Povinné zmluvné poistenie pre autá Lancia

Logo Lancia

Z talianskeho pretekárskeho okruhu rovno na slovenské cesty. V čom je symbol luxusného vozidla celebrít stále in a v čom už naopak pokrivkáva? 

  • počas prvej svetovej vojny musela spoločnosť Lancia vyrábať nákladné a obrnené vojenské vozidlá
  • od roku 1907 bola väčšina modelov Lancia označovaná písmenami gréckej abecedy
  • model Lambda bol prvým automobilom na svete s nezávislým zavesením predných kolies, oceľovou samonosnou konštrukciou a motorom V4
 

Vedeli ste o značke Lancia, že…

… nebyť toho, že zakladateľa značky Vincenza Lanciu vyhnal otec z domu, by legendárna talianska značka nikdy nevznikla? Vincenzo mal vtedy 12 rokov a otca nahnevalo, že odmietol študovať za advokáta.

Mladý Vincenzo Lancia skončil na internáte, svoj prístup k štúdiu však nezmenil. Omnoho viac než učebnice ho zaujímali stroje

Všetok svoj voľný čas trávil v neďalekom rodinnom podniku, zaoberajúcom sa výrobou bicyklov, automobilových komponentov a neskôr aj prvých automobilov

O pár rokov neskôr sa stal účtovníkom vo Fiate a onedlho aj pretekárskym reprezentantom tejto automobilky. 

V roku 1906 založil spolu so strýkom Claudiom Fogolinem vlastnú automobilovú továreň. Od toho dňa sa začínajú písať dejiny značky Lancia

Bezpečnosť Lancie

Zabezpečenie Lancie môžeme označiť za štandardné. Na jazdu v meste je postačujúce, ale čo na diaľnici? 

Jediná súčasne vyrábaná Lancia má označenie Ypsilon a vyrába sa od roku 1995. Chráni vodiča štyrmi airbagmi. Za príplatok môžete získať ďalšie. 

Systém elektronického riadenia stability (ESC) stabilizuje vyváženie vozidla a optimalizuje jazdné vlastnosti. Pozostáva z funkcií Hill Holder a ASR. 

Hill Holder vám asistuje pri rozjazde do kopca. ASR minimalizuje prešmykovanie pneumatík pri rýchlej akcelerácii. 

Súčasťou štandardnej výbavy, ktorú ocenia predovšetkým rodiny s malými deťmi, je sériovo vyrábaný úchyt na detskú sedačku

Porovnať PZP pre Lanciu

Bezpečnosť na cestách

Slovenské štatistiky z roku 2020 varujú aj majiteľov Lancie: Bezpečnosť vášho auta je na mestských uliciach vystavená veľkému tlaku. 

Pred haváriou vás nemusí zachrániť ani to, že sa budete poctivo vyhýbať všetkým rýchlostným cestám. Najväčšie riziko číha práve v mestách. Až 73 % dopravných nehôd v roku 2020 sa udialo v obci. 

Najčastejšou obeťou dopravných nehôd sú vodiči osobných automobilov (59 %).

PZP

Drobné kolízie sú na cestách bežné. Dnes ste obeťou vy, zajtra budete možno vinníkom. Je dobré postarať sa o to, aby boli všetci poškodení riadne vyplatení. 

K tomu slúži PZP. Keď si skratku rozmeníme na drobné, dostaneme povinné zmluvné poistenie. Ako už napovedá názov, je zo zákona povinné. 

Jeho cena závisí od motorizácie vášho vozidla, jeho hmotnosti, rozmerov, modelu, značky a roku výroby. 

Spravte si online porovnanie cien PZP tu a teraz

Porovnať PZP pre Lanciu
 
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 7