Povinné zmluvné poistenie pre autá Lexus

Logo Lexus

Od založenia v roku 1989 bol Lexus značkou zameranou na výrobu luxusných áut. 

  • najnovšie modely značky Lexus majú v kabíne zabudovaný systém Nanoe, ktorý zvlhčuje vzduch a odstraňuje zápach
  • Lexus pochádza z Japonska, ale ich prvé auto tam bolo predané až 16 rokov po spustení predaja na trhu v USA
  • 95% Lexusov predaných vo Veľkej Británii sú vozidlá s hybridným pohonom

 

Vedeli ste o značke Lexus, že…

...sa spomedzi luxusných automobiliek považuje za najpopulárnejšiu medzi vodičmi?

Dosiahla to vďaka skvelej práci s potrebami a túžbami ich zákazníkov. Lexus je luxusnou divíziou značky Toyota. Každý majiteľ Toyoty si na svojom aute váži jeho spoľahlivosť, kvalitu, výhodnú spotrebu a dobrý pomer cena-kvalita. Lexus sa tieto vlastnosti snažil aplikovať aj na svoje modely. Keď sa dnes pozriete na zastúpenie luxusných značiek na cestách, pochopíte že sa mu to naplno podarilo.

Bezpečnostné systémy Lexus

Výsledkom vývoja technológií v oblasti bezpečnosti je Lexus Safety System+ 2.5. Ide o balíček systémov, ktoré sledujú dianie okolo auta. V prípade potreby dokážu reagovať na nebezpečenstvo s cieľom zvýšenia bezpečnosti posádky aj okolia.

Balíček zahŕňa rôzne funkcie - od jednoduchých „pasívnych“ až po zložitejšie, ktoré vedia zasiahnuť do riadenia. Udržiavanie vozidla v pruhu alebo adaptívny tempomat sa v dnešných luxusných autách považujú za samozrejmosť. Avšak Lexus sa môže pochváliť aj výborným Pre-Collision systémom, ktorý pripraví auto na prudké brzdenie, prípadne začne brzdiť automaticky.

Nájdite výhodné PZP pre váš Lexus. Pokryje poškodeným škody, ak náhodou Lexus Safety System+ ani vodič nestihne nehode zabrániť.

Porovnať PZP

Vyhýbajte sa krízovým situáciám

Nikto nechce byť účastníkom dopravnej nehody, ale niekedy však nie je na výber. Práve preto treba mať uzatvorené PZP, ktoré vám poskytne krytie v prípade spôsobenej škody. Aby ste sa nehodám vyhli, pripomeňte si základné rady k bezpečnej jazde.

Najdôležitejšie je venovať pozornosť riadeniu a dianiu okolo auta. Vozidlá dnes síce majú veľa radarov a kamier, ale tie vás ako vodiča nedokážu naplno zastúpiť. Mobil za jazdy radšej ani neberte do ruky. Dbajte na to, aby ste neboli unavení - znížite tak svoj reakčný čas. Tiež je dôležité nezabúdať na údržbu vozidla. Čisté svetlá, umyté čelné sklo, kvalitné pneumatiky… To všetko sa prejaví na vašej schopnosti zvládať krízové situácie v doprave.

Prečo je dobré mať PZP?

Prvým dôvodom je, že je to zákonná povinnosť. Bez PZP nemôžete vozidlo používať v premávke. Ak si ale zmluvu PZP správne nastavíte, môže pre vás byť viac než len odškrtnutou položkou na zozname povinností.

K PZP si viete pripoistiť rôzne časti vozidla, alebo doplatiť za užitočné služby. Veľmi obľúbené sú napríklad pripoistenie čelného skla, pripoistenie parkovacích udalostí, alebo pripoistenie živelných udalostí. Poisťovne dnes poskytujú aj možnosť asistenčných služieb v prípade poruchy, či nehody.

Pozrite si prehľad ponúk PZP, aby ste aj vy mali poistenie nastavené na váš konkrétny Lexus.

Porovnať PZP
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 7