Cestovné poistenie na Ukrajinu

Ukrajina sa nachádza vo východnej Európe a jej susedmi sú Rusko na východe, Moldavsko na juhozápade, Rumunsko, Slovensko a Poľsko na západe a Bielorusko na severe. Na juhu je hranica tvorená Azovským a Čiernym morom. Ukrajina bola povodne súčasťou Sovietskeho zväzu, ale od roku 1991 sa jedná o nezávislú krajinu.

Spočítať
ceny

Dôležité informácie pred cestou

Naši turisti si vystačia na cestu do Ukrajiny s platným cestovným dokladom. Vízum je povinné len pri pobytoch dlhších ako 90 dní. Očkovanie nie je povinné, odporúča sa očkovanie proti kliešťovej encefalitíde, tetanu a žltačke typu A a B.


Prírodné krásy a zaujímavosti

Ukrajina je veľmi rozmanitou a celkom svojráznou európskou krajinou, ktorá disponuje nížinami a pohorím, najmä v západnej časti krajiny. Krásne je tiež pobrežie Čierneho mora, polostrov Krym a z miest hlavne Kyjev, Ľvov a prístav Odesa.

Za najkrajšie miesta Ukrajiny je považovaný parkový komplex v Umani, ktorý bol založený na konci 18. Storočia. Nachádzajú sa tu fontány, vodotrysky, vodopády, kamenná záhrada a rybníky. V Kamenci Podolskom na hraniciach s Rumunskom a Moldavskom leží historický komplex, ktorý zahŕňa starodávny hrad, katedrálu, mestskú radnicu a hradby. Každým rokom sa tu organizujú rôzne festivaly.

Na Dnepri leží najväčší ostrov Chortycja, ktorý je 12 km dlhý a široký priemerne 2,5 km. V období stredoveku sa jednalo o obchodnú stanicu, dnes sa tu nachádza múzeum. V Sevastopole sa nachádzajú ruiny antického mesta Chersonésos, ktoré existovalo v 6. storočí pred n. l. V meste Chotyni sa nachádza Chotyňská pevnosť, vybudovaná v 10. storočí.

Za návštevu určite stojí hlavné mesto Kyjev, ktoré leží na Dnepri. Jedná sa o dôležité priemyslové, obchodné i kultúrne centrum. K významným pamiatkam patrí katedrála Sv. Sofie, chrám Sv. Michaela, kláštorný komplex Kyjevskopečerska lávra, námestie nezávislosti, Zlatá brána a veľa ďalších.


Prečo cestovné poistenie na Ukrajinu?

Neuvažujte o tom, či si cestovné poistenie uzavrieť alebo nie, premýšľajte iba nad tým, aké cestovné poistenie uzavriete. Myšlienky typu „nám sa nič nemôže stať“ hoďte za hlavu a buďte pripravení na každú situáciu, aj tú nepríjemnú.

Dovolenka na Ukrajine nie je lacnou záležitosťou, ale cestovné poistenie áno. Pár dní dovolenky Vás príde na pár eur, pričom získate kvalitnú poistnú ochranu, nech sa prihodí čokoľvek. Verte, že náklady na liečbu úrazu či choroby prídu v zahraničí na desiatky tisíc eur. Okrem toho môžete na dovolenke využiť asistenčných služieb, ktoré Vám poradia alebo pomôžu nájsť zodpovedajúcu pomoc a ušetria Vám tým tak veľa starostí.


Čo Vám cestovné poistenie prinesie za výhody?

  • silného finančného partnera v prípade núdze
  • úhradu nákladov za liečbu až do výšky poistného limitu
  • širokú ponuku pripoistení
  • asistenčné služby
Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 5

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Ponuky poisťovní
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením