Povinné zmluvné poistenie a havarijné poistenie pre autá BMW

Logo BMW

Dnes existuje len málo ľudí, ktorí by nepoznali značku BMW. Bayerischen Motoren Werke, čiže Bavorské motorové závody, si počas svojej storočnej existencie vydobyli jedinečné postavenie. Autá, ktoré vyrábajú, sú luxusné výrobky známe povestnou nemeckou kvalitou a dôrazom na precízne spracovanie každého detailu. Napriek tomu (alebo vďaka tomu) sú rozšírené po celom svete a v nemalom počte sú zastúpené aj u nás. Okrem toho spoločnosť BMW vlastní aj autá značky Mini a je materskou spoločnosťou Rolls-Roycu.

Spočítať
ceny

Automobilka bola pod názvom Bayerischen Flugzeugwerke založená v roku 1916 - uprostred 1. svetovej vojny. Preto neprekvapuje, že sa v nej vyrábali motory do lietadiel. Po vojne sa výroba začala orientovať na motocykle, automobilové motory a neskôr, koncom 20. tých rokov, aj na samotné automobily. Ťažké časy druhej svetovej vojny zasiahli aj automobilku – množstvo tovární bolo zničených a začínalo sa takmer od nuly. Len vďaka šikovným rozhodnutiam a odvážnym modelom prežila aj ťažké roky. V 50. tých rokoch to boli napríklad modely 501 a 502, či športové 507. Zaujímavé bol aj „vreckový“ model Isetta 250, vážiaci len 360 kilogramov. Dnes je známa a obľúbená séria označená písmenom X.  


Ako získať PZP a havarijné poistenie pre autá BMW

Autá BMW často vidieť aj na našich cestách. Ak aj vy ste vlastníkom takéhoto vozidla, vzťahuje sa na vás povinnosť uzavrieť si povinné zmluvné poistenie pre BMW. Havarijné poistenie sa vám pri tomto type auta určite zíde takisto. Preto neváhajte a využite našu online kalkulačku na výpočet najlacnejšieho povinného zmluvného poistenia pre autá BMW, rovnako ako aj najvýhodnejšieho havarijného poistenia. Po uzavretí oboch poistení budete môcť jazdiť po cestách bezpečne a bez starostí!

Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Ponuky poisťovní
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením