0850 100 101 info@superpoistenie.sk

Cestovné poistenie na Island

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom na Island.

12 Zákazníkov tu teraz porovnáva
Allianz AXA Assistance Groupama Union Uniqa

Cestovné poistenie a COVID-19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.

Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne dojednať.


Porovnať poistenia s krytím COVID-19

Cestovné poistenie na Island

Island je ostrovný štát, ktorý leží v severnej časti Atlantického oceánu. Jeho rozloha predstavuje 103 125 km2 a je to druhý najväčší ostrov v Európe. Island je tiež známy pod názvom “Krajina ľadu a ohňa“, pretože sa zároveň nachádza v mieste hranice dvoch zemských tektonických platní. Práve preto je Island stále vulkanický aktívnou oblasťou. Túto krajinu sopiek, gejzírov, ľadovcov, vodopádov, fjordov, ale i pastvín a hôr si zamiluje každý, kto Island navštívi.


Dôležité informácie pred cestou

Turista si pri ceste na Island vystačí s platným cestovným pasom. Vízová povinnosť pre Island neplatí pre pobyty, ktoré sú kratšie ako 90 dní, očkovanie nie je povinné, odporúča sa však očkovanie proti tetanu, žltačke typu B a besnote. Očkovanie je vhodné konzultovať s odborníkmi pred plánovanou cestou.

Cestovné poistenie na Island

Prírodné krásy a zaujímavosti

Island je krajinou, ktorá uchváti predovšetkým milovníkov nespútanej prírody. Na Islande môžete vidieť aktívne i neaktívne sopky, termálne pramene, ľadovce, gejzíry, ale tiež neskutočné hory. Nachádzajú sa tu 3 národné parky (Jokulsárgljúfur, Snaefellsness a Skaftafell), 29 prírodných rezervácií, 9 prírodných parkov, 30 prírodných pamiatok a desiatky ďalších miest zvláštneho významu.

Z gejzírov je najznámejší Geysir, z vodopádov Gullfoss a zo sopiek Hekla. Geysir vyvrhuje vriacu vodu až do výšky 60 metrov a to každých 5 až 8 hodín. Neďaleko Geysiru je vodopád Gullfoss, ktorý je považovaný za jeden z najkrajších vodopádov na ostrove. Najvyšším miestom je vrchol hory Hvannadalshnjúkur, ktorý sa nachádza v nadmorskej výške 2 119 metrov.

Na Islande sú samozrejme i moderné mestá, hlavným mestom je Reykjavík, ktorý je zároveň najsevernejšie položeným mestom na svete. Ďalším mestom, ktoré stojí za návštevu, je prístavné mesto Keflavík, kde sa nachádza najdôležitejšie islandské letisko.


O cestovnom poistení na Island

Rozhodli ste se vycestovať na Island? Nezabudnite na kvalitné cestovné poistenie, nikto nechce automaticky počítať s nepríjemnou udalosťou, ale rozhodne je lepšie byť na ňu pripravenú.


Prečo je cestovné poistenie dôležité?

Cestovné poistenie je určené predovšetkým na krytie liečebných nákladov v prípade, ak sa Vám stane na cestách nejaký úraz alebo ochoriete.

Štandardne sú v základnom balíčku poistení zahrnuté náklady na:

 • ošetrenie,
 • hospitalizáciu,
 • nutné lieky,
 • liečbu,
 • naliehavé prevozy,
 • repatriácia,
 • prevoz telesných ostatkov.
 

Poisťovne ponúkajú spravidla niekoľko variant cestovného poistenia, ktoré sa líšia výškou poistného limitu a obvykle i rozsahom asistenčných služieb.

Súčasťou poistenia sú vždy spomínané asistenčné služby tiež ponuka ďalších pripoistení:

 • úrazové pripoistenie - trvalé následky úrazu, smrť úrazom, denné odškodné,
 • pripoistenie batožín – zničenie, poškodenie či strata,
 • pripoistenie zodpovednosti – za škody, ktoré poistený spôsobí tretím osobám na ich majetku alebo zdraví,
 • pripoistenia storna cesty – preplatenie storno poplatkov cestovnou kanceláriou pri storne cesty.
Cestovné
poistenie
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 17