Havarijné poistenie pre autá Chevrolet

Logo Chevrolet

Vznáša sa okolo neho aura drsného Amíka, no vo vnútri je krehký a citlivý. Aj tak by sa dal opísať Chevrolet. 

 • v 50. rokoch sa v autách Chevrolet objavili vymoženosti ako elektrické brzdy, okná a sedačky, čo bol na tie časy veľký luxus
 • Chevrolet Corvette bolo prvé sériovo vyrábané auto s laminátovým telom
 • Camaro vzniklo ako odpoveď na Mustang konkurenčnej značky Ford
  Porovnať kasko pre Chevrolet

Vedeli ste o značke Chevrolet, že…

...existujú 3 verzie toho, ako vzniklo jeho logo? 

Jednu z nich svojim poslucháčom rozprával spoluzakladateľ značky, William Durant, ktorý logo vymyslel. Ďalšiu rozširovala jeho manželka a tretiu jeho dcéra. 

Durant tvrdil, že inšpiráciou pre vznik loga bol motív tapiet v hoteli v Paríži. Jeho dcéra mu protirečila a stála si za tým, že kríž symbolizujúci Chevrolet vymyslel počas čmárania pri večeri. 

Najostrejšie sa proti Durantovmu vyjadreniu vyhraňovala jeho manželka. Oháňala sa verziou, v ktorej Durant logo ukradol uhliarskej spoločnosti Coalettes. 

Pravdu sa už zrejme nedozvieme. Každopádne, mohla by ňou byť každá z verzií. 

Bezpečnosť Chevroletu

V Brazílii kúpite Chevrolet s vedomím, že ide o jedno z najkvalitnejších áut na trhu. V Európe to už tak ružové nie je

Môžu za to prísnejšie podmienky crash testov? Nepochybne. Zatiaľčo v krajine za veľkou mlákou sa Chevrolet umiestňuje medzi top autami, u nás je na samom chvoste. 

Aj zrážka v pomalej rýchlosti môže byť v prípade, že ste šoférom Chevroletu, potenciálne nebezpečná. Európske Crash testy ukazujú, že riziko vážnych poranení je prítomné už pri rýchlosti 50 km/h

Porovnať kasko pre Chevrolet

Bezpečnosť na slovenských cestách

Vráťme sa späť na Slovensko. Nevieme, aké čísla dosiahla Brazília, zato však vieme, aké štatistiky ovládli v roku 2020 našu malú európsku krajinu. 

Minulý rok sa na slovenských cestách odohralo takmer 12-tisíc dopravných nehôd. Čo sa týka ťažkých aj ľahších zranení, veľmi zle dopadli Prešovský, Žilinský a Košický kraj.  

 • 59 % usmrtených účastníkov dopravných nehôd bolo v čase nehody vo vozidle. Nechceme maľovať čerta na stenu, ale s Chevroletom by ste sa mali mať na pozore. 
 • 54 % dopravných nehôd bolo zavinených osobnými autami, teda kategóriou, do ktorej spadá aj váš Chevrolet. 
 

Kasko

Havarijné poistenie, ľudovo kasko, nie je na rozdiel od PZP povinné. Uzatvoriť ho môžete, ale nemusíte. Voľba je na vás.  Mali by ste však vedieť, že uzatvorením kaska chránite svoj majetok pred niekoľkými druhmi poškodenia. 

Kasko môžete uzatvoriť na haváriu, krádež, vandalizmus či živelnú udalosť. Výslednú cenu, ktorú za havarijné poistenie zaplatíte, okrem prítomnosti nadštandardnej výbavy ovplyvní aj počet rizík, na ktoré si ho uzavriete.

Zistite, ktorá poisťovňa ponúka havarijné poistenie za najvýhodnejšiu cenu. Porovnať kasko pre Chevrolet

Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

 • Okamžitá platnosť poistenia
 • Aktuálne sadzby
 • Ponuky poisťovní
 • Možnosť online platby
 • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
 • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením