Povinné zmluvné poistenie a havarijné poistenie pre autá Lancia

Logo Lancia

Talianska značka automobilov Lancia má za sebou vyše storočnú históriu. Bola založená už v roku 1906. Kde inde, ako v priemyselnom Turíne. Vstúpiť do automobilového biznisu sa vtedy rozhodli Vincenzo Lancia a Claudio Fogolin. Viac ako polstoročie patrila Lancia medzi uznávané svetové značky. Prišli s mnohými technologickými vymoženosťami, ktoré posúvali dobové vozidlá zase o krok dopredu. Dôraz na kvalitu bol naozaj vysoký, autá sa nevyrábali na výrobnej linke, v podstate každý kus bol originál. Dopyt ale zaostával za očakávaniami a tento obchodný model bol neudržateľný.

Spočítať
ceny

Spoločnosť strácala peniaze privysokým tempom. Musel prísť radikálny krok, a ten aj prišiel. V roku 1969 prevzala Lanciu automobilka Fiat. Značka ostala zachovaná, ba dokonca sa jej vrátil druhý dych. Boli predstavené nové modely a sedemdesiate a osemdesiate roky boli obdobím, kedy Lancia slávila veľké úspechy na Majstrovstvách sveta v rely. Napriek snahe si ale Lancia nedokázala vydobyť výraznejší podiel na trhu. V súčasnosti sa značka predáva len na domácom talianskom trhu, a aj to len jediný model – Lancia Ypsilon.


Ako získať PZP a havarijné poistenie pre Lanciu

Hoci Fiat značku Lancia stiahol z európskych trhov, na cestách mimo Talianska ich ešte určite jazdí značné množstvo. Ak ste aj vy majiteľom vozidla tejto talianskej značky, uzatvorte si pre svoju Lanciu výhodné povinné zmluvné poistenie. Vyhľadáte si ho pomocou našej online kalkulačky, ktorá vám po zadaní potrebných údajov nájde všetky ponuky, ktoré sú pre vás relevantné. Rovnakým spôsobom si môžete vyhľadať aj havarijné poistenie. Obe poistenia si môžete po porovnaní pár klikmi hneď aj uzatvoriť. Nečakajte dlho a nájdite si najlepšie poistenia pre vašu Lanciu!

Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Všetky poisťovne
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením