Havarijné poistenie pre autá Volvo

Logo Volvo

Švédska automobilka Volvo patrí medzi obľúbené na slovenskom trhu. Jej autá pozná snáď každý. Orientuje sa na výrobu úžitkových vozidiel, hatchbackov, sedanov či kombi. Založená bola v roku 1927 ako divízia firmy SKF. Počas rokov svojho pôsobenia bola vlastnená americkým výrobcom Ford a neskôr čínskou automobilkou Geely. Súčasťou tej je dodnes.  

Prvý automobil sa na trhu objavil v roku 1947 pod názvom Volvo ÖV 4. A síce bol tento model obľúbený, nedosiahol takú popularitu ako PV444. Jeho výroba začala už v roku 1944, no do predaja sa dostal až o tri roky neskôr. Bolo to zatiaľ najmenšie Volvo, ktorého úlohou bolo pritiahnuť pozornosť amerického trhu.  

Spočítať ceny kaska

Od roku 1999 patrila spoločnosť pod Ford Motor Company a bola zaradená do Premier Automotive Group (PAG). V tejto skupine boli aj ďalšie známe značky ako Jaguar či Land Rover. V roku 2010 Ford predal Volvo čínskej automobilke Geely.  

Volvo Kasko 

Vozidlá Volvo sú vo všeobecnosti veľmi bezpečné. Samotná automobilka si na bezpečnosti zakladá a tento fakt prizvukuje aj vo svojich kampaniach. Netreba však zabúdať, že na cestách sa stretnete s rôznymi vodičmi. Nikdy neviete, čo sa môže stať. Práve preto nezabúdajte uzatvoriť havarijné poistenie známe pod názvom Kasko.  

Volvo Kasko ochraňuje vaše vozidlo. V prípade akejkoľvek škody vám poisťovňa preplatí celú sumu alebo jej časť. Všetko závisí od toho, či ste zmluvu uzatvorili so spoluúčasťou alebo bez nej.  

Cena Volvo Kasko  

Cena havarijného poistenia sa počíta z tzv. novej ceny. Nová cena vozidla predstavuje cenu na faktúre s DPH a nadštandardnou výbavou. Takýto spôsob výpočtu sa využíva pri nových autách, spravidla do 3 rokov. Pri starších modeloch používajú poisťovne svoje špeciálne systémy.  

Cenu Volvo Kasko však ovplyvňujú ďalšie faktory. Najdôležitejším je motorizácia vozidla. Ak je auto výkonnejšie, musíte počítať s vyššou cenou. Druhým faktorom je hmotnosť a veľkosť vozidla. Veľké modely spravia viac škôd, čo sa odrazí na cene opravy. Poisťovne vám budú musieť preplatiť vyššiu sumu. Preto si za havarijné poistenie priplatíte.  

Nezabúdajte ani na rok výroby a výrobcu. Niektorí výrobcovia sú z pohľadu poisťovní drahší ako iní.  

Plus, na Slovensku máme jednu špecialitu. Vedieť by ste o nej mali najmä vtedy, keď kupujete auto v zahraničí. Značky, ktoré sa u nás nikdy nepredávali, vám poisťovne nepoistia. Dôvod je ten, že nedokážu vypočítať novú cenu. A tá je pre Kasko základom.  

Spočítať ceny kaska
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 3

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Ponuky poisťovní
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením