Povinné zmluvné poistenie pre autá Bugatti

Logo Bugatti

Keď hovoríme o cenách automobilov, len ťažko dnes nájdeme drahšie vozidlo ako Bugatti. Bugatti je značkou tých najluxusnejších áut na svete - vrátane najdrahšieho auta sveta. 

Bugatti má starú i novú históriu 

Históriu Bugatti začal písať taliansky nadšenec Ettore Bugatti, a to viac ako pred 100 rokmi. Prvý prototyp automobilu vytvoril tento mladý konštruktér ešte v roku 1901. A to bez akéhokoľvek technického vzdelania. To pravé Bugatti skonštruoval však až o sedem rokov neskôr v kôlni svojho domu. V roku 1910 vznikla spoločnosť Bugatti. 

Spočítať ceny PZP

Hoci značku Bugatti niesli spočiatku najmä športové vozidlá, popri nich vznikali aj luxusné osobné automobily. Snáď najslávnejším z nich bola limuzína Bugatti Royale z roku 1927, ktorá sa považuje za najluxusnejšie a najdrahšie auto všetkých čias. Z tohto modelu sa vyrobilo len sedem kusov. Ďalším vzácnym modelom bolo športové kupé Bugatti 57 SC Atlante, z ktorého sa vyrobili len tri kusy.  

Históriu starej epochy automobilov Bugatti uzavrela druhá svetová vojna. Značku oživili Taliani v roku 1988, kedy vznikla spoločnosť Bugatti Automobili. Tá však po niekoľkých luxusných modeloch zbankrotovala a v roku 1998 značku odkúpil koncern Volkswagen. A ten sa rozhodol priviesť značku späť ku sláve.  

Podarilo sa mu to hneď niekoľkými modelmi. V roku 1991 najskôr zažiaril model EB 110 s preplňovaným 12-valcom s objemom 3,5 litra, ktoré dosahovalo rýchlosť 340 km/h. V roku 2005 to bolo najvýkonnejšie a najdrahšie auto planéty - Bugatti Veyron s rýchlosťou až 437 km/h. Bol vybavený 16-valcovým motorom s výkonom 1001 koní a z 0 na 100 km dokázal zrýchliť za neuveriteľných 2,9 sekundy.  

Spočítať ceny PZP

Jeho nástupcom sa v roku 2016 stal superšportový model Bugatti Chiron, ktorý dokáže zrýchliť z 0 na 100 za 2,4 sekundy a predpokladaná maximálna rýchlosť je viac ako 465 km/h. A nakoniec je tu najdrahšie auto sveta - La Voiture Noire (v preklade “čierne auto”), ktorého cena sa vyšplhala na neuveriteľných 16,8 milióna eur.  

PZP Bugatti  

Rovnako ako pri iných automobiloch, aj na vozidlá značky Bugatti sa vzťahuje povinnosť uzavrieť povinné zmluvné poistenie. PZP je totiž nielen povinné, ale zároveň vás chráni pred nečakanými výdavkami v prípade škodovej udalosti. 

Čo znie až neuveriteľne, cena PZP za automobil značky Bugatti vôbec nemusí byť až taká vysoká. Dajte si však mimoriadny pozor, aby bolo PZP aj skutočne kvalitné. Skôr teda, ako uzatvoríte PZP pre Bugatti, porovnajte si ceny a poistné podmienky jednotlivých poisťovní.  

Spočítať ceny PZP
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 7