Havarijné poistenie pre autá Tatra

Logo Tatra

Česká automobilka Tatra vznikla v roku 1850 v meste Kopřivnice. Patrí k najstarším výrobcom áut v Európe. Charakteristická je nákladnými a veľkými vozidlami. V minulosti však mala vo svojej ponuke aj osobné a športové modely. Tie nezískali takú popularitu, a preto to spoločnosť skúšala na iných trhoch. Začala sa orientovať napríklad na výrobu motorov pre lietadlá.  

Začiatky Tatry sú spojené s výrobou kočiarov a vagónov. Prvé vozidlo, osobný automobil Präsident, uzrel svetlo sveta až v roku 1897. Za ním nasledoval prvý nákladný automobil s nosnosťou 2,5t. V tomto období spoločnosť fungovala na viacerých trhoch. Výroba vozidiel sa však stala hlavnou náplňou a poznávacím znakom.  

Spočítať ceny kaska

Milovníci automobilových pretekov určite vedia, že značka sa pravidelne objavuje na jednej z najťažších rallye sveta, Rallye Dakar. Jej výkonné autá pravidelne obsadzujú popredné miesta.  

Tatra Kasko  

Pri kúpe automobilu Tatra by ste mali uzatvoriť havarijné poistenie, známe pod názvom Kasko. Toto poistenie kryje všetky škody vzniknuté na vašom vozidle. Môže to byť z dôvodu nehody, živelnej udalosti, vandalizmu či lúpeže. Všetko závisí od zmluvy, ktorú s poisťovňou podpíšete.  

V rámci Tatra Kasko si môžete vybrať možnosť bez spoluúčasti. Tá je pre mnohých najpraktickejšia, pretože pri škodách nemusíte doplácať nič zo svojej peňaženky. Prípadne siahnuť po možnosti so spoluúčasťou.  

Cena Tatra Kasko  

Cena Tatra Kasko sa odvíja najmä od samotnej poisťovne. Každá vám poskytne inú ponuku. Dopredu si preto zistite, ktorá je najvýhodnejšia. Následne je dôležitá tzv. nová cena. Ide o základ, z ktorého sa celá suma Kaska odvíja. Pri nových autách sa nová cena počíta jednoducho. Využíva sa suma na faktúre s DPH a nadštandardnou výbavou. Pri starších vozidlách majú poisťovne špeciálne programy.   

Ďalej sa pri havarijnom poistení zohľadňuje motorizácia vozidla. Čím je vyššia, tým viac budete platiť. Tatry sú masívne a nadrozmerné vozidlá, priplatíte si pri nich aj za hmotnosť a veľkosť.  

Niektoré poisťovne zohľadňujú rok výroby. Nové autá sú lacnejšie, staršie drahšie. Pri starších vozidlách, približne nad 10 rokov, následne cena znova klesá. Havarijné poisťovne ešte ovplyvňuje nadštandardná výbava. Tá sa odrazí pri výpočte novej ceny. 

Plus, na Slovensku platí jedna špecialita. Autá dovezené zo zahraničia, ktoré sa u nás nikdy nepredávali, nemôžu byť poistené. Poisťovňa im nevie stanoviť novú cenu.  

Spočítať ceny kaska
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Ponuky poisťovní
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením