Povinné zmluvné poistenie a havarijné poistenie pre autá Volvo

Logo Volvo

Švédska automobilka Volvo udáva ako dátum svojho vzniku 14. apríl 1927. Práve v ten deň opustil továreň v Gothenburgu prvý automobil, model Volvo OV 4, prezývaný aj „Jakob“. Zámer vytvoriť nové švédske auto však zrel už dlhšie. Cieľom bolo vytvoriť automobil lepšie prispôsobený švédskym cestám a drsnému podnebiu. Nová spoločnosť sa rozvíjala rýchlo, už rok po prvom osobnom automobile opustilo výrobnú linku aj prvé nákladné vozidlo. V roku 1934 bol vyrobený prvý autobus pod značkou Volvo, neskôr, na začiatku 40. rokov, začala firma vyrábať dokonca aj letecké motory.

Spočítať
ceny

Na jeseň 1944 bol predstavený model PV444, ktorý zožal bleskový úspech. Pokrýval dopyt po lacných a spoľahlivých „ľudových vozidlách“, ktorý bol vtedy cítiť v celej Európe. Modely PV444 a PV544 dominovali v produkcii Volva až do 60. rokov. Práve vďaka nim sa švédskej automobilke podarilo preraziť na americkom trhu. Už od začiatku sa Volvo stavalo do pozície výrobcu áut, ktorých hlavnou devízou má byť kvalita a bezpečnosť. Tieto dva plusy sa automobilka rozhodla rozvíjať a komunikovať ešte intenzívnejšie. Volvo sa tak zaradilo medzi luxusné automobilové značky s excelentnou kvalitou a výnimočnou bezpečnosťou svojich modelov, vďaka čomu vyhrala množstvo nezávislých medzinárodných ocenení.


Ako získať PZP a havarijné poistenie pre Volvo

Ak ste aj vy podľahli švédskej kvalite a dôrazu na bezpečnosť a automobil značky Volvo ste si zaobstarali, nezabudnite si uzatvoriť povinné zmluvné poistenie. Zákon neprikazuje, ktorej poisťovni musíte svoje peniaze zveriť, preto je výber na vás. Vyberte si najvýhodnejšie PZP pre Volvo v online kalkulačke. Rovnakým spôsobom nájdete aj výhodné havarijné poistenie, vďaka ktorému budete finančne krytí v prípade poškodenia vášho vozidla. Neváhajte a uzatvorte si výhodné poistenia ešte dnes!

Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Všetky poisťovne
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením