vlny na pláži

Kam na dovolenku v septembri? 5 tipov, kde nájdete letné počasie

Ak nemáte školopovinné deti, septembrová dovolenka je rozhodne dobrý nápad. Vyhnete sa davom turistov, nafúknutým cenám a užijete si príjemné počasie. Záleží len od vás, či si vyberiete zo slovenských krás alebo vycestujete na dovolenku niekam k moru. Vybrali sme pre vás 5 destinácií, ktoré sú na dovolenku v septembri ako stvorené.

#1 Talianske a grécke ostrovy

Do krajín Južnej Európy chodí jeseň neskôr a v septembri majú ešte leto. Aj v tomto období preto lákajú turistov svojím teplým morom, príjemnou teplotou okolo 26 °C a v neposlednom rade aj priaznivými cenami last-minute zájazdov. Takéto výhody nájdete na najkrajších talianskych ostrovoch Sicília, Sardínia alebo Ischia a rovnako aj na gréckych ostrovoch Kréta, Rhodos, Kos, Santorini či Zakynthos. Krásne pláže, malebné mestečká, dobrá kuchyňa – to všetko si môžete užívať plnými dúškami aj počas septembra.


Náš tip

Na jesenný oddych potrebujete menej dovolenky. Využite sviatky v septembri – 1.9. a 15.9.


#2 Turecko

Dovolenka pre všetkých, ktorí túžia po oddychu, zábave a nových zážitkoch. Turecko je hitom nielen letnej, ale aj jesennej sezóny. Práve tam si totiž užijete dostatok tepla a slnka aj v septembri. Ak patríte medzi priaznivcov kvalitnej dovolenky v dobre vybavených a skutočne komfortných rezortoch, Turecko je pre vás ako stvorené. Dlhé pláže poskytujú dostatok priestoru na nerušený odpočinok, navyše v čase mimo sezóny tu príliš turistov nestretnete. Z ulíc a miest plných ľudí sa stanú príjemné miesta s pohodovou atmosférou

Pri ceste do Turecka nezabudnite, že Turecko nepatrí do Európskej únie. V prípade zdravotných problémov sa teda nemôžete spoľahnúť na európsky preukaz poistenca. Nezabudnite si preto vybaviť kvalitné cestovné poistenie


#3 Malorka

Najväčší ostrov Španielska je medzi turistami mimoriadne obľúbený aj v jeseni. Dá sa povedať, že práve september je tu vrcholom turistickej sezóny. Príjemne vyhriate more, nádherné počasie, 262 pláží, ale aj menej rodín s deťmi a kluby otvorené až do októbra – to všetko robí z Malorky raj najmä pre mladých. Dovolenka v septembri a Malorka rozhodne idú dokopy. 


Uzavrite si cestovné poistenie do zahraničia

 • Poskytnutie finančnej istoty pre nečakané prípady
 • Krytie nákladov spojených s neodkladnou liečbou choroby či úrazu
 • Za pár centov na deň


#4 Kapverdské ostrovy

Ak vás láka väčšia exotika, pridávame ešte jeden jesenný tip – Kapverdy. Súostrovie pozostávajúce z 10 sopečných ostrovov a 8 ostrovčekov v severnom Atlantiku, asi 570 km od pobrežia západnej Afriky, je pre nás predsa len o niečo exotickejšie ako vyššie uvedené európske destinácie. Medzi najobľúbenejšie destinácie patria ostrovy Sal a Boa Vista. Na oboch z nich nájdete kvalitné ubytovanie. Avšak zatiaľ čo Sal je oveľa viac turisticky frekventovaný a ponúka viac reštaurácií, barov a zábavných aktivít, Boa Vista je slávna svojimi belostnými panenskými plážami a je vhodnou destináciou skôr pre tých, ktorí si chcú oddýchnuť od hektického a uponáhľaného života. 


Ani v tomto prípade nezabudnite, že na tomto africkom súostroví sa nezaobídete bez kvalitného cestovného poistenia, pretože európsky preukaz poistenca tu neplatí. 


#5 Tatry

Na záver ešte jeden špeciálny tip – slovenské Tatry. Aj keď na Slovensku sa v septembri s letom pomaly lúčime, skoré jesenné počasie je ako stvorené na dovolenku na horách. Teploty nie sú také vysoké a nehrozia časté letné búrky, ktoré môžu spôsobiť aj smrteľné zranenia. Jeseň v slovenských veľhorách je jednoznačne dobrou voľbou. 

Či už si vyberiete Vysoké alebo Nízke Tatry, v oboch bude krásne. Prejdite sa k plesám, vyšplhajte sa k tatranským končiarom, užite si výhľad na nekonečné doliny. Hory sa na jeseň sfarbujú do množstva odtieňov a sú skutočne úchvatné. Nezabudnite však na to, že prípadný zásah Horskej záchrannej služby nie je z bežného zdravotného poistenia hradený. Pomerne draho vás môže vyjsť už taká „maličkosť”, akou je vyvrtnutý členok. Pred výletom si preto uzavrite poistenie do hôr.


Poistenie do hôr

Porovnajte si jednotlivé poistné produkty a uzatvorte online poistenie do hôr cez portál Superpoistenie.sk.


Lívia OvcarčíkováViac článkov autora

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • letenka a cestovný pas
  20. septembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Poistenie storna letenky: Viete, ako na to?

  Tešíte sa na vytúžený oddych v zahraničnej destinácii, letenky máte zakúpené, no zakrátko príde studená sprcha. Náhle ochoriete, prídete o prácu alebo v krajine, ktorú chcete navštíviť, vypuklo nebezpečenstvo. Ak nechcete prísť o všetky peniaze, myslite vopred na poistenie storna letenky.

 • luxusné auto značky Ferrari
  29. augusta 2023|Lívia Ovcarčíková
  Toto sú najdrahšie autá na Slovensku: Koľko stojí ich poistenie?

  Slovenský trh s luxusnými automobilmi tvoria predovšetkým luxusné limuzíny a luxusné SUV. Sú štýlové, rýchle, a z ich ceny sa vám možno zakrúti hlava. Ste zvedaví, ktoré modely luxusných limuzín sú na Slovensku najpredávanejšie? A koľko zaplatia ich majitelia za ich poistenie? Všetko podstatné sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

 • prípojka na vozík
  22. augusta 2023|Daniel Výcha
  PZP prívesného vozíka: Ako postupovať pri zriaďovaní poistenia?

  Zistili ste, že potrebujete na prepravu vecí využívať prívesný vozík? V takom prípade nezabudnite, že aj ten musí mať uzatvorené povinné zmluvné poistenie.Ako si teda vybaviť toto povinné zmluvné poistenie a u ktorých poisťovní ho môžete získať?

 • zver na ceste
  18. augusta 2023|Daniel Výcha
  Ako najúčinnejšie riešiť stret auta so zverou

  Ani ten najlepší vodič, ani najúčinnejší bezpečnostný systém často nedokážu zabrániť stretu automobilu so zverou. Nečakané vybehnutie zveri priamo pod kolesá auta končí neodvratne: na jednej strane smrťou zvieraťa, na druhej strane často rozsiahlym poškodením auta. Ako teda postupovať, ak príde k tejto „nezavinenej“ udalosti?

 • čakanie muža na lietadlo v hale na letisku
  15. augusta 2023|Lívia Ovcarčíková
  5 tipov a trikov, ako nájsť lacné letenky

  Cena leteniek je kľúčom k lacnému cestovaniu. Práve ona totiž spravidla tvorí najväčšiu časť cestovateľského rozpočtu. Dnes už nie je problém zaletieť si na druhý koniec sveta za niekoľko desiatok eur. Ako však takéto lacné letenky nájsť? V nasledujúcich riadkoch sme pre vás spísali niekoľko osvedčených rád, ako pri cestovaní lietadlom ušetriť.

 • poškodení vozidla výtlkom na vozovke
  11. augusta 2023|Daniel Výcha
  Výtlky na cestách: Ako postupovať pri poškodení vozidla

  Na slovenských cestách nie je žiadny problém naraziť kolesom do hlbokého výtlku. Výtlky na cestách sú vo veľkom počte, takže je prakticky nemožné sa im na niektorých úsekoch vyhnúť. Potom ostáva len dúfať, že vaše auto neutrpí akékoľvek škody. Avšak nie vždy končí stret s výtlkom bezpečne. Často je nevyhnutné zastavenie na krajnici a minimálne výmena poškodeného kolesa. Čo teda robiť, ak ste výtlk nepredvídali?

 • obdobi-destu-bali
  07. augusta 2023|Lívia Ovcarčíková
  Cestovanie do Ázie: Aké očkovanie by ste mali absolvovať pred cestou?

  Mnohé ázijské krajiny sú pre nás, európskych cestovateľov, exotikou, ktorá so sebou prináša nielen cestovateľské dobrodružstvá, ale aj ohrozenia, ktoré u nás nepoznáme. Ak sa chystáte na cestu do Ázie, už niekoľko týždňov vopred myslite na ochranu pred najbežnejšími ochoreniami v podobe očkovania.

 • autodoplnky - držiak na mobil
  31. júla 2023|Lívia Ovcarčíková
  6 užitočných vychytávok do auta, ktoré vám uľahčia cestovanie

  Každé auto by malo mať okrem základnej výbavy aj určité doplnky a autopríslušenstvo. Tie poskytujú oveľa vyšší komfort pri cestovaní. V obchodoch nájdete rôzne vychytávky, nie všetky však aj reálne využijete. Viete, ktoré autodoplnky sú pri cestovaní najužitočnejšie?

 • vlny na pláži
  25. júla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Kam na dovolenku v septembri? 5 tipov, kde nájdete letné počasie

  Ak nemáte školopovinné deti, septembrová dovolenka je rozhodne dobrý nápad. Vyhnete sa davom turistov, nafúknutým cenám a užijete si príjemné počasie. Záleží len od vás, či si vyberiete zo slovenských krás alebo vycestujete na dovolenku niekam k moru. Vybrali sme pre vás 5 destinácií, ktoré sú na dovolenku v septembri ako stvorené.

 • dovolenka v Tatrách
  19. júla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Čaká vás dovolenka v Tatrách? Užite si ju bezpečne

  Tatry sú nepochybne jednou z najvyhľadávanejších dovolenkových destinácií Slovákov. Niet sa čomu čudovať, poskytujú predsa vynikajúce príležitosti na rodinné výlety, turistiku, lyžovačky či adrenalínové športy. Plánujete dovolenku v Tatrách aj vy? Užite si ju bez obáv s poistením do hôr.