TOP destinácie na dovolenku v septembri

dovolenka v septembri

September je mesiac v roku, kedy sa leto láme do jesene. Ale v tomto prípade aj napriek tomu máme skvelé tipy, ako si ho užiť naplno. Napríklad aj tým, že tento mesiac strávite na cestách. Niektoré miesta sú práve v septembri najkrajšie. 

Tatry

V tomto prípade je jedno, či Vysoké, alebo Nízke. V oboch bude krásne. Môžete prechodiť plesá, Lomnicu, stráviť tu niekoľko víkendov. Jeseň je v slovenských veľhorách jednoznačne dobrou voľbou. Pretože teploty tu už nie sú tak vysoké, ako počas leta a nehrozia ani tak časté letné búrky, ktoré veľmi často spôsobujú aj smrteľné zranenia. Hory sú skutočne úchvatné, keď sa sfarbujú na množstvo odtieňov. Potom si už stačí priložiť iba dobú mapu a cestovné poistenie do hôr a môžete vyraziť.

Kto si počas septembra neužije hory a obzvlášť Tatry, bude to ľutovať celý rok. Počas septembra sú tu totiž teploty stále prívetivé aj na člnkovanie na Štrbskom plese aj na turistiku. Jednoducho si užite hory naozaj teraz. Potom si už stačí priložiť iba dobú mapu a cestovné poistenie do hôr a môžete vyraziť. "Nezabudnite na to, že pri dovolenke na Slovensku môžete využiť aj rekreačné poukazy."

Ischia

Taliansko je krajinou, kde jeseň chodí neskôr a v septembri má ešte leto. Takže poď si ho užívať plnými dúškami. Ischia je ostrovom sopečného pôvodu, pričom sa nachádza v Neapolskom zálive obklopený Tyrhénskym morom. Okrem slávnych pláží ponúkne Ischia preslávené termálne a minerálne pramene, ktoré sú tu hojne využívané. Z Ischie je to tiež kúsok do Neapola alebo do Pompejí s možnosťou výstupu na Vezuv. Kúpanie, dobrodružstvo aj turistika. 

Kapverdské ostrovy

Ak túžite po exotike, ktoré nie je až tak exotická ako Ázia, ale stále exotika, sú to kapverdské ostrovy a obľúbené destinácie Sal či ostrov Boa Vista. Na oboch ostrovoch možno nájsť kvalitné ubytovanie. Pritom platí, že Sal je oveľa viac turisticky frekventovaný a ponúka viac reštaurácií, barov a zábavných aktivít. Naproti tomu ostrov Boa Vista je slávny svojimi belostnými panenskými plážami a je vhodnou destináciou skôr pre tých, ktoré si chcú naozaj oddýchnuť od hektického a uponáhľaného života. Kapverdské ostrovy sú veľmi bezpečné, avšak nezabúdajte, že sa stále jedná o Afriku a že tu náš Európsky preukaz zdravotného poistenia neplatí. Je preto odporúčané zjednanie kvalitného cestovného poistenia, ktoré by v dostatočnej miere pokrývalo neočakávanej náklady na zdravotnú starostlivosť a lieky.

Aj Grécko stojí za to

Opäť jedna z krajín, kde sa dá za pár eur predĺžiť leto. Obľúbená na septembrové plážovanie je Kréta a mesto Rethymno, ktoré je tretím najväčším mestom ostrova Kréta, pričom leží na severnom pobreží ostrova približne 80 kilometrov od hlavného mesta. Prečo práve Rethymno? Získa si vás gréckym pôvabom zmiešaným s benátskou a tureckou architektúrou. Z doby benátskej nadvlády tak v Rethymno narazíme napríklad na starú benátskou pevnosť Fortezza, naopak z tureckého obdobia sú po meste rozosiate rôzne mešity a tradičné turecké domy. Je nutné tiež podotknúť, že hoci je Rethymno nie je zatiaľ tak turisticky preplnené ako je tomu u iných krétskych miest.

Turecko

Hit letnej sezóny aj jesene. Tepla a slnka si do sýtosti počas jesene užijete práve v Turecku. Ak patríte medzi priaznivcov kvalitnej dovolenky v dobre vybavenom rezorte, je pre vás Turecko dobrou voľbou. Práve tu vám totiž rezorty ponúka skutočný komfort. Turecké pláže sú dlhé a preto poskytnú dostatok odpočinku, navyše v čase mimo sezónu tu príliš turistov nestretnete. Z ulíc a miest plných ľudí sa stanú príjemné miesta s pohodovou atmosférou. V Turecku si užijete aj dostatok kvalitného nočného života. Dovolenka pre všetkých, ktorí túžia po oddychu, zábave a nových zážitkoch. A rovnako nezabudnite, že Turecko nepatrí do Európskej únie a tak bude nutné vybavenie kvalitným poistením.

Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 5