Cestovné poistenie do Londýna

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Londýna.


Londýn je hlavné mesto Spojeného kráľovstva Anglicka a Severného Írska. Nájdeme ho na brehoch rieky Temže, okolo ktorej sa mesto vyvíja a rastie už dve tisícročia od dôb ríše Rímskej. Londýn je tiež populárnym európskym mestom, ktoré ročne navštívi tisíce turistov z celého sveta, bažiacich po poznaní a zábave.

Zaujímavosti a tipy

Londýn uspokojí záujmy každého turistu, ktorý ho navštívi. Londýn je rovnako ako veľa európskych miest zmesou rôznych kultúr, ktoré sa prejavujú v obchodoch, hudbe, kuchyni a podobne. Na svoje si prídu milovníci histórie, kultúry a zábavy. K dispozícii sú tu galérie, múze a veľkolepé historické pamiatky ako je Westminsterský palác, Tower alebo záhrady Kew. Zaujíma vás nočný život a zábava? Londýn vám ponúka takmer 4 000 krčiem, barov a reštaurácií. Pre zaujímavosť sa jedná o 9 % krčiem v celom Spojenom kráľovstve. Ideálnymi miestami na nákupy je Oxford Street, kde nájdete stovky obchodov a obchodíkov.

Rozhodne navštívte Buckinghamský palác, ktorý je oficálne sídlo britského panovníka a miesto pre reprezentatívne návštevy a konanie rôznych ceremónií. K najnavštevovanejším atrakciám v Londýne patrí určite Big Ben, veža zapísaná na zozname UNESCO, či London Eye, najvyššie výhliadkové kolo v Európe. Londýn by mal jednoznačne patriť do vášho cestovateľského zoznamu.Najlacnejšie cestovné poistenie do Londýna

Londýn sa nachádza mimo územia Slovenska a preto nezabudnite na cestovné poistenie, ktoré vás ochráni pred finančnými dôsledkami možných úrazov a chorôb.  Ako iste viete, ošetrenie a liečba v zahraničí je veľmi drahá. Cestovné poistenie vás vyjde na pár eur denne.

Cestovné poistenie pokryje všetky náklady, spojené s neodkladnou liečbou choroby či úrazu. V podstate sa jedná o náklady za:

  • ošetrenie,

  • hospitalizáciu,

  • nutné lieky,

  • liečbu,

  • naliehavé prevozy,

  • repatriáciu,

  • prevoz telesných ostatkov.


V prípade záujmu o širšiu poistnú ochranu si navyše môžete vybrať z rôznych variant poistení a ponuky pripoistení – úraz, strata a krádež batožiny, storno zájazdu alebo poistenie zodpovednosti. Samozrejmou súčasťou sú aj asistenčné služby.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.