Havarijné poistenie pre autá MINI

Logo Mini Cooper

Vznik britskej automobilky MINI by sme mohli datovať do roku 1959, kedy jej názov niesli vozidlá “Austin Mini” a “Morris Mini”. Za oficiálny rok založenia sa však považuje rok 1969, kedy sa z MINI stala samostatná značka a zastrešila dva spomínané názvy.  

Originálne vozidlá MINI boli vyrábané spoločnosťou British Motor Corporation (BMC). Tá sa neskôr rozpadla a vozidlá začala produkovať spoločnosť British Aerospace. K obľúbeným MINI modelom sa radili Morris Mini-Minor, Austin Seven, The Countryman, Moke, 1275GT a Clubman

Spočítať ceny kaska

Najzaujímavejšou vecou na MINI bol najmä dizajn. Malé autíčka boli ako stvorené na prejazd plným mestom. Plus, netreba zabúdať na prevratný spôsob konštrukcie, ktorý navrhol Alec Issigonis. Jeho názov bol “všetko vpredu”. MINI tak malo motor, náhon kolies aj prevodovku v prednej časti.  

Automobilka fungovala dlhý čas sama. Neskôr, v roku 2000, ju odkúpila spoločnosť BMW. Tá ju vlastní dodnes. Pod jej vedením sa na trh dostal obľúbený model MINI Cooper. Dnes ho nájdete vo viacerých prevedeniach.  

MINI Kasko  

Havarijné poistenie, známe pod názvom Kasko, patrí k základnej výbave vášho vozidla. Stará sa o to, aby vám poisťovňa v prípade nehody preplatila všetky škody. Kasko sa môže vzťahovať na škody z dôvodu nehody, vandalizmu, lúpeže či živelnej udalosti. Všetko sa odvíja od toho, akú zmluvu uzatvoríte.  

Pri uzatváraní zmluvy máte niekoľko možností. Tou najpraktickejšou je MINI Kasko bez spoluúčasti. Poisťovňa uhradí všetky škody. Sami nemusíte doplácať nič. Druhou možnosťou je poistenie so spoluúčasťou, kde pri škode doplácate určité percento zo sumy.  

Cena MINI Kasko  

Cena havarijného poistenia nie je nikdy jednotná. Každá poisťovňa vám na vaše vozidlo vypočíta inú sumu. Jej základom je však tzv. nová suma. Tá sa počíta dvomi spôsobmi. Ak je auto nové, vezme sa cena z faktúry s DPH a nadštandardnou výbavou. V prípade, že je auto staršie, poisťovne majú na výpočet ceny špeciálne programy.  

Ďalej cenu ovplyvňuje niekoľko faktorov. Prvým je motorizácia vozidla. Ak je auto výkonné, budete platiť viac. Pri nehodách alebo v iných situáciách spravíte aj viac škôd. Vodiči MINI si však nepriplácajú za veľkosť a hmotnosť. Vozidlá sú menšie, a preto nepredstavujú pri parkovaní alebo v úzkych uličkách veľkú hrozbu.  

Dôležitý je aj rok výroby. Pri starších autách si priplatíte niekoľko desiatok eur naviac. Nie sú tak bezpečné ako čisto nové modely. Cenu navyšuje nadštandardná výbava. Tá sa odrazí hneď pri výpočte novej ceny. Plus, slovenské poisťovne majú jednu špecialitu. Vozidlá dovezené zo zahraničia, ktoré u nás nemajú obchodné zastúpenie, nemôžete poistiť. Nedá sa im vypočítať nová cena.  

Spočítať ceny kaska
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Ponuky poisťovní
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením