfovi Hitlerovi. Práve on chcel vytvoriť lacný automobil, ktorý by si v Nemecku mohol dovoliť každý pracujúci občan. Automobil mal byť skonštruovaný tak, aby odviezol dvoch dospelých a tri deti a aby dosahoval - na tú dobu veľmi slušnú - maximálnu rýchlosť 100 km/h. Zostrojenie ľudového vozidla dostal ešte v roku 1934 na starosť Ferdinand Porsche

Spočítať ceny PZP pre Volkswagen

Následne 28. mája 1937 vznikla automobilka pod názvom Gesellschaft zur Vorbereitung des Deutschen Volkswagens (v preklade Spoločnosť pre prípravu nemeckého ľudového vozidla), ktorá o rok neskôr dostala názov Volkswagenwerk GmbH. Jej veľkolepé plány však radikálne zmenila druhá svetová vojna a vozidlá začala masovo vyrábať až po nej, a to už pod britským patronátom.  

Dieru do sveta spravil VW svojím Chrobákom v roku 1945 - legendou, ktorého výroba pretrvala až 65 rokov. Začiatkom 70. rokov to boli modely Passat a Golf, ktoré dodnes patria k najpredávanejším. A to samozrejme nie je všetko. V portfóliu značky Volkswagen nájdeme aj ďalšie osobné a úžitkové vozidlá, ako Polo, Up!, Sharan, Touran, Transporter, Caddy a ďalšie.    

PZP Volkswagen 

V súčasnosti poskytuje povinné zmluvné poistenie pre vozidlá značky Volkswagen viacero slovenských poisťovní. Jednotlivé poistné produkty sa však navzájom odlišujú.  

Cena PZP samozrejme závisí od konkrétnej značky a modelu, ktorú vlastníte a tiež od objemu a výkonu motora, roku výroby, hmotnosti vozidla a ďalších parametrov. Platí napríklad aj to, že: 

  • Výška PZP je o to vyššia, čím je vyššia motorizácia vozidla. Ak má vozidlo silnejší motor, tým väčšiu škodu dokáže teoreticky spôsobiť.  
  • Poistka sa zvyšuje aj v závislosti od veľkosti vozidla. Od nej totiž závisí, či bude spôsobovať parkovacie škody, či niekoho oškrie v užších uličkách a podobne. 
  • Vozidlá sa poisťujú na novú cenu. Znamená to, že nech vlastníte akýkoľvek model značky Volkswagen, bude poistený na sumu, za ktorú sa predával ako nový v danom roku. 
 

Chcete si vybrať skutočne to najvýhodnejšie PZP pre vaše auto značky Volkswagen? Porovnajte si ponuky viacerých poisťovní cez internet. A ak chcete skutočne ochrániť hodnotu vášho vozidla, nezabudnite ani na uzavretie kvalitného havarijného poistenia.  

Spočítať ceny PZP pre Volkswagen
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 7