Povinné zmluvné poistenie a havarijné poistenie pre autá Lexus

Logo Lexus

Pod názvom Lexus sa skrýva luxusná automobilová divízia spoločnosti Toyota. Počiatky automobilky Toyota siahajú omnoho hlbšie do minulosti, jej luxusný brand Lexus je ale stále pomerne mladý – na trh bol uvedený v roku 1989. Lexus sa rýchlo stal najpredávanejšou japonskou značkou luxusných automobilov. Prvý model bol predstavený na Severoamerickej medzinárodnej automobilovej výstave v Detroite. Išlo o Lexus LS400 a dá sa povedať, že sa mu podarilo verejnosť aj odborníkov presvedčiť o svojich kvalitách. Chválu si vyslúžil najmä pre svoju nízku hlučnosť, skvele vyladený interiér, výkon, spotrebu a aj cenu.

Spočítať
ceny

Pod značkou Lexus sa ale nepredávajú len luxusné sedany. V 90. rokoch prišli prvé modely športového charakteru. Prvé športové kupé Lexus uviedol na trh pod označením SC400. O niečo neskôr sa začal predávať aj model ES300, z ktorého sa vykľul najpredávanejší model Lexusu v 90. rokoch. Neskôr pribudli aj prvé SUV modely. Zaujímavosťou je, že v domácom Japonsku vychádzali až do roku 2005 všetky modely pod značkou Toyota. Až od spomínaného roku tam Lexus pôsobí ako samostatná značka.


PZP a havarijné poistenie pre Lexus

Lexus patrí medzi luxusné značky a aj na Slovensku sa mnohí neodolali jeho prednostiam. Ak aj vy patríte medzi tých, ktorým učarovala japonská precíznosť, určite si nezabudnite uzatvoriť povinné zmluvné poistenie. Je to vašou zákonnou povinnosťou. Pri prémiovej značke, akou Lexus určite je, by nebolo vhodné podceniť ani havarijné poistenie. Vaše auto tak bude zabezpečené proti poškodeniu, vandalizmu alebo odcudzeniu. Najlepší spôsob, ako nájsť výhodné poistenie pre Lexus, je online kalkulačka. Po zadaní potrebných údajov si vyberiete ponuku, ktorá vám bude vyhovovať najviac. Tak neváhajte a poistite si svoj Lexus výhodne!

Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2