Povinné zmluvné poistenie a havarijné poistenie pre autá Bugatti

Logo Bugatti

Bugatti je jedna zo značiek, ktoré si spájame s luxusom a kvalitou. Treba podotknúť, že oprávnene. Automobilku založil v roku 1909 v alsaskom meste Molsheim obchodník Ettore Bugatti, ktorý pochádzal z Talianska. Nástup bol úspešný, už prvé modely ako Type 13 alebo Type 15 mali na obľúbených automobilových pretekoch výborné výsledky. Úspechy boli ešte výraznejšie v medzivojnovom období, kedy autá Bugatti vyhrávali, čo sa dalo. O modeli Type 35 sa hovorí ako o najúspešnejšom pretekárskom aute všetkých čias, na konte má viac ako 2000 výhier z rôznych podujatí.

Spočítať
ceny

Závody v Molsheime boli počas druhej svetovej vojny zničené a firma po vojne zápasila s finančnou krízou, ktorú sa nepodarilo zažehnať. Po smrti jediného syna zomrel v roku 1947 aj samotný Ettore Bugatti a o päť rokov neskôr spoločnosť ukončila svoju činnosť. Až v osemdesiatych rokov odkúpil značku Bugatti taliansky obchodník Romano Artioli, ale v roku 1998 sa značka stala súčasťou Volkswagen AG. V roku 2005 bol predstavený kultový model Bugatti Veyron, ktorý sa pýšil titulom najrýchlejšieho sériovo vyrábaného automobilu. Jeho nástupcom je Bugatti Chiron.


Ako získať PZP a havarijné poistenie pre Bugatti

Ak ste vlastníkom automobilu Bugatti, podľa zákona musíte mať uzatvorené povinné zmluvné poistenie. Najvýhodnejšie PZP pre Bugatti nájdete prostredníctvom online kalkulačky, ktorá vám zobrazí jednotlivé ponuky. Nezabudnite ani na havarijné poistenie, pre autá Bugatti je nevyhnutnosťou. Ponuky od jednotlivých poisťovní nájdete takisto v online kalkulačke. So správnym poistením bude vaše Bugatti chránené pred prípadnými škodovými udalosťami.

Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2