Povinné zmluvné poistenie a havarijné poistenie pre autá MINI

Logo Mini Cooper

Vznik automobilového fenoménu MINI spadá do roku 1959, kedy Britská automobilová spoločnosť prišla s prvým modelom s týmto označením. Samostatnou značkou sa MINI stalo ale až v o desať rokov neskôr, v roku 1969. V 60. rokoch boli autá MINI obrovským hitom, v domácom Anglicku patria medzi ikony spomínaného obdobia. Mnohí ho považovali za britskú odpoveď na preslávený Volkswagen Beetle. Úspech MINI bol taký obrovský, že v roku 1999 bol zvolený za druhé najdôležitejšie auto 20. storočia, hneď po prelomovom Forde Model T.

Spočítať
ceny

MINI sa vyrábal a vyrába vo viacerých modeloch. Do roku 2000 existovali len tri. Prvý - Mark I - sa vyrábal v rokoch 1959 až 1967. Mark II od roku 1967 do roku 1970, no a do roku 2000 produkoval automobilový závod MINI model Mark III. Po prelome tisícročí je ponuka širšia, zahŕňa napríklad modely Hatch, Cabrio, Clubman, Coupé, Countryman, Roadster alebo Paceman. Asi najznámejšie označenie, Mini Cooper, nie je samostatným modelom. Každý z vyššie spomínaných modelov sa totiž vyrába vo viacerých variantoch. One je základný variant, Cooper alebo Cooper S sú športové verzie. V súčasnosti Mini spadá pod nemecký automobilový gigant BMW.


Ako získať PZP a havarijné poistenie pre MINI

Popularita malých a šikovných automobilov MINI prenikla aj na Slovensko. Ak sa jeden schováva aj vo vašej garáži, určite viete, že musí mať podľa zákona uzatvorené povinné zmluvné poistenie. Ak chcete mať istotu, že vaše poistenie je pre vás a váš automobil to najvýhodnejšie na trhu, porovnajte si povinné zmluvné poistenie pre MINI v online kalkulačke. Rovnako si môžete porovnať aj havarijné poistenie. To sa vám takisto zíde. S uzatvorenými výhodnými poisteniami bude vaša jazda omnoho príjemnejšia. Nájdite si preto skvelé poistenie ešte dnes!

Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Všetky poisťovne
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením