Cestovné poistenie do New Yorku

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do New Yorku.


Najväčším mestom Spojených štátov amerických je New York, ktorý leží pri ústi rieky Hudson a zasahuje do troch štátov – New York uprostred a na juhu, Connecticut na juhozápade a New Jersey na severe. S počtom 18,7 miliónov obyvateľov je New York navyše piatym najľudnatejším mestom na celom svete.


Zaujímavosti a tipy

New York považujú za centrum kultúry, zábavy, módy, obchodu, umenia i jedla a preto tiež býva označovaný za hlavné mesto sveta. Pohromade tu žijú, bývajú a pracujú ľudia zo všetkých kútov sveta. Narazíte vedľa seba na Číňanov, Talianov, Portoričanov, Kórejcov, Grékov, Rusov, Arabov, Indov, Pakistancov i Vietnamcov.


Symbolom New Yorku je bezpochyby Socha Slobody (Statue of Liberty), ktorá stojí na ostrove Liberty Island pod Manhattanom a je jednou z celosvetovo najvyhľadávanejších turistických atrakcií.


Máte chuť na prechádzku, korčuľovanie, behanie, jógu alebo len tak leňošiť, piknikovať, vychutnávať si kávu a pozorovať rôzny druhy zvierat? V tom prípade je pre vás Central Park ako stvorený. Ide o najnavštevovanejšie a najfotografovanejšie miesto sveta, ktorý sa nachádza v hornej polovice Manhattanu.

Čo určite nemôžete vynechať je Rockefeller Center, nejedná sa o jednu turistickú pamiatku, ale rovno niekoľko, nájdete tu tieto zaujímavosti: NBC Studios, Radio City Music Hall,The Channel Gardens, zimné klzisko u sochy Promethea. Najdôležitejšou pamiatkou je výhliadka Top of The Rock a nachádza sa až na 32. najvyššej budove v New Yorku.


Čo rozhodne pritiahne pozornosť každého turistu je Empire State Building, vkusná a dominantná budova siaha do výšky 443 metrov a tvorí ju 103 poschodí.

Ikonou New Yorku je rušný Times Square, ktorá sa radí k hlavným kultúrnym a obchodným centrom NY a celého USA. Je tu nespočetne veľa reštaurácií, fastfoodov, bilboardov, svetelným reklám, obchodov, luxusných butikov a turistov. Viete tu stráviť i celý deň.

Za zmienku stojí i Broadway, Metropolitné múzeum umenia, Brooklynský most, Ground Zero, Wall Street a podobne. New York nikdy nespí a rozhodne by ste ho aspoň raz za život mali navštíviť, odnesiete si z neho zážitky, na ktoré nikdy nezabudnete.


Najlacnejšie cestovné poistenie do New Yorku

New York je svetovo známe mesto, ktoré ročne navštívi milióny turistov. Všetci chcú poznať toto obrovské kultúrne, obchodné a zábavné centrum. Aj vy sa tu bavte podľa chuti, ale nezabúdajte na cestovné poistenie. Amerika je isto veľká a slobodná krajina, ale lekárske ošetrenie tu zadarmo nie je.


Cestovné poistenie stojí len pár desiatok eur denne, za ktoré dostanete finančné zaistenie pre prípady úrazov alebo choroby. V rámci cestovného poistenia máte hradenú liečbu, ošetrenie, lieky, nutné prevozy, hospitalizáciu a repatriáciu.


Cestovné poistenie pokryje všetky náklady, spojené s neodkladnou liečbou choroby či úrazu. V podstate sa jedná o náklady za:

  • ošetrenie,

  • hospitalizáciu,

  • nutné lieky,

  • liečbu,

  • naliehavé prevozy,

  • repatriáciu,

  • prevoz telesných ostatkov.


To ale nie je všetko. Vyberať si môžete z niekoľkých variant poistných limitov a zároveň si k základnému balíčku zjednať ďalšie pripoistenie. Medzi najviac využívané patria pripoistenie úrazu, straty batožiny, zodpovednosti a tiež pripoistenie storna zájazdu.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.