Povinné zmluvné poistenie pre autá Aston Martin

Logo Aston Martin

Luxusné športové automobily Aston Martin píšu svoju kroniku už viac ako 100 rokov. A hoci tento legendárny britský výrobca vozidiel v priebehu rokov niekoľkokrát zbankrotoval, do histórie automobilizmu sa zapísal viac ako výrazne.   

Aston Martin - to pravé auto (nielen) pre Jamesa Bonda 

Ak máte radi bondovky, určite viete, že Aston Martin bol známym dodávateľom služobných áut pre ešte známejšieho agenta 007 - Jamesa Bonda

Spočítať ceny PZP pre Aston Martin

História značky sa datuje ešte do roku 1913, kedy bola v Londýne založená spoločnosť Bamford & Martin. Firma zaoberajúca sa pôvodne predajom a servisom vozidiel značky Singer sa začala venovať aj konštrukcii vlastných vozidiel určených na závodenie. História automobilky bola potom značne búrlivá - viackrát zmenila majiteľov a v priebehu histórie sedemkrát zbankrotovala.  

Napriek tomu z jej produkcie vyšli legendárne modely. Prvým z nich bol model Aston Martin DB4 z roku 1958, nasledovaný ešte slávnejším modelom DB5. Práve tento preslávil značku Aston Martin po celom svete - objavil sa totiž v slávnej bondovke Goldfinger z roku 1964. Aston Martin odvtedy “účinkoval” dokopy v dvanástich bondovkách.  

Okrem slávnej rady DB však z dielne Aston Martin vyšli aj ďalšie, spomedzi ktorých sú súčasné modely tieto: 

  • Aston Martin DB11 - klasický Aston Martin; 
  • Aston Martin DBS Superleggera - luxusný superšportiak, ktorý je vlajkovou loďou značky; 
  • Aston Martin DBX - prvé vozidlo typu SUV značky; 
  • Aston Martin Vantage - dvojmiestne vozidlo typu grand tour; 
  • Aston Martin Valkyrie - F1 pre bežné cesty vyrobená len v 150 exemplároch.  

 

PZP Aston Martin 

Vozidlá Aston Martin sú naozaj luxusnými športovými vozidlami. S touto skutočnosťou sa samozrejme spája aj vysoká nadobúdacia cena a s tým súvisiaca vyššia cena za povinné zmluvné poistenie. Tá sa odvíja najmä od vyššej motorizáciou vozidla. V prípade, ak si kupujete jazdený Aston Martin, mali by ste vedieť, že vozidlá sa poisťujú na novú cenu. Váš Aston Martin teda bude poistený na sumu, za ktorú sa predával ako nový v danom roku

Pri drahších vozidlách zvážte tiež uzavretie možných pripoistení k PZP, napríklad poistenie krádeže vozidla. V prípade vzniku takejto situácie vám poisťovňa uhradí škodu vo výške všeobecnej hodnoty vozidla. 

Aj pri luxusných vozidlách však môžete na PZP ušetriť. Porovnajte si ponuky jednotlivých poisťovní cez internet a vyberte si poisťovňu, ktorá vám vyhovuje cenou i poistnými podmienkami.  

Spočítať ceny PZP

A nezabudnite, že pri takomto aute sa nepochybne oplatí investovať aj do kvalitného havarijného poistenia.

Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 7