Cestovné poistenie do Švajčiarska

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Švajčiarska.


Švajčiarsko je vnútrozemský štát, ktorý leží v strednej Európe medzi Ženevským jazerom na západe, Bodamským jazerom na severovýchode, Jurou na severu, Rýnom na východe a na severe južnými Alpami. Susedmi sú Taliansko, Francúzsko, Nemecko, Rakúsko a Lichtenštajnsko. Švajčiarsko je federáciou 26 kantónov a žije tu viac ako 20 % cudzincov.


Dôležité informácie pred cestou

Švajčiarsko nie je súčasťou EÚ. Jedná sa však o modernú európsku krajinu a tak si slovenský turista vystačí s platným cestovným dokladom. Povolenie k pobytu nie je potrebné pri dĺžke pobytu nad 90 dní. Očkovanie nie je povinné.

Prírodné krásy a zaujímavosti

Švajčiarsko je jedinečná krajina, ktorá patrí k najbohatším európskym krajinám. Keďže sa jedná o neutrálnu krajinu, nachádza sa tu rada medzinárodných inštitúcií. Väčšina územia je tvorená horskými masívmi a preto sa jedná o jedno z hlavných európskych stredísk zimných športov a horskej turistiky.

Nachádza sa tu 60 000 kilometrov značených turistický trás od jednoduchších až po vysokohorské cestičky a horolezecké trasy. Pre náročných sú tu tiež ľadovcové terény, kde si na svoje prídu skúsení a zdatní športovci.


Práve Švajčiarsko má najväčší počet vrcholov nad 4 000 metrov (celkom ich je 47) a preto je považovaný za raj horolezcov. Nájdete tu 50 horolezecký škôl, ktoré organizujú obľúbené kurzy i pre začiatočníkov. Ďalšou adrenalínovou činnosťou je zliezanie zamrznutých vodopádov a to predovšetkým v oblastiach Graubunden, Bernské Alpy a Wallis.

Na svoje si tiež prídu cyklisti, ktorí si môžu vybrať z rozsiahlej siete pohodových trás až po náročné horské zjazdy. K najznámejším cestám patrí 309 km dlhá Rhone Route a 425 km dlhá Rhein Route.

Vo Švajčiarsku  sa nachádzajú i moderné veľkomestá, je to najmä Ženeva, ktorá sa nachádza na juhovýchodnom cípe Ženevského jazera a ktorá je sídlom organizácií OSN, Červený kríž alebo WTO. Ďalej sa jedná o Bern, hlavné mesto Švajčiarska, Bazilej a samozrejme nesmieme zabudnúť na najväčšie mesto Zürich.


Prečo cestovné poistenie do Švajčiarska?

Neuvažujte o tom, či si cestovné poistenie uzavrieť alebo nie, premýšľajte iba nad tým, aký typ cestovného poistenia uzavriete. Myšlienky typu "nám sa nič nemôže stať" hoďte za hlavu a buďte pripravení na každú situáciu, aj tú nepríjemnú.

Dovolenka vo Švajčiarsku nie je lacnou záležitosťou, ale cestovné poistenie áno. Pár dní dovolenky vás vyjde na pár eur, pričom získate kvalitnú poistnú ochranu, nech sa prihodí čokoľvek. Verte, že náklady na liečbu úrazu či choroby prídu v zahraničí na desiatky až stovky eur. Okrem toho môžete na dovolenke využiť asistenčné služby, ktoré vám poradia alebo pomôžu s nájdením zodpovedajúcej pomoci a ušetria vám tým tak veľa starostí.

Čo vám cestovné poistenie prinesie za výhody?

  • silného finančného partnera v prípade núdze,

  • úhradu nákladov za liečbu až do výšky poistného limitu,

  • širokú ponuku pripoistení,

  • asistenčné služby.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.