0850 100 101 info@superpoistenie.sk

Cestovné poistenie do Helsínk

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Helsínk.

63 Zákazníkov tu teraz porovnáva
Allianz AXA Assistance Groupama Union Uniqa

Cestovné poistenie a COVID-19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.

Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne dojednať.


Porovnať poistenia s krytím COVID-19

Cestovné poistenie do Helsínk

Hlavné a najväčšie mesto Fínska Helsinky bolo založené v roku 1550. Čo je veľmi zaujímavé, je fakt, že sa Helsinky nachádzajú na polostrove vo výše 0 metrov nad morom. Tiež sa jedná o najsevernejšie položené mesto Európy. V meste žije približne 1,3 miliónov obyvateľov. Práve v Helsinkách zahajuje svoje putovanie po Fínsku väčšina turistov, ktorí sem zavítajú za históriou, kultúrou i prírodou.


Zaujímavosti a tipy

Podstatná časť stavieb v centre Helsiniek je postavená v empírovom slohu. Medzi zaujímavé historické pamiatky patria najmä pevnosť Suomenlinna, budova Opery, Múzeum moderného umenia Atenum, kongresové centrum Finlandia, protestantská katedrála Suurkirkko, pravoslávna katedrála Uspenski a veľa ďalších. Za návštevu tiež stojí piesková pláž Hietaniemi, ostrov Korkeasaari, zábavný park Linnamaki alebo národný park Nuuksio s jazernými plošinami, skalnatými útvarmi a močarinami. Za zmienku stojí aj fínska národná knižnica Kansalliskirjasto. Typické pre Helsinki sú sauny, ak by ste chceli predsa nejakú vyskúšať, zaručene najoriginálnejšou je sauna v SkyWheel, čo je obdoba Ruského kolesa.

Cestovné poistenie do Helsínk

Najlacnejšie cestovné poistenie v Helsinkách

Fínsko je obľúbenou turistickou destináciou. Ľudia sem mieria za kultúrou, históriou a prírodou. Užívajte si putovanie po Fínsku bez obáv a nezabudnite si pribaliť i kvalitné cestovné poistenie, ktoré si ľahko a rýchlo zjednáte prostredníctvom našej kalkulačky. Aktuálnu ponuku si tu porovnáte a zistíte, ktorá z poisťovní ponúka pre vás najvýhodnejšie cestovné poistenie.

K čomu cestovné poistenie vôbec slúži? Vďaka nemu získate zodpovedajúcu podporu pre prípady, kedy v zahraničí náhle a nečakane ochoriete alebo sa vám stane úraz. Náklady na liečby a ošetrenie sa v zahraničí pohybujú okolo stoviek až tisíc eur. S cestovným poistením však peniaze riešiť nemusíte.

Cestovné
poistenie
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 7