Cestovné poistenie do Veľkej Británii

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Veľkej Británii.


Veľká Británie sa oficiálne nazýva Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska. Jedná sa o ostrovný štát, ktorý je ohraničený Atlantickým oceánom a prilieha k severozápade Európy. Súčasťou je Veľká Británia a severovýchodná časť Írska. Jedná sa o krajinu s veľkým politickým, ekonomickým a kultúrnym významom.


Dôležité informácie pred cestou

Naši turisti si vystačia na cestu do Veľkej Británie s platným cestovným dokladom, pretože sa jedná o člena Európskej únie. Očkovanie nie je povinné, odporúča sa však očkovanie proti tetanu a žltačke typu A a B.

Prírodné krásy a zaujímavosti

Vo Veľkej Británii sa nachádza veľké množstvo historických pamiatok i prírodných krás, ktoré stoja za návštevu. Je veľmi ťažké vymenovať všetky a preto priblížime aspoň najdôležitejšie miesta, ktoré sú turistami najviac vyhľadávané.


Turistickým magnetom je hlavné mesto Londýn, kde sa nachádza Westminsterský a Buckinghamský palác, Tower Bridge a veľa ďalších významných pamiatok. Za návštevu stojí tiež druhé najväčšie mesto Birmingham, "futbalové" mestá Manchester a Liverpool alebo centrá vzdelanosti Oxford a Cambridge. Tieto miesta sa nachádzajú v Anglicku. Aj v ďalších častiach britského kráľovstva nájdete úžasné miesta ako sú Edinburgh, kde sa konajú rôzne festivaly, najväčšie škótske mesto Glasgow, írsky Belfast alebo Cardiff vo Walesu.
Čo sa týka prírodných krás, najúžasnejšie miesta nájdete na území Škótskej vysočiny, kde sa nachádza napríklad najvyššia hora Ben Nevis alebo záhadné jazero Loch Ness. Spomienkou na pobyt Rimanov je stále stojaci Hadriánov val. Turisticky atraktívnym miestom je predovšetkým Stonehenge, ktorý leží blízko mesta Salisbury.

O cestovnom poistení do Veľkej Británie

Veľká Británia je určite krásnym miestom na dovolenku. Pri príprave však nezabudnite aj na uzatvorenie  cestovného poistenia, s ktorým sa budete cítiť bezpečnejšie a v prípade nečakaných udalostí sa nemusíte obávať starostí a hlavne finančných problémov s tým spojených.


V základnom balíčku vám cestovné poistenie poskytne finančné zaistenie pre prípady:

  • náhleho ochorenia,

  • úrazu,

  • úmrtia.

Keď dôjde k nešťastnej udalosti, poisťovňa uhradí za poisteného nevyhnutné náklady na liečbu vrátane všetkých postupov, ktoré s liečbou súvisia a to do výšky poistného limitu, ktorý si poistený uzavrel. Poisťovne obvykle ponúkajú niekoľko variant cestovného poistenia.

Základný balíček je samozrejme možné rozšíriť o ďalšie pripoistenia, ktorými sú najčastejšie:

  • úrazové pripoistenie,

  • pripoistenie straty, poškodenia či zničenia batožín,

  • pripoistenie zodpovednosti,

  • pripoistenie storna zájazdu


Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.