Povinné zmluvné poistenie pre autá Mitsubishi

Logo Mitsubishi

Mitsubishi je jednou zo značiek, ktoré sa okrem výroby áut, orientujú aj na produkciu iných výrobkov. K nim sa radia napríklad lode či lietadlá. Závody spoločnosti následne zahŕňajú i spracovanie plynu, ropy či výrobu olejov. Môžeme tak povedať, že automobilka nezaháľa a funguje na viacerých trhoch naraz.  

Začiatky Mitsubishi sa datujú do roku 1870, kedy japonský podnikateľ Yataro Iwasaki založil malú námornú spoločnosť. Jej znak obsahoval tri dubové listy a názov bol Tsukumo shokai. Neskôr, v roku 1875, sa zmenil znak aj názov. Listy, s povestnými ostrými hranami inšpirovali nové meno. V japončine totižto Mitsu znamená tri a hishi kosoštvorec.  

Spočítať ceny PZP

Prvé sériovo vyrábané vozidlo sa objavilo až v roku 1917. Bol ním Model A, ktorý disponoval siedmimi miestami a pod kapotou mal 35 koní. Ľudia si vozidlo zamilovali, čo viedlo k tomu, aby automobilka pracovala na ďalších. K dnešným obľúbeným modelom sa radia napríklad Space Star, Eclipse Cross, Outlander či Outlander Phev.  

Mitsubishi PZP  

Pri kúpe vozidla značky Mitsubishi nezabúdajte na jednu povinnosť. Je ňou povinné zmluvné poistenie, známe pod skratkou PZP. Uzatvoriť ho musíte zo zákona. V prípade, že by ste tak neurobili, vás čaká pomerne vysoká ponuka. Vyšplhať sa môže až do výšky 3320 €.  

Hlavnou úlohou Mitsubishi PZP je vyplatenie vami spôsobených škôd poškodenej osobe. To znamená, že pri nehode alebo inej nepríjemnej situácií nebudete musieť nič doplácať. O všetko sa postará poisťovňa, v ktorej ste zmluvu uzatvorili.  

Na preukázanie platného povinného zmluvného poistenia slúži zelená karta. Mali by ste ju mať vždy pri sebe.  

Cena Mitsubishi PZP  

Mitsubishi vozidlá sú spravidla väčšie. Preto očakávajte, že si pri PZP priplatíte. Jeho cena nie je presne stanovená. Každá poisťovňa vám vypočíta inú ponuku. Dôležitým parametrom je však spomínaná veľkosť a hmotnosť vozidla. Väčšie modely dokážu spraviť viac škôd, ako menšie.  

Veľmi dôležitým faktorom je aj motorizácia vozidla. Platí tu priama úmera. Čím je auto výkonnejšie, tým bude PZP drahšie. Pre poisťovne sú takéto autá nebezpečnejšie ako tie s nižším výkonom. Cenu vie ovplyvniť rok výroby. Nové autá sú lacnejšie, staršie zas drahšie. Časom, približne po 10 - 12 rokoch, začne suma znova klesať. 

Spočítať ceny PZP
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 7