Cestovné poistenie do Vietnamu

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Vietnamu.


Vietnam sa nachádza na území juhovýchodnej Ázie vo východnej časti polostrova Zadnej Indie. Najbližšími susedmi sú Laos, Kambodža a Čína. Východné rieky sú omývané Juhočínskym morom. Posledné roky sa Vietnam stáva stále atraktívnejším miestom pre turistov z celého sveta a to vďaka neskutočne krásnej prírode.

Dôležité informácie pred cestou

Naši turisti musia mať nielen platný cestovný pas, ale aj vízum, ktoré je možné získať na príslušnej ambasáde a je platné iba 1 mesiac. Očkovanie nie je povinné, odporúča sa očkovanie proti tetanu, brušnému týfusu a žltačke typu A a B.

Prírodné krásny a zaujímavosti

Vietnam je rozmanitou krajinou, kde sa nachádza veľmi krásna príroda. Turisti navštevujú hlavne oblasť pobrežia, kde sa nachádza veľké množstvo rezortov určených na prežitie dovolenky. Nachádzajú sa tu tiež rušné veľkomestá, vidiecke oblasti, horské masívy i šíre nížiny. Každý turista si tak príde na svoje.


Hlavné mesto a druhé najväčšie mesto na svete Hanoj leží na brehoch Červenej rieky. Jedná sa o politické, ekonomické i kultúrne centrum krajiny. Nachádza sa tu najvyššia vietnamská budova, mrakodrap Keangnam Hanoi Landmark Tower, prezidentský palác, budhistický chrám a Chrám literatúry.


Za návštevu stojí i národný par Cuc Phuong, ktorý sa rozkladá na severe Vietnamu. Žijú tu ohrozené druhy ako sú napríklad giboni. Najkrajším miestom je zátoka Ha Long s rozličnými ostrovčekmi a jaskyňami. Zátoka je súčasťou zoznamu UNESCO.


Za perlu vietnamského pobrežia je považované mesto Hue, kde sa nachádza veľa pamiatok, je to napríklad kráľovská hrobka, zostatky pevnosti a pagoda Thien Mu. V delte Meongu leží významné vietnamské mesto Ho Či Min, ktoré sa pôvodne volalo Saigon. Nájdeme tu moderné komerčné centrum, rôzne múzea, budovu radnice, katedrálu Notre-Dame alebo pagodu Thien Hau.

Prečo cestovné poistenie do Vietnamu?

Cestovné poistenie je veľmi dôležité, nech už cestujete kamkoľvek, teda aj do Vietnamu. Dôvodom sú veľmi vysoké náklady na liečbu v zahraničí. Už len samotný úraz či choroba sú veľmi nepríjemnou udalosťou a finančné náklady sa pohybujú v státisícoch. Napríklad mozgová príhoda v USA stojí viac ako 55 000 eur, zlomenina nôh s nutnou operáciou v rovnakej zemi takmer 20 000 eur. Aj menšie zákroky sa pohybujú v desiatkach tisícoch a to i v krajinách Európskej únie.


Pritom vás ale cestovné poistenie vyjde len na pár desiatok eur v závislosti od dĺžky  miesta pobytu. Pokiaľ cestujete často, vyplatí sa vám ročné cestovné poistenie, nehovoriac, ak máte radi športové alebo dokonca adrenalínové dovolenky. Potom je vhodne zvolené cestovné poistenie nutnosťou.


Zhrňme si hlavné výhody cestovného poistenia do niekoľkých bodov:

  • finančné zaistenie až do výšky poistného limitu v prípade náhleho ochorenia či úrazu,

  • asistenčné služby, ktoré vám kedykoľvek pomôžu so sprostredkovaním pomoci alebo   vám poradia ako sa zachovať,

  • možnosť ďalších pripoistení.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.